Popyt na biura nie maleje
IWG to największy na świecie dostawca elastycznej przestrzeni do pracy. Firma w ostatnim czasie notuje duży popyt na swoje usługi.
- Od kiedy zostały zniesione lockdowny, widzimy duży ruch w naszym biznesie. Ludzie chcą wychodzić z domu i potrzebują elastycznych biur – mówi Michał Dorszewski, dyrektor ds. franczyzy IWG w regionie CEE
Wygodne rozwiązanie
Ten trend jest zauważalny zarówno w Polsce, jak i na świecie.
– Przy tym dodatkowy popyt na nasze usługi wygenerowała sytuacja w Ukrainie. W jej efekcie przedsiębiorcy z Białorusi czy Ukrainy uciekają z tych krajów, ale nie chcą się osiedlać zbyt daleko. Dlatego często wybierają Polskę – mówi Michał Dorszewski.
Dodaje, że w sytuacji, kiedy decyzje o przeprowadzce często są podejmowane z dnia na dzień, IWG jest jedynym, w dodatku wygodnym, rozwiązaniem.
– U nas biuro można mieć już kolejnego dnia. Można śmiało powiedzieć, że czasy niepewności na rynku powodują, że nasze rozwiązanie staje się bardziej popularne, ponieważ zdejmuje ono ryzyko z klientów ostatecznych, które polega na utknięciu w długoterminowej umowie. U nas biuro można wynająć na miesiąc i w każdym kolejnym przedłużać ją o następny – tłumaczy Michał Dorszewski.
IWG od wielu lat obserwuje odwrót rynku od klasycznych powierzchni biurowych. Coraz więcej firm rezygnuje z dużych powierzchni. Wolą płacić tylko za miejsce, którego realnie potrzebują, a nie puste powierzchnie. Ważne jest dla nich także to, że biura IWG działają w wielu miejscach na świecie. Ponadto łatwo można dostosować lokalizację biura do potrzeb pracowników.
– Wierzymy, że rynek biur serwisowanych będzie rósł jeszcze przez wiele lat. Obecnie stanowią od 2 do 5 proc. na różnych rynkach, a powinny około 30 proc. – mówi Michał Dorszewski.
Krótsza droga
To kształtuje też popyt na franczyzę IWG, jednak decyzje inwestycyjne są obecnie znacznie trudniejsze niż jeszcze pół roku temu.
– To dlatego, że pojawiło się nowe ryzyko polityczne, nad którym nie mamy kontroli. Do tego wzrosły koszty budowy i finansowania a jednocześnie spadła dostępność materiałów – mówi Michał Dorszewski.
Inwestycja we współpracę z IWG to koszt rzędu 1-2 mln zł. Od przychodów pobierane są regularne opłaty franczyzowe. Obecnie w Polsce działa jeden aktywny franczyzobiorca, który buduje pierwsze centrum. Na świecie działa ok. 60 partnerów, którzy mają już 500 centrów. IWG planuje wchodzić ze swoją ofertą także do miast regionalnych. Nowością jest to, że od początku tego roku firma oferuje franczyzę także bezpośrednio właścicielom budynków.
– Już nie szukamy tylko inwestora, który wynajmie jakąś nieruchomość, albo piętro w budynku biurowym i tam zorganizuje biuro coworkingowe. Skracamy tę drogę i proponujemy franczyzę bezpośrednio właścicielowi budynku. Dzięki temu może czerpać zyski z takiej powierzchni, a my mu zapewnimy know-how, licencję, znak towarowy i markę – mówi Michał Dorszewski.
WIZYTÓWKA MARKI IWG
- liczba franczyzobiorców w Polsce – 1
- kwota inwestycji – 1-2 mln zł
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Sieć Northgate Logistics omijają problemy branży transportowej, dzięki specyficznemu modelowi działania.
Miesięczne zarobki partnerów sieci MBE sięgają średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kto może dołączyć?
– Rynek e-commerce nadal się rozwija, a wraz z nim usługi kurierskie. Chętnych do współpracy franczyzowej też nam przybywa – mówi Sylwia Sierakowska z sieci Epaka.pl.
– Automatyzacja procesów księgowych sprawia, że obsługa klienta wymaga nawet o 80 proc. mniej czasu niż wcześniej – mówi Daniel Gawryczuk z Tax Safe.
Firma chce zmotywować do współpracy franczyzobiorców i zapewnia, że podzieli się z nimi połową zysku. Na co jeszcze mogą liczyć?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Nowa agencja marketingowa we franczyzie
Z jakością i skutecznością bardzo słabo. Ktoś czuwa nad kompetencjami ?
Gadżety reklamowe - co zamówić?
TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...
Rośnie franczyza spedycyjna
Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...
Copywriting sprzedażowy
A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!
Copywriting sprzedażowy
Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta
Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...
Jak pozycjonować stronę internetową?
Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.
Agencja marketingowa - czy warto?
Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...