Jeden franczyzobiorca / Obecnie w Polsce działa jeden aktywny franczyzobiorca IWG, który buduje pierwsze centrum.
Poniedziałek
11.07.2022
IWG od początku roku oferuje również franczyzę bezpośrednio właścicielom budynków. Ze swoją ofertą planuje wejść także do miast regionalnych.
 

IWG to największy na świecie dostawca elastycznej przestrzeni do pracy. Firma w ostatnim czasie notuje duży popyt na swoje usługi.

- Od kiedy zostały zniesione lockdowny, widzimy duży ruch w naszym biznesie. Ludzie chcą wychodzić z domu i potrzebują elastycznych biur – mówi Michał Dorszewski, dyrektor ds. franczyzy IWG w regionie CEE

Wygodne rozwiązanie

Ten trend jest zauważalny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

– Przy tym dodatkowy popyt na nasze usługi wygenerowała sytuacja w Ukrainie. W jej efekcie przedsiębiorcy z Białorusi czy Ukrainy uciekają z tych krajów, ale nie chcą się osiedlać zbyt daleko. Dlatego często wybierają Polskę – mówi Michał Dorszewski.

Dodaje, że w sytuacji, kiedy decyzje o przeprowadzce często są podejmowane z dnia na dzień, IWG jest jedynym, w dodatku wygodnym, rozwiązaniem.

– U nas biuro można mieć już kolejnego dnia. Można śmiało powiedzieć, że czasy niepewności na rynku powodują, że nasze rozwiązanie staje się bardziej popularne, ponieważ zdejmuje ono ryzyko z klientów ostatecznych, które polega na utknięciu w długoterminowej umowie. U nas biuro można wynająć na miesiąc i w każdym kolejnym przedłużać ją o następny – tłumaczy Michał Dorszewski.

IWG od wielu lat obserwuje odwrót rynku od klasycznych powierzchni biurowych. Coraz więcej firm rezygnuje z dużych powierzchni. Wolą płacić tylko za miejsce, którego realnie potrzebują, a nie puste powierzchnie. Ważne jest dla nich także to, że biura IWG działają w wielu miejscach na świecie. Ponadto łatwo można dostosować lokalizację biura do potrzeb pracowników.

– Wierzymy, że rynek biur serwisowanych będzie rósł jeszcze przez wiele lat. Obecnie stanowią od 2 do 5 proc. na różnych rynkach, a powinny około 30 proc. – mówi Michał Dorszewski.

Krótsza droga                                          

To kształtuje też popyt na franczyzę IWG, jednak decyzje inwestycyjne są obecnie znacznie trudniejsze niż jeszcze pół roku temu.

– To dlatego, że pojawiło się nowe ryzyko polityczne, nad którym nie mamy kontroli. Do tego wzrosły koszty budowy i finansowania a jednocześnie spadła dostępność materiałów  – mówi Michał Dorszewski.

Inwestycja we współpracę z IWG to koszt rzędu 1-2 mln zł. Od przychodów pobierane są regularne opłaty franczyzowe. Obecnie w Polsce działa jeden aktywny franczyzobiorca, który buduje pierwsze centrum. Na świecie działa ok. 60 partnerów, którzy mają już 500 centrów. IWG planuje wchodzić ze swoją ofertą także do miast regionalnych. Nowością jest to, że od początku tego roku firma oferuje franczyzę także bezpośrednio właścicielom budynków.

– Już nie szukamy tylko inwestora, który wynajmie jakąś nieruchomość, albo piętro w budynku biurowym i tam zorganizuje biuro coworkingowe. Skracamy tę drogę i  proponujemy franczyzę bezpośrednio właścicielowi budynku. Dzięki temu może czerpać zyski z takiej powierzchni, a my mu zapewnimy  know-how, licencję, znak towarowy i markę – mówi Michał Dorszewski.

WIZYTÓWKA MARKI IWG

  • liczba franczyzobiorców w Polsce – 1
  • kwota inwestycji – 1-2 mln zł

Michał Dorszewski, dyrektor ds. franczyzy IWG w regionie CEE / Dodatkowy popyt na nasze usługi wygenerowała sytuacja w Ukrainie. W jej efekcie przedsiębiorcy z Białorusi czy Ukrainy uciekają z tych krajów, ale nie chcą się osiedlać zbyt daleko.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019