Otwieramy agencję nieruchomości

Pieniądze na start / Franczyzobiorca Investor Nieruchomości potrzebuje 20-25 tys. zł na inwestycję.
Środa
12.01.2022
Rynek agencji nieruchomości jest bardzo konkurencyjny, dlatego warto zainwestować we współpracę ze znaną siecią. Tak zrobił Jarosław Grygoruk. Jak mu poszło?
 

Jarosław Grygoruk, dyrektor oddziału Investor Nieruchomości w Białymstoku, przez wiele lat pracował w handlu. Widząc jednak zmiany na rynku, zaczął szukać dodatkowego zajęcia. Miał własne powierzchnie biurowe, których wynajmem się zajmował, więc padło na nieruchomości.

Z górki

Nie chciał od początku na własną rękę budować swojej marki, więc wybrał franczyzę. Przejrzał działające na rynku sieci i zdecydował się na współpracę z Investor Nieruchomości.

– Rozmawiałem też z przedstawicielami innych sieci, ale Investor Nieruchomości najbardziej przypadł mi do gustu, w zakresie warunków współpracy – opowiada Jarosław Grygoruk.

Pod tym szyldem działa już siedem lat. Ma jeden oddział i zatrudnia kilku agentów.

– Mocno selekcjonuję ludzi do współpracy. Chcę, żeby była ona dla obu stron korzystna i trwała latami – mówi Jarosław Grygoruk.

Jego zdaniem prowadzenie biura obrotu nieruchomościami to praca dla osób upartych i wytrzymałych, takich, które się nie poddają zbyt łatwo.

– Trudne bywają jednak początki, a potem przychodzi taki moment, kiedy nie trzeba już zabiegać o klientów, ponieważ oni trafiają do nas sami – albo z polecenia albo w efekcie naszych działań marketingowych – mówi Jarosław Grygoruk.

Konkurencja na rynku obrotu nieruchomościami jest duża, ponieważ bariery wejścia są niskie. W samym Białymstoku działa ok. 100 biur Nieruchomości. 

– Dlatego tym bardziej warto zainwestować we współpracę ze znaną siecią. To mocno ułatwia nie tylko start, ale i późniejsze funkcjonowanie i podpisywanie umowy z klientami, którzy prędzej zaufają dużej firmie z dużym doświadczeniem – mówi Jarosław Grygoruk.

Duże wsparcie

We współpracy z siecią Investor Nieruchomości ceni on sobie między innymi to, że zawsze można liczyć na pomoc całego kierownictwa.

– W centrali pracują osoby z dużym doświadczeniem, które wiele rzeczy przetestowały. Zawsze możemy skonsultować swoje pomysły – mówi Jarosław Grygoruk.

Kolejna sprawa to wymiana doświadczeń z innymi oddziałami.

 – Udzielamy sobie wzajemnie pomocy, żeby cała sieć mogła się rozwijać – mówi Jarosław Grygoruk.

Jego zdaniem obecnie łatwiej się prowadzi biuro nieruchomości niż kiedyś, ponieważ rynek się sprofesjonalizował.

 – Kiedyś nie zawsze agent wiedział, czy dane mieszkanie jest aktualne, a oferta była powielana w kilku biurach, miała różne ceny i zawierała sporo błędów. Dzisiaj mamy umowy na wyłączność, w sieci pojawia się mniej zdublowanych ofert, są one lepiej przygotowane, dysponują wysokiej jakości zdjęciami – mówi Jarosław Grygoruk

Dobry czas

Obecnie mieszkania sprzedają się na pniu, a ich ceny są mocno wywindowane. Paradoksalnie taka sytuacja nie sprzyja biurom nieruchomości, ponieważ wielu właścicieli nieruchomości woli je sprzedawać na własną rękę.

– Nie oznacza to jednak, że pośrednicy nie są potrzebni. Ze względu na dużą skalę sprzedaży mieszkań, wszędzie jest więcej transakcji – i w biurach i poza nimi. Pomoc pośrednika może być szczególnie cenna dla tych osób, które nie chcą tracić czasu na zajmowanie się sprzedażą nieruchomości i wolą powierzyć to zadanie profesjonalistom – mówi Jarosław Grygoruk.

Zaleta pośrednika to także profesjonalne podejście do sprzedaży nieruchomości.

– Nie jesteśmy z nią związani emocjonalnie, więc potrafimy spojrzeć obiektywnie i wyciągnąć jej najlepsze atuty – mówi Jarosław Grygoruk.

Poza tym kupujący dużo swobodniej czuje się w obecności pośrednika niż właściciela nieruchomości. Dzięki temu łatwiej mu podjąć decyzję o zakupie.

WIZYTÓWKA SIECI INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

  • Liczba placówek – 64
  • Kwota inwestycji – 20-25 tys. zł

Jarosław Grygoruk, dyrektor oddziału Investor Nieruchomości / "Warto zainwestować we współpracę ze znaną siecią. To mocno ułatwia nie tylko start, ale i późniejsze funkcjonowanie i podpisywanie umowy z klientami, którzy prędzej zaufają dużej firmie z dużym doświadczeniem".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018