Franczyza rośnie w siłę / Sieć Aspect Nieruchomości liczy obecnie 19 franczyzowych biur.
Sobota
07.03.2020
Aspect Nieruchomości w 2020 roku chce otworzyć 15 placówek franczyzowych. Ma w tym pomóc nowy program szkoleń przygotowany przez franczyzodawcę.
 

Proces wchodzenia w biznes z Aspect Nieruchomości jest podzielony na trzy etapy: przygotowanie, wdrożenie i rozwój biznesu.
 Aby z sukcesem rozpocząć pracę z klientem od pierwszego dnia, trzeba się do tego gruntownie przygotować. Na bazie doświadczeń nowo powstałych biur w 2019 roku, Aspect Nieruchomości wyodrębnił dwa procesy, które z perspektywy nowych partnerów wchodzących do sieci są kluczowe: proces przygotowania „mapy” aktywności obejmujący etap wdrożenia i praktyczny oraz skoncentrowany na realizacji celów proces szkoleniowy  mówi Bartłomiej Kołodziejek, dyrektor ds. rozwoju sieci Aspect.

Jak tłumaczy franczyzodawca, „mapa” aktywności jasno określa cele i jest rozpisanym procesem na miesiące, tygodnie i dni z opisem konkretnych działań, które są do zrealizowania zarówno po stronie franczyzobiorcy jak i franczyzodawcy. – Zamknięcie pierwszej transakcji jest dla nowego biura kluczowe. Przede wszystkim ma wymiar psychologiczny – zamknięcie transakcji oznacza, że wszystkie procesy zostały wdrożone i działają prawidłowo. Dodatkowo ma wymiar finansowy – poczyniona inwestycja od czwartego miesiąca zaczyna się zwracać. Dotyczy to 90 proc. nowych biur Aspect Nieruchomości. Franczyzodawca otrzymuje pełne wsparcie w przygotowaniu działań zmierzających do prowadzenia własnego, dochodowego biura. Dokument przygotowywany jest wspólnie przez obie strony i bierze pod uwagę wszystkie uwarunkowania wraz z potencjałem lokalnego rynku oraz zapleczem finansowym franczyzobiorcy  dodaje Bartłomiej Kołodziejek.

Drugi, ważny dla nowych franczyzobiorców obszar to szkolenia. Proces szkoleniowy w Aspect Nieruchomości podzielony jest na kilka poziomów. Zaczyna się szkoleniem podstawowych, przechodzi przez szkolenie zaawansowane, warsztaty sprzedażowe, a kończy się treningami tzw.„on the job”. W styczniu 2020 roku Aspect Nieruchomości uruchomił centrum szkoleniowe w Łodzi.
 To miejsce, które łączy funkcję standardowego biura, w którym agenci na co dzień wykonują pracę oraz sali szkoleniowej, w której zdobywana jest wiedza i szlifowane umiejętności. Programy szkoleniowe są skonstruowane tak, aby maksymalnie połączyć świat teorii z praktyką. Jeśli część szkolenia poświęcona jest analizie potrzeb klienta lub prezentacji nieruchomości, uczestnik szkolenia ma szansę zobaczyć wszystko na żywo. Po dawce teoretycznej, po prostu jedzie wspólnie z doświadczonym agentem na spotkanie z klientem i widzi to o czym przed chwilą słyszał na sali szkoleniowej  tłumaczy Bartłomiej Kołodziejek. – Centrum szkoleniowe jest otwarte dla naszych partnerów – jeśli np. oddziały z Warszawy, Radomia, Płocka i Poznania chcą się spotkać, aby wymienić najlepsze praktyki lub wypracować nowe rozwiązania dla klientów – część szkoleniowa oddziału jest do ich dyspozycji. Oddział pełni jeszcze jedną, ważną funkcję – każdy kto jest w procesie dołączania do sieci, zanim podpisze umowę, może przyjechać i zobaczyć, jak działa biuro, jak wygląda dzień pracy agenta, jakie praktyki menedżerskie podejmuje osoba zarządzająca biurem, w jaki sposób deleguje zadania, jak agenci pracują z klientem, który sprzedaje nieruchomość, a jak z takim, który kupuje – dodaje Bartłomiej Kołodziejek.

Od kandydatów na licencjobiorców franczyzodawca nie wymaga doświadczenia w branży. Trzeba natomiast dysponować lokalem na biuro  w dobrej lokalizacji, na parterze i blisko parkingu. Wymagany metraż zaczyna się od 30 m2, natomiast opłata licencyjna wynosi 7 tys. zł. 
W ramach pakietu franczyzowego oferujemy wszystkie narzędzia, które umożliwiają samodzielne prowadzenie biura. Obrendowanie lokalu, kamerę do wirtualnych wizyt 360°, pakiet materiałów reklamowych, dokumenty potrzebne do prowadzenia biura, szkolenia podstawowe i zaawansowane, dostęp do systemów informatycznych oraz wsparcie pracowników centrali. Nowy Franczyzobiorca zwolniony jest z opłat stałych przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia biura  dodaje Bartłomiej Kołodziejek.

Sieć Aspect Nieruchomości liczy obecnie 19 franczyzowych biur pośrednictwa nieruchomości.


Ile na start? / Wymagany metraż zaczyna się od 30 m2, natomiast opłata licencyjna wynosi 7 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017