Przybywa partnerów / W 2022 roku otworzyło się 112 nowych punktów Epaka.pl. W sumie w Polsce działa 347 placówek.
Środa
11.10.2023
Firma oferująca usługi kurierskie szuka partnerów przede wszystkim w takich miastach, jak: Wrocław, Poznań, Szczecin oraz Toruń.
 

Rynek usług kurierskich ciągle szybko się rozwija.

– Sprzyja temu rosnący obrót sprzedaży przez internet. Nie ma żadnych oznak, że co najmniej w przeciągu najbliższych kilkunastu lat miałoby się to zmienić – uważa Radosław Chornicki, wiceprezes Epaki.

Dodaje, że w 2021 roku nadano około 770 milionów przesyłek kurierskich, natomiast eksperci szacują, że niebawem zostanie przekroczona granica 1 miliarda.

– Aby zminimalizować biznesowe ryzyko, warto rozpocząć swoją rynkową przygodę, korzystając z franczyzowego wsparcia znanej marki, która zapewni m.in. niezbędne know-how – radzi Radosław Chornicki.

Epaka otwiera kolejne punkty franczyzowe, zarówno w dużych, jak i w małych miejscowościach.

– Jeśli chodzi o marże, to są one utrzymywane na optymalnym poziomie, dzięki bliskiej i szczerej współpracy z naszymi partnerami biznesowymi. Mam tutaj na myśli zarówno przewoźników, których usługi oferujemy, jak i franczyzobiorców tworzących naszą sieć stacjonarnych punktów nadania i odbioru przesyłek – mówi Radosław Chornicki.

Aby przystąpić do Epaki, trzeba prowadzić własną działalność gospodarczą oraz dysponować lokalem.

W przypadku pakietu Start koszt inwestycji to 5 tys. zł netto. Natomiast pakiet Standard kosztuje 9 tys. zł netto. W Pakiet Premium trzeba zainwestować 16 tys. zł netto.

– Mamy również rozwiązanie dla osób, które już prowadzą biznes i szukają dodatkowego dochodu. Wówczas można z nami nawiązać współpracę dołączając do sieci Epaka.pl mini. Przy tym projekcie jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 499 zł – mówi Radosław Chornicki.

Zwrot z inwestycji można osiągnąć już po paru miesiącach systematycznej pracy.

Obecnie firma szuka partnerów w takich miastach jak: Wrocław, Poznań, Szczecin oraz Toruń. Nie skreśla jednak innych lokalizacji.

W 2022 roku otworzyło się 112 nowych punktów. W sumie w Polsce działa 347 placówek.

Gotowość na każdy czas

Wiceprezes Epaki zwraca uwagę, że bez względu na branżę warunki do prowadzenia biznesu są teraz dosyć trudne. Wynika to np. z rosnącej liczby czynników oraz zależności, które należy brać pod uwagę przy planowaniu rynkowych posunięć.

– W naszej branży dużo zależy od relacji z przewoźnikami – musimy nieustannie śledzić wszelkie zmiany, jakie u nich zachodzą, ponieważ wpływają one bezpośrednio na nas i naszą ofertę – mówi Radosław Chornicki.

Jego zdaniem dzisiejsze czasy pokazują, że w biznesie kluczowe to być gotowym na wszystko.

– Ta gotowość wynika ze spojrzenia długofalowego, zgodnie z którym pomyślny wiatr ze strony rynku, gospodarki należy wykorzystywać nie tylko do rozwoju, ale też do budowania kapitału, który będzie zabezpieczeniem w sytuacji, kiedy kierunek tego wiatru zmieni się na naszą niekorzyść. W historii naszej firmy nigdy nie było zwolnień czy redukcji etatów, które wynikałyby z braków budżetowych albo zmian organizacyjnych związanych z niekorzystną sytuacją rynkową. Wręcz przeciwnie, cały czas się rozwijamy i zatrudniamy młode, ambitne osoby, które bardzo często w naszej firmie biznesowo dorastają – podsumowuje Radosław Chornicki.

WIZYTÓWKA SIECI EPAKA

Sieć oferująca usługi kurierskie

  • 347 punktów
  • Inwestycja na start – 5 tys. zł w pakiecie start albo 9 tys. zł w pakiecie standard

Radosław Chornicki, wiceprezes Epaki / "Cały czas się rozwijamy i zatrudniamy młode, ambitne osoby, które bardzo często w naszej firmie biznesowo dorastają".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021