Biznes nie tylko dla prawnika
Podobno niekoniecznie jest wykształcenie prawnicze, żeby otworzyć placówkę Twój Prawnik 24?
To prawda. Nie ma potrzeby być prawnikiem, aby prowadzić kancelarię prawną. Co nie oznacza, że jest to biznes dla każdego. Zależy nam na osobach, które mają doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności lub w sprzedaży. Najlepiej jedno i drugie. Doświadczenie przy obsłudze klienta i zarządzaniu zasobami ludzkimi również jest istotne.
Co znajduje się w ofercie firmy?
Główną usługą firmy jest oddłużanie, w którego skład wchodzi m.in.: upadłość konsumencka, gospodarcza, restrukturyzacja oraz szeroko pojęte działania antywindykacyjne. Zmieniające się prawo, które reguluje ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub gospodarczej sprawia, że z każdym rokiem coraz więcej osób się na nią decyduje. Przyczynia się do tego również zwiększenie świadomości dłużników na temat swoich praw. Model naszej działalności jest sprawdzony, co potwierdzają setki przeprowadzonych spraw, zakończonych sukcesami.
Rynek oddłużeń prężnie się rozwija?
Tak. A na to wskazują wyniki badań Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Mając w swoich szeregach prawników-specjalistów z różnych dziedzin, jesteśmy w stanie zająć się praktycznie każdą sprawą. Codziennie zgłasza się do nas wiele osób, które mają problemy natury prawnej. Nasza marka staje się kancelarią pierwszego wyboru dla osób, które potrzebują pomocy prawnej.
Państwa marka jest od niedawna na rynku franczyzowym. Co państwa przekonało do rozwoju sieci?
W ubiegłym roku marka wzięła udział w Targach Franczyza. Spore zainteresowanie uczestników targów sprawiło, że zdecydowaliśmy się na rozwój sieci franczyzowej. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi franczyzobiorcami, Obecnie marka poszukuje kolejnych partnerów w całej Polsce, w szczególności w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.
Jakie są warunki przystąpienia do sieci?
Twój Prawnik 24 oferuje dwie możliwości przystąpienia do sieci. Pierwsza to standardowa franczyza, której koszt wynosi 32 tys. zł. Drugą jest opcja premium, która daje większe możliwości. Wysokość inwestycji w tym przypadku wynosi 75 tys. zł. Ciekawą rzeczą, która znajduje się w ofercie premium jest dźwiękoszczelne pomieszczenie zwane „silent room”. Jest to rozwiązanie pozwalające klientom na możliwość odbycia profesjonalnej konsultacji prawnej, zarówno podczas bezpośredniego spotkaniu, jak i na odległość (wszystko przy użyciu szyfrowanego, bezpiecznego połączenia on line).
W wyborze lokalu zdajemy się na partnerów i ich znajomość rynku. Miejsce na prowadzenie biznesu powinno znajdować się na parterze przy ulicy o dużym natężeniu ruchu. Powierzchnia lokalu zależy od wybranego modelu. Przy standardowym, wielkość biura powinna wynosić 35-40 m2, natomiast przy premium – 60 m2.
Rozmawiała Maryla Pałasz
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Lipcowy "Własny Biznes FRANCHISING" już dostępny. A w nim m.in.: Pectus = zarabiać wespół w zespół, Start-up: jak stworzyć powtarzalny i łatwo skalowalny biznes? Pomysły na firmę: własne wydawnictwo książkowe, sklep pod szyldem Giant.
Widmo powstania ustawy regulującej franczyzę, uruchomienie studiów Zarządzanie Franczyzą, powiększenie grona sygnatariuszy Kodeksu Dobrych Praktyk to zaledwie kilka z ważnych wydarzeń dla rynku franczyzy w Polsce w 2022 r.
Aż trudno uwierzyć, ile się działo na tegorocznej 20. edycji Targów Franczyza! Przeczytaj i obejrzyj zapis relacji na żywo z trzech dni targowych.
Już 20-22 października po raz 20. odbędą się Targi Franczyza. Sprawdź, którzy przedstawiciele marek franczyzowych zaprezentują wówczas swoje sprawdzone pomysły na biznes.
Usługowe sieci franczyzowe wciąż się rozwijają i znajdują franczyzobiorców, chociaż czasy mamy niepewne. Które z firm radzą sobie najlepiej?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Carat Kebab chce zmienić podejście Polaków do kebabu. Zachęca też franczyzobiorców do łączenia pod jednym dachem kilku marek gastronomicznych.
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
POPULARNE NA FORUM
Czy ktoś korzystał z Scorector?
Słyszałam wiele opinii o Scorector, że serwis jest odpowiednikiem BIK. Można tam bezpłatnie sprawdzić scoring kredytowy, przejrzeć swój profil finansowy i uzyskać...
Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?
Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości
wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś
księgowość internetowa
O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?
Księgowość online
Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.
Program do fakturowania
A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?
Program do fakturowania
A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)
Księgowość online
Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...