Możliwości współpracy / Współpraca z RE/MAX jest możliwa na dwa sposoby – jako właściciel biura lub jako agent nieruchomości.
Piątek
20.12.2019
– Połowa pośredników nieruchomości zamyka swoją działalność po pierwszym roku. Znamy przyczynę – mówi Joanna Biskupska, konsultant biznesowy RE/MAX.
 

Odkąd pośrednikiem może zostać każdy, na rynku nieruchomości pojawiło się sporo agencji. Czy to psuje renomę branży?

Dużym problemem na rynku są pośrednicy, których nikt nie nauczył, jak należy pracować i zarabiać w tym zawodzie. Wpływają oni na negatywną ocenę zawodu. Brak jednego wypracowanego modelu obsługi klientów oraz świadczenie usług bez umowy powoduje, iż współpraca pomiędzy pośrednikami jest na niewystarczającym poziomie co wpływa również na złe praktyki w pozyskiwaniu klientów. Sprawdzony na świecie model współpracy pomiędzy pośrednikiem a klientem to model oparty na umowach pośrednictwa z klauzulą wyłączności. Model ten daje zarówno klientom, jak i agentom możliwość obsługi na wysokim poziomie oraz zwiększenie skuteczności i współpracy pomiędzy agentami. Gwarantuje także wynagrodzenie dla pośrednika za wykonaną usługę.

Jakie są słabe strony branży?

W Głównym Urzędzie Statystycznym możemy sprawdzić ile osób rejestruje swoją działalność jako pośrednik obrotu nieruchomościami. To są tysiące ludzi. Niestety obserwujemy, że w ciągu roku, 50 proc. tych działalności jest zamykanych. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem przemyślanego biznesplanu oraz niewiedzy o kosztach stałych związanych z prowadzeniem tej działalności oraz słabej znajomości konkurencji. Jednym z rozwiązań dla tej sytuacji jest możliwość skorzystania z istniejących i sprawdzonych modeli biznesowych skierowanych do przedsiębiorców.

Jakie są możliwości współpracy z RE/MAX Polska?

Współpraca jest możliwa na dwa sposoby  jako właściciel biura RE/MAX lub jako agent nieruchomości RE/MAX. Model biznesowy RE/MAX został tak skonstruowany, aby przedsiębiorcy zrzeszający się w biurach RE/MAX, korzystając ze wsparcia silnej i rozpoznawalnej marki zaczęli szybciej realizować cele, bez angażowania dużych środków finansowych.

Jakie wymagania stawia przed potencjalnym partnerem RE/MAX?

Uważamy, że na każdym rynku jest potrzebny dobry serwis dla klientów. Osoba, która chce otworzyć biuro nieruchomości pod szyldem RE/MAX powinna posiadać cechy menedżera i lubić pracę z ludźmi oraz posiadać odpowiedni kapitał.

Jaka kwota inwestycji jest potrzebna na start? 

Koszt inwestycji zależy od wielkości miejscowości, w której biuro jest otwierane. Zawsze jest on omawiany na indywidualnym spotkaniu biznesowym.

Po jakim franczyzobiorca może liczyć na zwrot inwestycji?

Jeżeli franczyzobiorca działa zgodnie z modelem i zasadami RE/MAX, to jest w stanie po dwóch latach osiągnąć stabilną pozycję na rynku oraz odzyskać wkład, który włożył w biznes. Tempo rozwoju franczyzobiorcy jest ściśle zależne od jego efektywności, a także wielkości biura, które prowadzi.

Rozmawiała Maryla Pałasz

WIZYTÓWKA RE/MAX

RE/MAX to jedno z największych na świecie biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami rozwijająca się we franczyzie. Firma powstała w 1973 roku w USA jako biznes rodzinny.

RE/MAX w 2019 roku:

  • 7900 biur pośrednictwa nieruchomościami na świecie;
  • działa w ponad 110 krajach;
  • zrzesza ponad 123 tys. agentów;
  • w Polsce powstało 35 biur franczyzowych.

Joanna Biskupska, konsultant biznesowy RE/MAX / "Model biznesowy RE/MAX został tak skonstruowany, aby przedsiębiorcy zrzeszający się w biurach RE/MAX, korzystając ze wsparcia silnej i rozpoznawalnej marki zaczęli szybciej realizować cele, bez angażowania dużych środków finansowych".

POPULARNE NA FORUM

Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018