Pożądany partner / Trzy kluczowe cechy modelowego franczyzobiorcy Northgate Logistics to komunikatywność, predyspozycje do pracy w sprzedaży oraz umiejętności w zarządzaniu zespołem.
Czwartek
19.05.2022
– Pokutuje przekonanie, że rozpoczęcie działalności w biznesie spedycyjnym oznacza inwestycję we flotę ciężarówek. A to nieprawda – mówi Ewa Kozłowska z Northgate Logistics.
 

Czy rynek sprzyja dziś wchodzeniu w biznes spedycyjny?

Tak, to bardzo dobry moment, żeby rozważyć taką decyzję, choć nie ukrywam, że stawianie pierwszych kroków bez wsparcia może być trudne i ryzykowne. Właśnie dlatego przygotowaliśmy program franczyzowy, który umożliwia naszym partnerom stosunkowo łatwy i niedrogi start w biznesie.

Biznes spedycyjny nie kojarzy się z niską kwotą inwestycji…

Otóż to. Na rynku pokutuje przekonanie, że rozpoczęcie działalności w biznesie spedycyjnym oznacza inwestycję we flotę ciężarówek. A to nieprawda. Partner Northgate Logistics inwestuje jedynie w wyposażenie biura i zatrudnia pracowników. Jego rolą nie będzie samodzielne świadczenie usług spedycyjnych, a ich organizacja z pomocą wyselekcjonowanych i sprawdzonych podwykonawców. Podstawą działalności biura licencyjnego będzie budowanie portfela klientów oraz obsługa zleceń w oparciu o zewnętrznych przewoźników.

Czy pośrednik w spedycji jest potrzebny?

To kwestia skali oraz priorytetów. Jeśli firma nie chce kupować usług w ciemno i ponosić ryzyka to powinna rozważyć działanie przez pośrednika. My to ryzyko bierzemy na siebie – sami weryfikujemy przewoźników, mamy też system ubezpieczania towaru. Po drugie samodzielna obsługa spedycji wcale nie jest bezkosztowa. Zatrudnienie pracownika do obsługi tego procesu jest niekiedy droższe niż koszt naszych usług. Efektywne pośrednictwo w organizacji transportu daje miejsce na wypracowanie marży satysfakcjonującej dla nas i naszych franczyzobiorców i akceptowalnej dla klienta.

Świadczymy usługi spedycji czystej, nie zawieramy długofalowych umów, ale działamy na rynku spotowym – kupujemy tu i teraz. Każde zlecenie to nowa umowa, a nasz klient często otrzymuje ofertę nawet w 15 minut od przesłania zapytania. Dzięki takiemu modelowi świetnie odnajdujemy się w zmiennym otoczeniu rynkowym, potrafimy bardzo płynnie dostosowywać się do sytuacji i osiągać zyski mimo zawirowań na rynkach. Krótko mówiąc, nie narzekamy na brak klientów.

Kim jest potencjalny franczyzobiorca Northgate Logistics?

Trzy kluczowe cechy modelowego franczyzobiorcy to komunikatywność, predyspozycje do pracy w sprzedaży oraz umiejętności w zarządzaniu zespołem. Wiek nie gra roli, płeć również, choć częściej zgłaszają się mężczyźni. Nie oczekujemy doświadczenia branżowego, gdyż całe know-how franczyzobiorca otrzymuje podczas czterotygodniowego szkolenia. Pracownicy naszych partnerów również przechodzą u nas szkolenie. Dzięki temu start w tym biznesie jest stosunkowo łatwy.

Rozmawiał Marcin Kaleta

 

WIZYTÓWKA NORTHAGATE LOGISTICS

Sieć biur spedycyjnych.

  • liczba biur własnych: 6
  • liczba biur partnerskich: 4
  • opłata wstępna: 30 tys. zł 
  • wyposażenie biura: 15 tys. zł

Ewa Kozłowska, expansion menedżer Northgate Logistics / "Świadczymy usługi spedycji czystej, nie zawieramy długofalowych umów, ale działamy na rynku spotowym – kupujemy tu i teraz".

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020