Nietypowa franczyza w nieruchomościach

Agencja inna niż wszystkie / Centrum Pośrednika nie sprzedaje licencji na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, tylko zapewnia wszelkie usługi niezbędne do tego, żeby taki biznes prowadzić i rozwijać.
Środa
18.05.2022
Centrum Pośrednika wyręcza małe biura nieruchomości w kwestiach formalnych, technicznych i marketingowych. Kto może nawiązać współpracę?
 

Centrum Pośrednika cztery lata temu założył Bartosz Suprun. Wcześniej  przez kilka lat pracował w roli pośrednika w sprzedaży nieruchomości. Najpierw w korporacji, a potem zaczął prowadzić własną działalność.

Biznes z potrzeby

Wtedy zauważył, że prowadzenie biura wymaga dużo pracy, która nie jest  stricte związana ze sprzedażą nieruchomości.

– Zaczęły się też do mnie zgłaszać różne osoby, które prosiły mnie o  pomoc w kwestiach formalnych, technicznych i marketingowych prowadzenia takiej działalności – mówi Bartosz Suprun.
Postanowił stworzyć firmę, która osoby prowadzące niewielkie podmioty w tej branży wyręczy w podobnych kwestiach.

– W Polsce działa około 10 tys. biur nieruchomości, a ponad 90 proc. z  nich to małe działalności, zatrudniające do pięciu osób. Większość z nich  najchętniej kwestie formalne czy marketingowe powierzyłaby komuś innemu. Jako Centrum Pośrednika dostarczamy przede wszystkim rozwiązania internetowe i marketingowe. Mamy też platformę, która agreguje różne wydarzenia branżowe, szkolenia i wszystko, co ważnego się dzieje w branży – mówi Bartosz Suprun.

Centrum Pośrednika nie sprzedaje zatem licencji na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, tylko zapewnia wszelkie usługi niezbędne do  tego, żeby taki biznes prowadzić i rozwijać.
– Zarządzamy eksportami ogłoszeń, przygotowujemy materiały marketingowe, dostarczamy programy do zarządzania biurem nieruchomości i wszystkie usługi, które są potrzebne do tego, żeby prowadzić biuro nieruchomości. Odciążamy partnerów w nudnych, codziennych obowiązkach, dzięki czemu mogą się skupić na pracy z klientem – mówi Bartosz Suprun.

Agencja w 24 godziny

Aby nawiązać współpracę z Centrum Pośrednika trzeba mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w pośrednictwie obrocie nieruchomościami.

– W ciąg 24 godzin można z nami uruchomić biuro nieruchomości, korzystając z własnej marki, ale też pod parasolową marką Centrum Pośrednika – mówi Bartosz Suprun.
Za współpracę trzeba zapłacić co najmniej 199 zł miesięcznie. W tej cenie partnerzy mają dostęp do programu CRM, eksportu ogłoszeń na wspólną stronę i otrzymują biznesowe konto dla firmy z domeną Centrum Pośrednika.

W zależności od potrzeb mogą także dokupować inne usługi, takie jak zarządzanie eksportami ogłoszeń, materiały reklamowe, projekt i druk czy też narzędzia marketingu online.
– Podobny model działania funkcjonuje za granicą, ale w Polsce jesteśmy jedyną firmą z branży nieruchomości, która tworzy sieć partnerów na  takich zasadach – mówi Bartosz Suprun.

Obecnie z Centrum Pośrednika współpracuje ok. 30 firm, w różnym zakresie. Do tej pory firma działała tylko w Trójmieście. W tym roku zaczęła się rozwijać w ogólnopolskiej skali. – Liczę, że do końca roku liczba współpracujących z nami partnerów się podwoi – mówi Bartosz Suprun.
Dodaje, że dużym atutem współpracy z Centrum Pośrednika jest nie tylko możliwość korzystania z różnych narzędzi i rozwiązań, które często nie są dostępne dla jednoosobowych działalności, lecz także wsparcie większego partnera i tym samym większa wiarygodność w oczach klientów. – Dla klientów biuro, które działa w sieci składającej się z kilkudziesięciu firm, jest dużo bardziej wiarygodne, niż jednoosobowa działalność – podsumowuje Bartosz Suprun.

WIZYTÓWKA CENTRUM POŚREDNIKA

  • liczba placówek współpracujących – ok. 30
  • miesięczne opłaty – od 199 zł

Bartosz Suprun, właściciel Centrum Pośrednika / Obecnie współpracuje z nami ok. 30 biur nieruchomości. Liczę, że do końca roku liczba współpracujących z nami partnerów się podwoi
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018