Franczyzodawca w akcji / W modelu franczyzy depozytowej to Komfort przygotowuje sklep do otwarcia.
Wtorek
25.06.2019
Franczyzodawca Komfortu bierze na siebie większość prac, związanych z przygotowaniem sklepu do otwarcia.
 

Sieć Komfort liczy obecnie 169 sklepów, z czego 50 działa w modelu franczyzy depozytowej, a pięć w tradycyjnym modelu franczyzy.
– W tym roku zostało już uruchomionych pięć sklepów w modelu franczyzy depozytowej, a w najbliższym czasie otwierać się będą kolejne – mówi Piotr Skotnicki, menedżer ds. franchisingu w Komforcie. – Jesteśmy nastawieni na dalszy rozwój sieci, weryfikujemy potencjał rynku i poszukujemy partnerów do współpracy biznesowej.
Komfort szuka licencjobiorców w miastach liczących od 20 do 100 tys. mieszkańców. Preferowane lokalizacje to centra miast, ale jeśli w danej miejscowości handlowa część miasta znajduje się raczej na obrzeżach, to właśnie tam trzeba szukać miejsca na sklep. Atutem zawsze jest sąsiedztwo innych placówek, związanych z wykończeniem wnętrz. Lokal powinien mieć wielkość 300-350 m2, dostęp do parkingu i możliwość podjazdu dla ciężkich samochodów dostawczych. W modelu franczyzy depozytowej to Komfort przygotowuje sklep do otwarcia. Po stronie partnera jest tylko przygotowanie lokalu do wejścia przysłanych przez centralę wykonawców: wnętrze musi być odświeżone, pomalowane na biało, podłoże musi być przygotowane do położenia wykładziny dywanowej. Jeśli jest taka konieczność, należy wydzielić przestrzeń na magazyn. Resztę prac związanych z adaptacją i wyposażeniem sklepu bierze na siebie centrala: projekt lokalu, przygotowanie podłogi, ekspozycji, infrastruktury techniczno-informatycznej.
Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 65 tys. zł netto.
– W ramach opłaty organizujemy wstępne szkolenia pracowników, które odbywają się we wskazanym przez nas sklepie – dodaje Piotr Skotnicki. – Pracownicy poznają standardy obsługi klienta, rozwiązania systemowe oraz wszystkie aspekty i procedury związane z prowadzeniem sklepu. Zapewniamy również zatowarowanie, które franczyzobiorcy otrzymują w depozyt, kampanię promocyjną na otwarcie, wsparcie marketingowe i materiały reklamowe oraz wsparcie operacyjne i sprzedażowe przez cały okres trwania umowy.

Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji od sprzedaży. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi około 12 miesięcy.
– Od naszych partnerów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i umiejętności menedżerskich, choćby w zakresie zarządzania zespołem pracowników – podkreśla Piotr Skotnicki. – Znajomość branży jest dodatkowym atutem, natomiast nie jest to kryterium, na podstawie którego dobieramy partnerów. Wśród naszych franczyzobiorców są zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz małżeństwa prowadzące wspólnie sklepy.

Komfort uruchomił też niedawno pierwszy sklep w zupełnie nowym formacie. To wielkopowierzchniowy salon, który oprócz podłóg, wykładzin, dywanów i drzwi ma też w ofercie zupełnie nowe kategorie produktów: kuchnie i łazienki oraz artykuły i akcesoria dekoracyjne. W sklepie można również skorzystać z usługi projektowania i doradztwa w zakresie urządzania domu. Pierwszy salon został właśnie otwarty w Warszawie, kolejny powstaje w Poznaniu. Póki co format nie będzie dostępny we franczyzie.
– To zupełnie nowy model sklepów, którego funkcjonowanie chcemy przetestować, otwierając placówki własne – informuje Natalia Maślanka, specjalista ds. marketingu i PR Komfort. – Będą powstawać w największych miastach w Polsce.


Nowy model sklepu / Komfort uruchomił niedawno pierwszy sklep w nowym formacie. To wielkopowierzchniowy salon, który oprócz podłóg, wykładzin, dywanów i drzwi ma też w ofercie zupełnie nowe kategorie produktów: kuchnie i łazienki oraz artykuł i akcesoria dekoracyjne.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019