Ambitne plany / W tym roku Twój Prawnik 24 łącznie uruchomi od dziesięciu do dwunastu nowych oddziałów.
Poniedziałek
10.07.2023
– Miesięcznie rozmawiamy z około dwudziestoma osobami, które chcą z nami współpracować – mówi Piotr Bijański, prezes kancelarii Twój Prawnik 24.
 

W jakiej formie są dzisiaj firmy? Czy dużo z nich potrzebuje waszej pomocy?

Popyt na świadczone przez nas usługi dynamicznie rośnie. Tysiące firm borykających się z trudnościami finansowymi szuka pomocy w restrukturyzacji, zmniejszaniu długów lub organizacyjnych zmianach, które wpłyną na poprawę ich sytuacji finansowej.

Wielu przedsiębiorców dzisiaj upada albo się restrukturyzuje, ale zdecydowanie więcej mierzy się ze wzrostem cen. Wyzwaniem jest dla nich także rosnąca biurokracja oraz konieczność przestrzegania coraz bardziej złożonych regulacji prawnych.

W jakim zakresie Twój Prawnik 24 pomaga firmom ?

Idziemy z duchem czasu i pomagamy w coraz szerszym zakresie. Zajmujemy się już nie tylko restrukturyzacją i oddłużaniem, ale także stawianiem firm na nogi. Intensywnie rozwijamy pion doradztwa biznesowego i skalujemy firmy w różnym branż między innymi w modelu franczyzowym.

Czy dużo osób jest zainteresowanych otwieraniem placówek pod szyldem Twój Prawnik24?

W ostatnim czasie zanotowaliśmy wzrost zapytań dotyczących możliwości współpracy. Miesięcznie prowadzimy około dwudziestu rozmów z potencjalnymi kandydatami, którzy chcą otworzyć naszą kancelarię lub współpracować z nami jako partnerzy biznesowi.

Skąd takie zainteresowanie współpracą?

Widoczny wzrost zainteresowania współpracą spowodowany jest potrzebami rynku i możliwościami biznesowymi, które stwarza sytuacja mikro i makroekonomiczna w naszym kraju. Mam na myśli wysoką inflację, rosnące koszty prowadzenia działalności, wysokie raty kredytów i tym podobne. Nasi partnerzy zarabiają, ale mają też poczucie misji, ponieważ jednocześnie realnie pomagają klientom wyjść ze skomplikowanych sytuacji finansowych. Sam kilka lat temu byłem w tarapatach finansowych i wyszedłem z długu na ponad 1,5 mln zł. Co więcej, Twój Prawnik 24 to biznes odporny na kryzys, który nie wymaga specjalnie reklamy.

Czy potrzebne jest wykształcenie prawnicze, żeby zostać Państwa partnerem ?

Nie wymagamy wykształcenia prawniczego, ale franczyzobiorcą nie może zostać każdy. W ostatnim czasie zrewidowaliśmy metody doboru i rekrutacji franczyzobiorców. Podstawowym warunkiem przystąpienia do naszej sieci jest konieczność prowadzenia działalność gospodarczej, niekaralność oraz doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta.

Ile trzeba zainwestować we współpracę z Twój Prawnik 24?

Aby dołączyć do sieci trzeba zainwestować 500 zł netto za metr kwadratowy lokalu. W tej kwocie zawierają się wszystkie koszty, takie jak opłata licencyjna (20 tys. zł), meble, remont, pracownicy, sprzęt komputerowy. Inwestycja zwraca się między trzecim a dziewiątym miesiącem działalności. Miesięczne stałe opłaty rzędu 1,5 tys. zł są przeznaczane w całości na aktywności marketingowe.

Gdzie szukacie franczyzobiorców?

Najbardziej chcemy się rozwijać na wschodzie Polski, szczególnie w miastach takich jak Lublin, Rzeszów, Białystok oraz Kielce. Szukamy też partnerów w województwie mazowieckim oraz małopolskim.

Obecnie w naszej sieci działa jedna placówka własna i 12 franczyzowych.  W 2022 roku ruszyły dwie nowe kancelarie. W tym roku otworzyły się kolejne cztery oddziały. Mamy już wstępnie zakontraktowanych pięć nowych lokalizacji. Prognozujemy, że w 2023 roku łącznie uruchomimy od dziesięciu do dwunastu nowych oddziałów.

 

WIZYTÓWKA TWÓJ PRAWNIK 24

Firma oferująca doradztwo prawno-podatkowe

  • Kwota inwestycji: 500 zł za 1 m2
  • Miesięczne opłaty: 1,5 tys. zł
  • Zwrot z inwestycji: 3-9 miesięcy

Piotr Bijański, prezes i założyciel kancelarii Twój Prawnik 24 / "Zajmujemy się już nie tylko restrukturyzacją i oddłużaniem, ale także stawianiem firm na nogi".

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019