Przesyłki rosną w niepewnych czasach

Duża sieć / Cała sieć Epaka.pl ma trzy oddziały własne i prawie 300 franczyzowych. W przypadku standardowej franczyzy wkład własny wynosi 16 tys. zł netto z możliwością negocjacji.
Czwartek
14.07.2022
Franczyzobiorczyni Epaki chciałaby uruchomić trzeci punkt, ale wstrzymuje ją trudna sytuacja gospodarcza. Jak się dzisiaj prowadzi taki biznes?
 

Epaka.pl to sieć punktów nadających i odbierających przesyłki kurierskie, oraz platforma wysyłkowa. Anna Kwiecińska punkt pod tym szyldem prowadzi od 2014 r. Wcześniej pracowała w firmie leasingowej.

Niepewna przyszłość

W pewnym momencie stwierdziła jednak, że ma już dosyć pracy na etacie. Chciała prowadzić własny biznes. Razem z mężem zaczęli przeglądać dostępne koncepty. Wybrali Epakę. Początki nie były łatwe, ale spora pomoc ze strony centrali pozwoliła im wystartować z sukcesem.

- Bardzo nam pomogły ogólnopolskie kampanie reklamowe zapewniane przez centralę. Do tej pory wspomagamy się marketingiem z centrali, dostajemy wskazówki, jak się reklamować i gdzie uderzyć, a graficy pomagają nam stworzyć odpowiednią oprawę. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów z paczkami pomaga nam biuro obsługi klienta – mówi Anna Kwiecińska.

Dzisiaj prowadzi ona już dwa punkty w Radomiu. Myśli także o otwarciu trzeciego, ale nie w najbliższej przyszłości.

- Stale rozmawiamy z centralą o tym, co można zrobić, żeby jeszcze jeden punkt otworzyć w Radomiu. Czasy jednak nie sprzyjają temu, żeby zainwestować i zaryzykować. Muszę poczekać – mówi Anna Kwiecińska.

Przyznaje ona, że w dzisiejszych realiach prowadzenie biznesu nie jest prostą sprawą.

- Stale musimy myśleć o tym, jak przyciągnąć do nas klientów. Niby sprzedaż internetowa mocno wystrzeliła, ale zyskały na tym szczególnie duże firmy. Ponadto widać, że wszystkich dotyka inflacja. Ludzie liczą każdą złotówkę – mówi Anna Kwiecińska.

Złoty środek

Zdaniem franczyzobiorczyni Epaki, przewagą tej marki jest fakt, że firma do każdego klienta podchodzi indywidualnie i jest w stanie wysłać każdą paczkę.

- Klienci często nam mówią, że czego nie wyślą nigdzie, to na pewno uda się u nas – mówi Anna Kwiecińska.

Jej zdaniem w tym biznesie niezbędne jest samozaparcie, wysoka kultura osobista i umiejętność pracy z ludźmi. To, ile można zarobić, zależy w dużej mierze od właściciela konkretnej placówki.

- Podejścia są różne. Można zejść mocno z marży i mieć dużo klientów. Można zostać przy marży, którą proponuje franczyzodawca, ale wtedy trzeba mocno zabiegać o klientów. Ja wybrałam złoty środek – obniżyliśmy marżę o połowę. Idziemy frontem do klienta i jesteśmy zadowoleni, bo klienci trzy razy zastanowią się, zanim zrezygnują z naszych usług – tłumaczy Anna Kwiecińska.

Cała sieć Epaka.pl ma trzy oddziały własne i prawie 300 franczyzowych. W przypadku standardowej franczyzy wkład własny wynosi 16 tys. zł netto z możliwością negocjacji. 
Firma proponuje też model epaka.pl mini dla przedsiębiorców w miejscowościach do 10 tys. mieszkańców. Wówczas wkład własny wynosi 499 zł netto. Firma nawiązuje współpracę z osobami, które prowadzą działalność gospodarczą bądź są gotowe do jej założenia.

WIZYTÓWKA MARKI EPAKA


•    3 placówki własne, 300 franczyzowych
•    opłata wstępna 16 tys. zł netto

 


Anna Kwiecińska, franczyzobiorczyni Epaka.pl / Chcę otworzyć kolejny punkt, ale czasy nie sprzyjają temu, żeby zainwestować i zaryzykować. Muszę poczekać
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021