Beata Karaś-Piekarska, franczyzobiorczyni marki Aspect Nieruchomości z Zabrza / "Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to wymagająca, ale bardzo ciekawa praca. Stale coś się zmienia i nie ma tu czasu na nudę, czy wypalenie zawodowe".
Piątek
26.11.2021
Sprzedaż nieruchomości miała być tylko dodatkiem do głównej działalności Beaty Karaś-Piekarskiej w zakresie finansów. Stało się inaczej.
 

Beata Karaś-Piekarska, franczyzobiorczyni marki Aspect Nieruchomości z Zabrza, przez kilkanaście lat zajmowała się sprzedażą produktów finansowych zanim postanowiła poszerzyć swoje kompetencje o branżę nieruchomości. Ten rynek zawsze był dla niej interesujący, ale przez długi czas wejście na niego było obwarowane wieloma warunkami. Aby sprzedawać nieruchomości, trzeba było mieć licencje pośrednika i większy budżet, który umożliwiał przejście szkolenia.

– Kiedy restrykcje się zmniejszyły, postanowiłam wejść na ten rynek – opowiada Beata Karaś-Piekarska

Nie miała doświadczenia w branży, więc chciała nawiązać współpracę we franczyzie.

– Potrzebowałam wsparcia i merytorycznej pomocy na początkowym etapie i później. Widziałam dużą wartość we wdrożeniu na rynek nieruchomości przez doświadczone osoby z wieloletnim doświadczeniem. Zależało mi też, żeby przynależeć do rozwijającej się sieci, którą mogłabym współtworzyć – opowiada Beata Karaś-Piekarska.

Cenny okazał się także dostęp do dokumentów niezbędnych przy prowadzeniu biura, które są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do orzecznictwa sądowego oraz obowiązującego prawa.

Wybór padł na Aspect Nieruchomości, między innymi dlatego, że kandydatka na franczyzobiorczynię od razu rozmawiała bezpośrednio z szefem tej firmy.

–Jest on kilkunastoletnim praktykiem na rynku nieruchomości i ma ogromną wiedzę – mówi Beata Karaś-Piekarska.

Doceniła również indywidualne podejście do każdego partnera oraz partnerskie relacje.

– Do tego mam dużą niezależność i swobodę działania, a trudne tematy są rozwiązywane wspólnie – mówi Beata Karaś-Piekarska.

Nie ma nudy

Na początku sprzedaż nieruchomości miała być dodatkiem do głównej działalności w zakresie finansów.

– Stało się jednak na odwrót i dzisiaj w 90 proc. mój biznes to sprzedaż nieruchomości a pozostałe 10 proc. – produktów finansowych – mówi Beata Karaś Piekarka.

Jej zdaniem pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to wymagająca, ale bardzo ciekawa praca.

– Stale coś się zmienia i nie ma tu czasu na nudę, czy wypalenie zawodowe – mówi Beata Karaś-Piekarka.

Jej firma rozwija się prężnie. Pierwszy pracowników zatrudniła w grudniu 2020 roku, w lutym następnych a teraz kolejnych. Pod skrzydłami Aspect Nieruchomości działa od czterech lat i ma sześcioosobowy zespół pracujący na terenie Katowic, Zabrza i Tarnowskich Gór. W przyszłości planuje otwarcie kolejnego oddziału.

Ile na biuro nieruchomości?

Inwestycja we współpracę z Aspect Nieruchomości to wydatek od 15 do 25 tys. zł. Opłaty ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości miasta, liczby osób w oddziale oraz pakietów marketingowych. Minimalne koszty dla początkującego biura to 800-1 tys. zł netto miesięcznie. Aktualnie sieć ma dwie placówki własne i 17 oddziałów franczyzowych. Pracuje w niej 60 osób, a w tym roku do sieci dołączyło kolejnych 17.

 

WIZYTÓWKA ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • Kwota inwestycji: 15-25 tys. zł
  • Liczba biur własnych: 2
  • Liczba biur franczyzowych: 17

Inwestycja zależna od kilku aspektów / Inwestycja we współpracę z Aspect Nieruchomości to wydatek od 15 do 25 tys. zł. Opłaty ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości miasta, liczby osób w oddziale oraz pakietów marketingowych.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018