Tysiące klientów / Northgate Logistics ma sieć placówek własnych, które obsługują ponad 8 tys. klientów rocznie w Polsce i Europie.
Środa
18.12.2019
Franczyzobiorca Northgate Logistics nie musi mieć własnej floty samochodów transportowych. Czym więc będzie się zajmował i ile potrzebuje pieniędzy na inwestycję?
 

Northgate Logistics zajmuje się spedycją międzynarodową i krajową. Firma ma obecnie sieć placówek własnych, które obsługują ponad 8 tys. klientów rocznie w całej Polsce i Europie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Pruszczu Gdańskim. Oddziały znajdują się zarówno na północy  w Gdańsku i Gdyni  jak i na południu Polski w Oławie, Ząbkowicach Śląskich i Świdnicy.
– Na rynku franczyzowym jesteśmy od niedawna. Nie możemy jednak narzekać na zainteresowanie naszym system partnerskim mówi Ewa Kozłowska, specjalista ds. rozwoju sieci partnerskiej Northgate Logistics

Franczyzodawca w ubiegłym roku uczestniczył jako odwiedzający w Targach Franczyza, a w tym roku zdecydował się wystąpić w roli wystawcy.  Nasze stoisko spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Potencjalni partnerzy pytali przede wszystkim na czym polega współpraca z nami, czy trzeba posiadać własną flotę i w jakim czasie można uzyskać zwrot z inwestycji. Podczas targów zdobyliśmy wiele kontaktów od zainteresowanych naszym systemem partnerskim dodaje Ewa Kozłowska.

Franczyzobiorcy Northgate Logisitcs nie muszą inwestować we flotę samochodów transportowych. Powinni natomiast zbudować zespół profesjonalnych handlowców. Szczególny nacisk kładziemy na kompetencje sprzedażowe partnera oraz umiejętność budowania i zarządzania zespołem. W pozostałych obszarach wsparcie zapewnia centrala Northgate Logistics. Oferta współpracy skierowana jest głównie do osób posiadających wyżej wymienione umiejętności, a znajomość branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) nie jest wymagana  podkreśla Ewa Kozłowska.

Franczyzobiorca powinien zorganizować biuro i zatrudnić tzw. spedytorów, których zadaniem będzie zdobywanie klientów na usługi spedycyjne, a później znalezienie podwykonwaców (czyli firm transportowych), którzy zajmą się realizacją tych usług.

Na początku współpracy franczyzobiorca przechodzi szkolenia. Skróciliśmy czas ich trwania z 40 do 20 dni, a co za tym idzie, obniżyliśmy koszty związane z rozpoczęciem działalności placówki partnerskiej podkreśla Ewa Kozłowska.
Jeszcze przed przystapieniem do szkolenia wstępnego licencjobiorca jest zobowiązany wnieść opłatę wdrożeniową, która teraz wynosi 15 tys. zł. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia uiszcza z kolei opłatę licencyjną w wysokości 15 tys. zł. Dzięki obniżce opłat koszty, które trzeba ponieć na starcie spadły z 50 tys. zł do 30 tys. zł. Partner ma więc teraz szansę na szybszy zwrot zainwestowanych pieniędzy  dodaje Ewa Kozłowska.
Jak zaznacza franczyzodawca, w trakcie trwania współpracy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Koszty inwestycji / Partner Northgate Logistics przystępując do systemu będzie zobowiązany wnieść opłatę wdrożeniową w wysokości 15 tys. zł przed rozpoczęciem szkolenia wstępnego.

POPULARNE NA FORUM

Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019