Lata doświadczeń / Salony Orient Massage i Thai Organic czerpią z idei Dalekiego Wschodu i sztuki masażu wyspecjalizowanych masażystek z Bali i Tajlandii, które – jak twierdzi Piotr Buchalski, założyciel i właściciel sieci – uchodzą za najlepsze na świecie.
Piątek
28.01.2022
Sieci Orient Massage i Thai Organic urosły przez ostatnie dwa lata do 20 salonów, natomiast w planach na bieżący rok są otwarcia od 20 do 30 nowych placówek. Pierwszych pięć nastąpi do końca marca.
 

W najbliższym czasie na rynku pojawią się dwa salony należące do sieci Orient Massage i trzy salony pod szyldem Thai Organic. Nowe placówki Orient Massage zostaną otwarte w Katowicach i w Legnicy, natomiast Thai Organic w Poznaniu, w Wałbrzychu i w Mińsku Mazowieckim. Wśród inwestorów jest jeden z pierwszych franczyzobiorców – Sylwester Sałasiński – dla którego to będzie już trzeci salon. – Otwarcie zaplanowane jest na przełomie marca i kwietnia. Placówka Thai Organic powstanie w Poznaniu. W tej chwli trwają prace remontowe lokalu, formalności związane z uruchomieniem salonu i zatrudniania masażystek z Bali – mówi Sylwester Sałasiński.

Sylwester Sałasiński pierwszy swój salon Orient Massage otworzył w marcu 2020 roku, zaraz przed wybuchem pandemii w Polsce. Kolejną placówkę Thai Massage uruchomił w maju 2021 roku. Jak twierdzi, w najtrudniejszym momencie wspierał go franczyzodawca, dlatego zdecydował się na drugą inwestycję. Sieć pomogła franczyzobiorcy złożyć wniosek o pomoc finansową w ramach Tarczy Antykryzysowej, dzięki czemu utrzymał personel. Szczególnie zależało mu na masażystkach z Bali, które są trzonem biznesu. Udało mu się również zmniejszyć koszty najmu salonu Orient Massage i koszty najmu mieszkania dla masażystek. Po zniesieniu locdownu wiosną 2020 roku Sylwester Sałasiński ruszył pełną parą i do dzisiaj ma wypełniony grafik, przyjmując po kilkanaście osób w ciągu dnia. – Frekwencja klientów cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Moim zdaniem COVID-19 spotęgował dbałość Polaków o zdrowie i kondycję. Moda na zdrowy tryb życia nastała jeszcze przed pandemią, ale teraz zyskała jeszcze bardziej na znaczeniu. Prawdopodobnie dlatego klienci nie rezygnowali ze zdrowotnych zabiegów i masaży. Biznes idzie naprawdę dobrze, dlatego zdecydowałem się na trzeci salon – mówi Sylwester Sałasiński.

W tej chwili w Polsce funkcjonuje łącznie 20 salonów franczyzowych. 13 działa pod marką Orient Massage, siedem pod szyldem Thai Organic i jeden jako Pijalnia Ziół Natura Organica.

Fachowy personel

Salony Orient Massage i Thai Organic czerpią z idei Dalekiego Wschodu i sztuki masażu wyspecjalizowanych masażystek z Bali i Tajlandii, które – jak twierdzi Piotr Buchalski, założyciel i właściciel sieci Orient Massage, Thai Organic i Pijalnia Ziół Natura Organica – uchodzą za najlepsze na świecie. Ich doświadczenie i wiedza z zakresu anatomii człowieka pozwalają dopasować technikę masażu do indywidualnych potrzeb klientów. Personel salonów składa się z masażystek wyłącznie z udokumentowaną wiedzą, certyfikatami i świadectwem ukończenia szkół masażu na Bali i w Tajlandii. – Wraz z naszymi ekspertami wdrożyliśmy program budowy naturalnej odporności organizmu, opierając się na filozofii dalekowschodniej, czerpiąc z niej niezwykle bogatą gamę metod i terapii wpływających na nasze zdrowie, wygląd i wewnętrzną harmonię – zapewnia Piotr Buchalski.

Sieci korzystają także z naturalnych kosmetyków i olejów organicznych własnej marki Orient’ Nature, tłoczonych na zimno, bogatych w witaminy i minerały. Wśród nich są m.in. produkty oparte na oleju sojowym, słonecznikowym, migdałowym, czy awokado. Kosmetyki pochodzą z małych azjatyckich manufaktur, z którymi Piotr Buchalski bezpośrednio współpracuje.  

Biznes dla małych i dużych miast

Salony Orient Massage i Thai Organic działają w miejscowościach od 15 tys. mieszkańców. Otwarcie salonu poprzedza szkolenie wstępne i bieżące dla franczyzobiorców, które obejmuje zarządzanie biznesem oraz personelem, a także z zakresu wiedzy o produktach, czyli kosmetykach oraz ziołach. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia działalności, partnerzy mają bieżące wsparcie koordynatorów sieci.

Częścią salonów Orient Massage i Thai Organic są Pijalnie Ziół Natura Organica, oferujące kolekcje ziół, herbat, napojów, wyciągów i ekstraktów ziołowych o właściwościach prozdrowotnych. Pijalnie Ziół mogą funkcjonować również niezależnie od salonów Orient Massage i Thai Organic. Sprawdzają się w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, klubach fitness, hotelach, pensjonatach, sklepach, salonach masażu czy innych miejscach z recepcją.

Koszt inwestycji w salon Orient Massage wynosi od 60 tys. zł do 300 tys. zł. W przypadku Thai Organic, górna granica inwestycji to 250 tys. zł. Natomiast organizacja biznesu pod marką Pijalnia Ziół Natura Organica zaczyna się już od 4 tys. zł. Według danych firmy miesięczny przychód pojedynczego salonu Orient Massage i Thai Organic wynosi od 30 tys. zł do 150 tys. zł. W przypadku Pijalni Ziół Natura Organica franczyzobiorca zarabia od 2 tys. zł do 20 tys. zł.

 

WIZYTÓWKA ORIENT MASSAGE

Koszty inwestycji:

  • Opłata franczyzowa: 28 tys. zł
  • Zatrudnienie czterech masażystek z Bali: 48 tys. zł (koszt zatrudnienia jednej masażystki to 12 tys. zł)
  • Zakup kosmetyków do sprzedaży: 8 tys. zł
  • Zakup ziół do sprzedaży: 8 tys. zł
  • Aranżacja i wyposażenie lokalu: 20-200 tys. zł

WIZYTÓWKA THAI ORGANIC

Koszty inwestycji:

  • Opłata franczyzowa: 28 tys. zł
  • Zatrudnienie dwóch masażystek z Bali wraz z formalnościami związanymi z pozwoleniem na pracę: 24 tys. zł (kosz zatrudnienia jednej masażystki wynosi 12 tys. zł)
  • Zakup kosmetyków do sprzedaży: 8 tys. zł
  • Zakup ziół do sprzedaży: 8 tys. zł
  • Aranżacja i wyposażenie lokalu: 10-150 tys. zł

WIZYTÓWKA PIJANIE ZIÓŁ NATURA ORGANICA

Koszty inwestycji: 8-30 tys. zł


Kolejne otwarcia / W Polsce funkcjonuje 13 salonów franczyzowych pod marką Orient Massage, siedem pod szyldem Thai Organic i jeden jako Pijalnia Ziół Natura Organica.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018