Wysokie zyski / Cała inwestycja w otwarcie Studio Figura mieści się w kwocie 150-170 zł. Miesięczne zyski gabinetu to od 30 do 90 tys. zł.
Wtorek
07.06.2022
Franczyzobiorczyni Studia Figura z Poznania ma już trzy własne lokale i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jak udało jej się osiągnąć sukces?
 

Sylwia Murawska przez 13 lat pracowała w korporacjach, zanim otworzyła pierwsze Studio Figura. Pełniła rolę przedstawiciela medycznego w różnych firmach związanych z przemysłem farmaceutycznym.

– W pewnym momencie doszłam jednak do wniosku, że jestem dobrym handlowcem i chciałabym robić coś na własny rachunek – mówi Sylwia Murawska.

Firma stworzona dla kobiet

Po wstępnym researchu pomysłów na biznes, wybrała Studio Figura.

– To koncept idealny do prowadzenia przez kobietę. Poza tym z odchudzaniem zawsze było mi po drodze, ponieważ sama mam ten kłopot – mówi Sylwia Murawska.

Swoje pierwsze studio otworzyła we wrześniu 2018 roku w Poznaniu Dolna Wilda. Biznes od początku szedł bardzo pomyślnie, więc już po dwóch latach otworzyła drugie studio Poznań Szczepankowo. Trzeci lokal położony w Rokietnicy, odkupiła od koleżanki. Dzisiaj jest właścicielką trzech Studio Figura i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

– Mam już upatrzoną lokalizację na kolejne, ale z ostateczną decyzją czekam do zimy. Wtedy będę miała więcej czasu na przemyślenie, w którą stronę dalej iść. Obecnie mamy mnóstwo pracy, ponieważ sezon odchudzania w pełni – mówi Sylwia Murawska.

W jej przypadku Studio Figura bardzo się sprawdziło.

– Jeśli ktoś wie, co chce robić w życiu, w jakim kierunku iść i jest pracowity, to nie wyobrażam sobie, żeby ten biznes mu nie wyszedł. To jest koncept w gotowej kapsułce, w branży, która pomimo zawirowań gospodarczych, będzie się rozwijać. Ani pandemia, ani wojna, nie powtrzymają kobiet przed pragnieniem tego, żeby dobrze wyglądać – mówi Sylwia Murawska.

Dodaje, że aby rozkręcić Studio Figura z sukcesem, należy też mieć dużą determinację do tego, żeby prowadzić biznes, bo w Polsce nie jest to łatwe zadanie. Trzeba się liczyć z różnymi utrudnieniami.

– Na pewno nie powinny w to wchodzić osoby, które nie lubią pracy z ludźmi. Jeśli ktoś ma dobrą energię, lubi ludzi i ma marzenie, żeby być na swoim, to bardzo polecam Studio Figura – mówi Sylwia Murawska.

Biznes dobrze poukładany

Prowadzenie Studia Figura przynosi jej także bardzo satysfakcjonujący przychód. Pieniądze nie spadają jednak z nieba – trzy studia to mnóstwo pracy.

– Mam bardzo napięty plan szkoleniowy dla siebie i swojego zespołu. Często trudno mi pogodzić wszystkie plany związane z rozwojem firmy i prowadzeniem jej. Gdyby tylko można było wydłużyć dobę, to chętnie bym to zrobiła – mówi Sylwia Murawska.

Dodaje, że jej biznes jest skrupulatnie zaplanowany. Wszystko ma poukładane. Co miesiąc wyznacza zespołom cel do osiągnięcia i te cele są realizowane. To jest też dla nich dobra motywacja do pracy.

Franczyzobiorczyni Studia Figura przyznaje, że dzisiaj jest już zdecydowanie bardziej menedżerem niż pracownikiem. Do tej pory była na miejscu w studiach i robiła zabiegi, tak, jak każdy pracownik. Obecnie skupia się na tym, żeby studia działały sprawnie. Prowadzenie firmy łączy też z wychowywaniem dwójki dzieci, z których jedno ma nieco ponad rok.

– Muszę rozsądnie dzielić czas i stawiać sobie granicę pomiędzy biznesem i rodziną. Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest szczęśliwy w domu, to biznes idzie dobrze. I na odwrót. Jak w biznesie się powodzi, to kobieta wraca szczęśliwa do domu. Uśmiech zaraża dobrą energią. To mocne podwaliny do tego, że idziemy do przodu. Miło jest przyjść do miejsca, gdzie panuje uśmiech – mówi Sylwia Murawska.

Cała inwestycja w otwarcie Studio Figura mieści się w kwocie 150-170 zł. Jednorazowa oplata wstępna wynosi 25 tys. zł netto. Miesięczne zyski gabinetu to od 30 do 90 tys. zł.

Obecnie w sieci działa już 410 gabinetów w Polsce i 1200 na świecie.

– W 2021 roku otworzyliśmy około 100 gabinetów, a w tym roku 40 nowych studiów – mówi Natalia Janiak, menedżer działu PR w Studiu Figura.

WIZYTÓWKA STUDIO FIGURA

  • Kwota inwestycji: 150-170 tys. zł
  • liczba placówek: 410 w Polsce, 1200 na świecie
  • opłaty: 267 zł opłaty franczyzowej, 130 zł za korzystanie z platformy i 15 zł za sprawy związane z RODO

Sylwia Murawska, franczyzobiorczyni Studia Figura / Studio Figura będzie się rozwijać niezależnie od sytuacji gospodarczej. Ani pandemia, ani wojna, nie powtrzymają kobiet przed pragnieniem tego, żeby dobrze wyglądać
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019