Mobilny format / Dolci Sapori Mniami to mobilne przyczepy gastronomiczne.
Środa
07.07.2021
Dolci Sapori MNIAMI to słodki street food. Punkty mobilne sprzedają nie tylko lody, ale też pączki, dzięki czemu mogą pracować przez okrągły rok.
 

Koncept Dolci Sapori MNIAMI wystartował w październiku ubiegłego roku, pomimo pandemii.

– Nasz biznes jest odporny na wirusa. Prowadzimy sprzedaż z okienka, dzięki czemu mogliśmy działać nieprzerwanie pomimo lockdownu gastronomii. Street food wręcz skorzystał na tej sytuacji. Dodatkowo, MNIAMI daje gwarancję bezpieczeństwa finansowego, dzięki czemu franczyzobiorcy mogą być spokojni o powodzenie swojego biznesu – podkreśla Iwona Gniazdowska, sales meneger Dolci Sapori Mniami.

Na lato i na zimę

Dolci Sapori Mniami to mobilne przyczepy gastronomiczne. W ich ofercie znajdują się lody świderki, gofry, a przede wszystkim smażone na miejscu pączki. Specjalnością firmy są pączko-lody, czyli pączki zapiekane z lodem- świderkiem w środku.

– Jesteśmy jedyną mobilną pączkarnią w Polsce. A dzięki szerokiej ofercie nasze przyczepy nie są biznesem sezonowym, ale mogą działać przez cały rok – mówi Iwona Gniazdowska. – Menu jest przygotowywane według autorskiej receptury, która sprawia, że w każdym punkcie pączki i lody smakują dokładnie tak samo. Pączki są zawsze świeże, ponieważ są smazone na bieżąco, w każdym punkcie.

Franczyzodawca przygotowuje przyczepę pod klucz. Jest przystosowana do różnych warunków atmosferycznych, ale też w pełni wyposażona w urządzenia, potrzebne do pracy: smażalnik, gofrownicę, maszynę do lodów, maszyny chłodnicze, obieg zamknięty wody. Cena takiej przyczepy to 139,9 tys. zł netto. Można jednak skorzystać z leasingu, co pozwala na obniżenie kwoty wejścia w biznes nawet do 10 tys. zł.

– Gotowe przyczepy w tej chwili czekają na kolejnych franczyzobiorców – zapewnia Iwona Gniazdowska.

Mobilny format pozwala na właściwie dowolny wybór lokalizacji. Potrzebne jest tylko przyłącze prądu. Przyczepę można postawić np. przy galerii handlowej, na osiedlu, przy parku, w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

– Franczyzobiorca może znaleźć lokalizację samodzielnie lub też pomoże mu w tym nasz dział komercjalizacji – dodaje Iwona Gniazdowska. – Badamy potencjał różnych miejsc, oceniając je na podstawie listy odpowiednio dobranych kryteriów, które pozwalają też oszacować możliwe do osiągnięcia zyski.

Wsparcie z centrali

Franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej. Opłata miesięczna jest stała, niezależna od obrotu. Jej wysokość zależy natomiast od tego, czy licencjobiorca sam znalazł lokalizację dla punktu, czy pośredniczył w tym dział komercjalizacji. W pierwszym przypadku wynosi 500 zł, w drugim 1 tys. zł. Centrala szkoli franczyzobiorców z przygotowywania produktów, technik sprzedaży, zarządzania biznesem.

– Pomagamy w pozyskaniu leasingu, zdobyciu koniecznych pozwoleń, wspieramy franczyzobiorców marketingowo i w każdym innym zakresie, w zależności od potrzeb. Współpracujemy też z agencjami pośrednictwa pracy, więc w razie potrzeby możemy pomóc nawet w rekrutacji personelu – wylicza Iwona Gniazdowska. – Każdy franczyzobiorca ma u nas swojego dedykowanego opiekuna, który pomaga mu przez cały okres współpracy.

Franczyzodawca zapewnia, że punkty stają się rentowne już po pierwszym miesiącu działalności. - Jeżeli są prowadzone zgodnie z naszym sprawdzonym modelem franczyzowym – zastrzega sales manager Dolci Sapori MNIAMI.

W tej chwili działa pieć placówek własnych marki oraz 19 franczyzowych.

 – W planach mamy uruchomienie jesienią kolejnego mobilnego konceptu, tym razem z wytrawnym menu w stylu włoskim – dodaje Iwona Gniazdowska.

 

WIZYTÓWKA DOLCI SAPORI MNIAMI

Sieć mobilnych pączkarni.

  • 5 punktów własnych
  • 19 punktów franczyzowych
  • koszt inwestycji od 10 tys. zł przy korzystaniu z leasingu

Pączkowa specjalność / W ofercie Dolci Sapori MN1iami są lody świderki, gofry, a przede wszystkim smażone na miejscu pączki.