Bielizna we franczyzie

Dla pań / W asortymencie Wolford ma nie tylko bieliznę, lecz także rajstopy i odzież damską.
Poniedziałek
04.01.2021
Pod szyldem Wolford franczyzobiorcy mogą otworzyć butik z ekskluzywną bielizną. Ile trzeba przeznaczyć na inwestycję?
 

Wolford to marka, która powstała w Austrii w 1950 roku. W asortymencie ma nie tylko bieliznę, lecz także rajstopy i odzież damską. Obecnie marka ma swoje sklepy w 62 krajach na całym świecie: 106 własnych butików, 130 franczyzowych, do tego jej produkty można kupić w 3 tys. sklepów multibrandowych. W Polsce działa siedem placówek franczyzowych.

– W połowie grudnia otworzyliśmy franczyzowy monobrandowy salon marki Wolford w warszawskiej galerii Klif – informuje Monika Szurgot z agencji GPoland, która reprezentuje markę na polskim rynku.

Inwestycja w salon

Wolford szuka partnerów franczyzowych w całej Polsce. Odpowiednie lokalizacje dla butików to galerie handlowe, w których są już obecne marki premium lub też lokale przy ulicach handlowych, w sąsiedztwie marek z wyższej półki. Franczyzodawca doradzi i pomoże przy wyborze lokalizacji oraz negocjacjach czynszu najmu. Wymagany metraż to od 30 do 60 m2. Przewidywana wysokość inwestycji wynosi ok. 800 euro za 1 m2. Do tego należy doliczyć koszty zatowarowania. Franczyzodawca może partycypować częściowo w kosztach umeblowania lokalu. Przygotuje także gotowy projekt salonu. 

– Zapewniamy również wsparcie brand managerów odpowiedzialnych za rozwój marki w Polsce, szkolenia, wsparcie w zakresie visual menchendisingu, doboru asortymentu, rekrutacji i wprowadzenia pracowników – dodaje Monika Szurgot.

Bezpłatne szkolenia obejmują m.in. obsługę klienta, techniki sprzedaży, visual menchendising. Odbywają się regularnie, nie tylko na początku.

Bielizna biodegradowalna

Koncept nie pobiera opłat licencyjnych i franczyzowych. Oczywiście licencjobiorcy zaopatrują się w towar w centrali marki. 

– Wolford to nie tylko rajstopy i ekskluzywna bielizna. Od kwietnia 2019 roku Wolford jest pierwszą i jedyną na świecie firmą w branży odzieżowej, która uzyskała certyfikat Cradle to Cradle. Stworzyła jedyną na świecie kolekcję z certyfikowanej tkaniny całkowicie biodegradowalnej – podkreśla Monika Szurgot.

 

WIZYTÓWKA MARKI WOLFORD

  • 106 butików własnych
  • 130 butików franczyzowych
  • kwota inwestycji ok. 800 euro za 1 m2 sklepu

Franczyzobiorcy poszukiwani / Wolford szuka partnerów franczyzowych w całej Polsce.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020