Przystępna inwestycja / Na start franczyzobiorca Xeromatic musi dysponować kwotą 15 tys. zł netto.
Poniedziałek
09.11.2020
Dzięki franczyzie Xeromatic Michał Głowala osiągnął ponad 50 tys. zł miesięcznego przychodu. Jak mu się to udało?
 

Michał Głowala ma 22 lata, a od roku prowadzi własną firmę, jako franczyzobiorca agencji reklamowej Xeromatic.

– Już w gimnazjum podejmowałem się różnych prac, aby mieć własne pieniądze – opowiada Michał Głowala. – I już wtedy marzyłem o własnym biznesie, bo wizja posiadania szefa nie bardzo mi się podobała – dodaje ze śmiechem.

Pracował, obserwował, uczył się i odkładał pieniądze.

– Miałem znajomego, który prowadził własną agencję reklamową. Przyglądałem się jego firmie i doszedłem do wniosku, że to coś dla mnie – mówi Michał Głowala. – Świadczy się usługi dla różnych branż, a ja już wówczas miałem doświadczenie w różnych branżach i zawodach. Poczytałem o prowadzeniu agencji reklamowej i szperając w internecie trafiłem na franczyzę Xeromatic.

Spotkał się z koordynatorem sieci, a tydzień później podpisał umowę franczyzową i założył własną firmę. – Pracowałem wtedy w banku i postanowiłem tak od razu nie rezygnować z etatu – przyznaje. – Pomyślałem, że dobrze mieć finansowe zabezpieczenie zanim biznes się rozkręci. Wiadomo, że początki nigdy nie są łatwe.

Biznes na pełnych obrotach

Xeromatic oferuje wszelkiego rodzaju usługi reklamowe: przygotowywanie wizytówek, ulotek, banerów, plakatów itp., projektów graficznych, tworzenie stron WWW, kampanii na Facebooku czy Google, budowanie reklamy świetlnej i wielkoformatowej, jak również usługi takie jak oklejanie samochodów. Łącznie Xeromatic dysponuje kilkudziesięcioma produktami w kilkuset konfiguracjach.

Pierwsi klienci Michała Głowali to byli znajomi znajomych. Zamówienia nie były duże, ale od czegoś przecież trzeba zacząć.

– Zauważyłem jednak, że etatowa praca w banku zajmuje mi tak dużo czasu, że nie poświęcam wystarczającej uwagi własnej firmie – nie ukrywa Michał Głowala. – Ale etat ciągle jeszcze dawał mi poczucie bezpieczeństwa, więc z niego nie rezygnowałem.

Pomimo konieczności dzielenia uwagi między dwie prace, w styczniu tego roku franczyzobiorca Xeromatic zarobił na czysto 13 tys. zł. Jednak do decyzji o porzuceniu etatu dojrzał dopiero w czerwcu. 

– Od lipca jestem tylko na swoim – uśmiecha się Michał Głowala. – I od tej pory mam najlepsze zarobki w życiu. Branża reklamowa pozwala na duże marże. W sierpniu osiągnąłem przychód 55 tys. zł, z czego około połowa stanowiła mój czysty zysk.

Licencja ze wsparciem

Michał Głowala ma swoich stałych klientów, ale przez cały czas zabiega o kolejnych.

– Moja codzienna praca to kontaktowanie się z klientami. Na początku było ciężko. Miałem niską skuteczność pozyskiwania zleceń, ale teraz mam większe doświadczenie i dzięki temu moja skuteczność wzrosła – opowiada franczyzobiorca Xeromatic. – Nie mogę powiedzieć, że pracuję po osiem godzin dziennie. Czasami bywa krócej, a czasami zajmuje mi to i wieczory i weekendy. Ale za to mam elastyczny czas pracy i bardziej mogę nim dysponować.

Na start franczyzobiorca Xeromatic musi dysponować kwotą 15 tys. zł netto. W ramach tej inwestycji partner może liczyć na wszelkie niezbędne narzędzia do prowadzenia agencji reklamowej. Xeromatic zapewnia system on-line, szkolenia, materiały na start, tablet, foldery reklamowe, wizytówki i know-how prowadzenia biznesu. W pogotowiu czeka też studio internetowe i graficzne, jak również wsparcie konsultingowe 24h w ciągu dnia i 7 dni w tygodniu. Franczyzobiorca po szkoleniach sam ustala swoją prowizję i własne ceny. W trakcie współpracy licencjodawca pobiera jedynie opłatę marketingową w wysokości 399 zł netto miesięcznie.


Michał Głowala, franczyzobiorca Xeromatic: / "Od lipca jestem tylko na swoim. I od tej pory mam najlepsze zarobki w życiu".

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019