Ile na start? / Koszt uruchomienia placówki mFinanse waha się od 10 tys. zł do 20 tys. zł.
Czwartek
29.08.2019
mFinanse działa na rynku pośrednictwa jako otwarta platforma sprzedaży produktów finansowych. Czym będzie zajmował się franczyzobiorca marki?
 

mFinanse to spółka z grupy mBank. Działa na rynku pośrednictwa jako otwarta platforma sprzedaży produktów finansowych. W portfolio znajduje się gama ofert kredytowych na potrzeby indywidualne i firmowe, rachunków, ubezpieczeń, produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych.

Partner powinien być przygotowany finansowo na wyposażenie lokalu. Wszystkie nasze placówki muszą być urządzone zgodnie z naszymi standardami. Nie pobieramy dodatkowych opłat, cała inwestycja leży po stronie partnera – mówi Krzysztof Kujawski, dyrektor sprzedaży departamentu sieci stacjonarnej i partnerskiej mFinanse. Koszt uruchomienia placówki waha się od 10 tys. zł do 20 tys. zł.

 

Przyszły partner powinien mieć doświadczenie w pracy na rynku finansowym. – Osoba, która chce taki biznes rozpocząć, powinna być związana z rynkiem finansowym, ponieważ inwestycja oczekuje szybkiego zwrotu. Dlatego najlepiej radzą sobie partnerzy, którzy prowadzili już podobny biznes lub pracowali w finansach np. w bankach na stanowiskach sprzedawców lub menadżerów – wyjaśnia Kujawski.

mFinanse zapewnia pakiet reklam gotowych do użycia na rynku lokalnym oraz materiały marketingowe wewnątrz lokalu (ulotki, plakaty, standy na ulotki, teczki, identyfikatory, notesy, długopisy). Jak zaznacza Krzysztof Kujawski, partnerzy, którzy chcą nawiązać współpracę, najczęściej mają już lokal, w którym chcieliby prowadzić biznes.  W mniejszych miejscowościach placówki najczęściej są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach przy ruchliwych ulicach. Natomiast jeśli chodzi o większe aglomeracje – mFinanse dba o to, żeby otwierane placówki powstawały w centrum i na przedmieściach, tak by ze sobą nie konkurowały.  

 A jakie wsparcie szkoleniowe otrzymuje partner mFinanse? – Szkolimy z oferty produktowej, którą dajemy. Przeprowadzamy egzaminy, które umożliwiają późniejsze procesowanie wniosków. Oferujemy stały dostęp do platformy szkoleniowej on-line i do aktualnej bazy wiedzy z najważniejszymi informacjami. Zanim przyszły partner przystąpi do naszych szkoleń otrzymuje dostęp do systemu, który umożliwia poszerzanie wiedzy w zakresie finansów.  Dodatkowo, osobom z nami współpracującymi oferujemy szerokie portfolio kontrahentów – mówi Kujawski.


Doświadczenie potrzebne? / Franczyzodawca zaznacza, że przyszły partner powinien mieć doświadczenie w pracy w branży finansowej.