Czy opłaca się otworzyć placówkę kurierską?

Jakiej wielkości lokal? / Optymalna powierzchnia to ok. 20 m kw. w przypadku lokalu dedykowanego tylko pod usługi kurierskie lub 2-3 m kw. w przypadku działalności komplementarnej.
Środa
04.08.2021
W tym roku pod szyldem Globbox ma działać ponad tysiąc punktów. Ile trzeba zainwestować we współpracę?
 

Globbox, sieć punktów paczkowych, oferuje dwa modele współpracy. Pod szyldem sieci można prowadzić punkt paczkowy, jako dodatek do już prowadzonego biznesu. O usługach Globbox w tym koncepcie mogą pomyśleć np. właściciele sklepów spożywczych, agencji ubezpieczeń, biur turystycznych.

Druga opcja to otwarcie punktu paczkowego, który jest głównym biznesem prowadzonym przez partnera. W przypadku pierwszego modelu opłata startowa wynosi 350 zł, a miesięczny abonament 99 zł netto. Przy drugim modelu na start trzeba wydać 2 tys. zł, a abonament jest płacony po sześciu miesiącach od rozpoczęcia działalności. Jego wysokość sięga od 99 do 299 zł w zależności od wysokości obrotów, jakie dany punkt będzie osiągać.

– Zwrot z inwestycji możliwy jest już w pierwszym miesiącu funkcjonowania – mówi Jacek Wajsprych, dyrektor do spraw rozwoju sieci Globbox.

Potencjalny franczyzobiorca musi dysponować lokalem, albo miejscem w lokalu, w którym już prowadzi biznes. Optymalna powierzchnia to ok. 20 m2 w przypadku lokalu dedykowanego tylko pod usługi kurierskie lub 2-3 m2 w przypadku działalności komplementarnej. Oprócz tego franczyzobiorca musi mieć komputer z dostępem do internetu, drukarkę oraz wagę.

Wszyscy partnerzy mogą liczyć na wsparcie sprzedażowe, marketingowe i operacyjne. Franczyzodawca zapewni materiały reklamowe, opakowanie oraz infolinię.

Wszystkie lokalizacje

Globbox szuka franczyzobiorców w każdej lokalizacji.

– Mamy punkty zarówno w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach. Przed podjęciem decyzji o otwarciu punktu wnikliwie oceniamy każdą lokalizację pod kątem potencjału sprzedażowego – mówi Jacek Wajsprych.

Obecnie w sieci działa około 900 punktów. W 2020 roku dołączyły 184 nowe punkty. W tym roku sieć Globbox ma osiągnąć liczbę tysiąca punktów.

Zdaniem Jacka Wajsprycha firma na rynku wyróżnia się szeroką bazą firm kurierskich oraz produktów.

– Jesteśmy obecni nawet w małych miejscowościach i dzięki temu klienci mają możliwość nadania w wygodny sposób paczki do praktycznie każdego miejsca na świecie, korzystając z szerokiej oferty firm kurierskich i produktów. Plusem jest także fakt, że wielu naszych partnerów, dzięki statusowi placówki pocztowej, który im nadajemy, może otworzyć swój sklep w niedziele niehandlowe oraz święta – mówi Jacek Wajsprych.
Dodaje, że firma w czasie pandemii od marca 2020 roku odnotowywała znaczne wzrosty liczby nadawanych przesyłek, a tym samym jej partnerzy mieli znacząco wyższe przychody w stosunku do 2019 roku.

– W tym roku widzimy kontynuację tego trendu i wszystko wskazuje na to, że będzie on się rozwijał w najbliższych latach dzięki przeniesieniu handlu z obszaru tradycyjnego do e-commerce – mówi Jacek Wajsprych.

Firma planuje dalej rozwijać sieć i pracować nad jej standaryzacją.

– To pozwoli nam na uruchomienie nowych projektów, będących odpowiedzią na oczekiwania naszych partnerów biznesowych oraz firm działających w obszarze e-commerce. Te działania powinny przynieść wymierne efekty w postaci większych przychodów i poprawy rentowności biznesów naszych franczyzobiorców – zapewnia Jacek Wajsprych.   

 

WIZYTÓWKA SIECI GLOBBOX

Sieć punktów paczkowych.

  • liczba punktów – 900
  • kwota inwestycji – 350 zł albo 2 tys. zł w zależności od wybranego modelu
  • miesięczny abonament – od 99 zł do 299 zł

Biznes na dodatek / Pod szyldem sieci Globbox można prowadzić punkt paczkowy m.in. jako dodatek do już prowadzonego biznesu. Jest to atrakcyjne rozwiązanie m.in. dla właścicieli sklepów spożywczych, agencji ubezpieczeń, biur turystycznych.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021