Bielizna we franczyzie

Dla pań / W asortymencie Wolford ma nie tylko bieliznę, lecz także rajstopy i odzież damską.
Poniedziałek
04.01.2021
Pod szyldem Wolford franczyzobiorcy mogą otworzyć butik z ekskluzywną bielizną. Ile trzeba przeznaczyć na inwestycję?
 

Wolford to marka, która powstała w Austrii w 1950 roku. W asortymencie ma nie tylko bieliznę, lecz także rajstopy i odzież damską. Obecnie marka ma swoje sklepy w 62 krajach na całym świecie: 106 własnych butików, 130 franczyzowych, do tego jej produkty można kupić w 3 tys. sklepów multibrandowych. W Polsce działa siedem placówek franczyzowych.

– W połowie grudnia otworzyliśmy franczyzowy monobrandowy salon marki Wolford w warszawskiej galerii Klif – informuje Monika Szurgot z agencji GPoland, która reprezentuje markę na polskim rynku.

Inwestycja w salon

Wolford szuka partnerów franczyzowych w całej Polsce. Odpowiednie lokalizacje dla butików to galerie handlowe, w których są już obecne marki premium lub też lokale przy ulicach handlowych, w sąsiedztwie marek z wyższej półki. Franczyzodawca doradzi i pomoże przy wyborze lokalizacji oraz negocjacjach czynszu najmu. Wymagany metraż to od 30 do 60 m2. Przewidywana wysokość inwestycji wynosi ok. 800 euro za 1 m2. Do tego należy doliczyć koszty zatowarowania. Franczyzodawca może partycypować częściowo w kosztach umeblowania lokalu. Przygotuje także gotowy projekt salonu. 

– Zapewniamy również wsparcie brand managerów odpowiedzialnych za rozwój marki w Polsce, szkolenia, wsparcie w zakresie visual menchendisingu, doboru asortymentu, rekrutacji i wprowadzenia pracowników – dodaje Monika Szurgot.

Bezpłatne szkolenia obejmują m.in. obsługę klienta, techniki sprzedaży, visual menchendising. Odbywają się regularnie, nie tylko na początku.

Bielizna biodegradowalna

Koncept nie pobiera opłat licencyjnych i franczyzowych. Oczywiście licencjobiorcy zaopatrują się w towar w centrali marki. 

– Wolford to nie tylko rajstopy i ekskluzywna bielizna. Od kwietnia 2019 roku Wolford jest pierwszą i jedyną na świecie firmą w branży odzieżowej, która uzyskała certyfikat Cradle to Cradle. Stworzyła jedyną na świecie kolekcję z certyfikowanej tkaniny całkowicie biodegradowalnej – podkreśla Monika Szurgot.

 

WIZYTÓWKA MARKI WOLFORD

  • 106 butików własnych
  • 130 butików franczyzowych
  • kwota inwestycji ok. 800 euro za 1 m2 sklepu

Franczyzobiorcy poszukiwani / Wolford szuka partnerów franczyzowych w całej Polsce.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

35 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

35 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020