Otwieramy salon fryzjerski

Plany dotyczące rozwoju / Sieć Trendy Hair Fashion ma obecnie pięć placówek własnych i 60 franczyzowych. W 2021 roku otworzyły się trzy nowe salony. W tym roku w planach są dwa albo trzy kolejne.
Piątek
22.07.2022
Firma Trendy Hair Fashion rozwija się i wprowadza nowe usługi do swoich salonów. Jak zostać franczyzobiorcą tej sieci?
 

Niepewna sytuacja na rynku i rosnące koszty są wyzwaniem dla wielu firm z różnych branż. Zmagać się z nimi muszą także salony fryzjerskie. Babis Karampotis, który razem z żoną Anną Kulec-Karampotis prowadzi firmę działającą pod markami Tredny Hair Fashion oraz McHair Fast Styling, utrudnienia z tym związane odczuwa na co dzień.
– Rosną koszty utrzymania lokali, nieruchomości i zatrudnienia. Do tego sytuacja na rynku jest niepewna w związku z wojną w Ukrainie – mówi Babis Karampotis.

Sporym problemem na rynku jest dzisiaj zatem brak stabilizacji.  

– My mamy ugruntowaną przez lata pozycję na rynku i duże doświadczenie w prowadzeniu sieci franczyzowej, dlatego, przynajmniej na razie, radzimy sobie dobrze, ale też uważnie obserwujemy rynek – mówi Babis Karampotis.
Dodaje, że klientów póki co nie brakuje. Coraz więcej ludzi korzysta z usług fryzjerskich. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcą o siebie dbać i lepiej wyglądać. Ich wymagania i oczekiwania rosną.
– Dlatego wprowadzamy nowe usługi do naszych salonów, takie jak botoks czy nanoplastia – mówi Babis Karampotis.

Zasady współpracy

Trendy Hair Fashion działa na rynku od ponad 30 lat.
– Mamy wieloletnie doświadczenie i know-how, którym dzielimy się z naszymi franczyzobiorcami – mówi Babis Karampotis.
Z każdym zainteresowanym nawiązaniem współpracy z marką, firma prowadzi indywidualne rozmowy. Otwarcie własnego salony fryzjerskiego wymaga dużego poświęcenia i zaangażowania ze strony właściciela lub menedżera.
– To nie jest biznes dla każdego – mówi Babis Karampotis.
Na start potrzeba około 80 tys. zł. Na zwrot inwestycji można liczyć w ciągu dwóch lat. Zarobki różnią się w zależności od zaangażowania. Firma nie ujawnia informacji na temat opłat miesięcznych.

Sieć Trendy Hair Fashion ma obecnie pięć placówek własnych i 60 franczyzowych. W 2021 roku otworzyły się trzy nowe salony. W tym roku w planach są dwa albo trzy kolejne.
Salony sieci Trendy Hair Fashion powstają w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców, a sieci McHair Fast Styling w miejscowościach z liczbą mieszkańców od 10 do 30 tys.

WIZYTÓWKA TRENDY HAIR FASHION

  • kwota inwestycji: 80 tys. zł
  • liczba placówek: 5 własnych i 60 franczyzowych

Babis Karampotis, właściciel Trendy Hair Fashion / "Coraz więcej ludzi korzysta z usług fryzjerskich. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcą o siebie dbać i lepiej wyglądać. Ich wymagania i oczekiwania rosną".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018