Typowe wyposażenie / Aby zostać franczyzobiorcą Northgate Logistics, trzeba zainwestować we własne biuro oraz jego wyposażenie. Ważny jest sprzęt komputerowy, dostęp do internetu i telefon.
Środa
12.08.2020
​Nortghate Logistisc znalazł pierwszego franczyzobiorcę, który otworzy placówkę w Kielcach. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc współpracować z firmą?
 

Northgate Logistics zajmuje się spedycją międzynarodową i krajową. Firma działa na rynku ponad osiem lat i ma kilka placówek własnych, które obsługują ponad 8 tys. klientów rocznie w Polsce i Europie. Główna siedziba znajduje się w Pruszczu Gdańskim, a pozostałe oddziały na północy Polski (Gdańsk i Gdynia) oraz na południu (Wrocław, Ząbkowice Śląskie, Świdnica).

Niedawno firma otworzyła się na współpracę franczyzową.

Rozwijamy się prężnie i postanowiliśmy robić to dalej za pomocą franczyzy. Liczymy, że dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć swoją działalność na całą Polskę, a osoby, które do nas dołączają z różnych stron kraju, razem z nami będą mogły się rozwijać w bezpiecznym środowisku z silną marką – tłumaczy Ewa Kozłowska, specjalista ds. rozwoju sieci partnerskiej Northgate Logistics.

Pierwszy franczyzobiorca już jest!

Właśnie otwiera się pierwsza placówka franczyzowa w Kielcach, a niedługo pojawią się kolejne. Franczyzodawca nie precyzuje, ilu docelowo chce mieć franczyzobiorców.

Nie mamy założeń odnośnie konkretnej liczby placówek, bardziej zależy nam na ich jakości – mówi Ewa Kozłowska.

Aby zostać franczyzobiorcą Northgate Logistics, trzeba zainwestować we własne biuro oraz jego wyposażenie. Ważny jest sprzęt komputerowy, dostęp do internetu i telefon. Lokalizacja biura musi być wygodna przede wszystkim dla franczyzobiorcy oraz jego pracowników. Klienci w większości przypadków kontaktują się z firmą zdalnie.

Współpraca z klientami opiera się głównie na kontaktach telefonicznych i mailowych. Mamy na tyle dobrze rozwinięte i zintegrowane systemy, że kontakt osobisty z klientem nie jest niezbędny – mówi Ewa Kozłowska.

Oprócz tego franczyzobiorców obowiązuje wstępna opłata franczyzowa w wysokości 30 tys. zł. Można ją uregulować od razu po podpisaniu umowy, albo rozłożyć spłatę na trzy lata, z sześciomiesięczną karencją.

Jeśli chodzi o zwrot z inwestycji, to szacujemy, że jest on możliwy już w drugim lub trzecim miesiącu od momentu rozpoczęcia współpracy przy wyborze drugiej, ratalnej opcji uregulowania opłaty wstępnej – mówi Ewa Kozłowska.

Marża pół na pół

Franczyzobiorcy przede wszystkim powinni mieć umiejętności sprzedażowe, a także umieć zbudować zespół i zarządzać nim. Nie trzeba inwestować we flotę samochodów transportowych.

Zbudowaliśmy bazę podwykonawców, którym zlecamy realizację konkretnych zleceń. Głównym zadaniem franczyzobiorców jest pozyskiwanie klientów i utrzymanie dobrych relacji z nimi poprzez jak najlepszą realizację zleceń – mówi Ewa Kozłowska.

Northgate Logistics zarabia na marży, czyli różnicy pomiędzy ceną, jaką proponuje klient za przewóz towaru, a tym, co firma oferuje przewoźnikowi za realizację zlecenia. Franczyzodawca dzieli się z franczyzobiorcami marżą w proporcji pół na pół.

Ewa Kozłowska przekonuje, że pandemia nie miała negatywnego wpływu na działalność firmy.

Wręcz przeciwnie, w czasie jej trwania notowaliśmy wzrost liczby zleceń. Co więcej, zauważyliśmy większe zainteresowanie współpracą franczyzową z nami – mówi Ewa Kozłowska.

 

WIZYTÓWKA NORTGHATE LOGISTISC

Firma zajmująca się spedycją międzynarodową i krajową.

  • liczba klientów: ponad 8 tys. rocznie
  • opłata franczyzowa: 30 tys. zł
  • placówki franczyzowe: 1

Przydatne umiejętności / Franczyzobiorcy przede wszystkim powinni mieć umiejętności sprzedażowe, a także umieć zbudować zespół i zarządzać nim. Nie trzeba inwestować we flotę samochodów transportowych.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019