Jak zarobić na bąbelkach

Format do wyboru / Franczyza BuBu Bubble Tea proponuje trzy formaty współpracy: lokal stacjonarny, wyspa w galerii handlowej oraz mobilna przyczepa.
Wtorek
23.08.2022
Franczyzodawca BubBu Bubble Tea zapewnia, że to koncept wysokomarżowy i niewymagający od franczyzobiorcy dużych nakładów pracy.
 

Bubble tea rozgościła się na polskim rynku. Multi Ice Group, franczyzodawca takich marek jak Lody Bonano czy u Lodziarzy postanowił wykorzystać ten trend i wprowadza na rynek koncept z bubble tea w roli głównej.

– Bubble tea to niezwykle modny, pożądany produkt – uzasadnia Sylwia Ramotowska, opiekun marki BuBu Bubble Tea. – Trend związany z napojami zawierającymi w sobie kuleczki tapioki przyszedł do nas z Tajwanu i szybko zyskał popularność na Zachodzie. W Polsce zaczął wchodzić do menu lokali gastronomicznych, ale my postanowiliśmy uczynić z niego podstawę samodzielnego biznesu, ponieważ widzimy tu ogromny potencjał. Bąbelkowe herbaty są oryginalne i ciekawe, a w sezonie wakacyjnym stanowią alternatywę dla lodów. Dodatkowo BubBu Bubble Tea to koncept wysokomarżowy i niewymagający od franczyzobiorcy dużych nakładów pracy.

Różne formaty i lokalizacje

Oferta punktów BuBu Bubble Tea obejmuje bąbelkowe herbaty z dodatkiem tapioki, czyli tzw. molekularnego kawioru czy inaczej poppingów – delikatnych kuleczek, które pękają w ustach uwalniając smak. Bubble tea podawana jest w wysokich kubeczkach z szeroką słomką. Napój dostępny jest w różnych wariantach: owocowym, mlecznym, w wersji premium (taro i macha) oraz kawowej. W menu punktów są też kawy z ekspresu.

– Nasi klienci docelowi to osoby w każdym wieku – od dzieci, przez młodzież, po dorosłych. Ale w głównej mierze skupiamy się na młodszych gościach, którym picie bąbelkowych herbat przynosi mnóstwo frajdy – wyjaśnia Sylwia Ramotowska.

Franczyza BuBu Bubble Tea proponuje trzy formaty współpracy: lokal stacjonarny, wyspa w galerii handlowej oraz mobilna przyczepa. Minimalny wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji to według szacunków franczyzodawcy 25 tys. zł. Przy czym Multi Ice Group oferuje wsparcie w pozyskaniu finansowania w postaci dotacji czy leasingów.

– Współpracujemy w tym zakresie z ekspertami, którzy przeprowadzają franczyzobiorców przez wszystkie formalności – dodaje Sylwia Ramotowska.

Franczyzodawca zapewnia, że BuBu Bubble Tea dobrze sprawdza się w różnej wielkości miastach. Preferowane lokalizacje to: centra, parki i pasaże handlowe, parki rekreacyjne, okolice atrakcji turystycznych, deptaki, plaże i inne tego typu miejsca, zapewniające stały przepływ ludzi.

– Co ważne, posiadamy bazę blisko 300 lokalizacji w całej Polsce, dlatego jeśli franczyzobiorca nie zgłosi się z własną propozycją, może skorzystać z naszych sugestii – podkreśla Sylwia Ramotowska.

Nie ma opłaty za dołączenie do sieci, zaś opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł netto miesięcznie.

Na sezon lub cały rok

Według franczyzodawcy BuBu Bubble Tea można ten biznes potraktować jako całoroczny lub sezonowy – w zależności od decyzji właściciela oraz potencjału danej lokalizacji. Np. wyspa handlowa może przynosić dochody przez cały rok.

– Zyski z każdego punktu szacujemy na ok. 14 tys. zł miesięcznie. Dlatego franczyzobiorcy z powodzeniem mogą traktować swój lokal jako podstawowe źródło dochodu – informuje Sylwia Ramotowska. – Ale równie dobrze może to być biznes dodatkowy, z uwagi na łatwość jego prowadzenia. Nasi partnerzy otrzymują bowiem gotowe menu, dostęp do bazy zaopatrzeniowej i pakiet szkoleń, a także wsparcie dedykowanego opiekuna. Franczyzobiorcy BuBu Bubble Tea są objęci kompleksową opieką od momentu zawarcia umowy przez cały okres współpracy. Mogą liczyć na projekt lokalu, pomoc w adaptacji, zakupie najlepszych, rekomendowanych przez nas urządzeń oraz zatowarowaniu. Dodatkowo przechodzą kompleksowe szkolenie, po którym są w 100 proc. gotowi do prowadzenia działalności. Działamy na wypracowanych standardach współpracy, dzięki czemu proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Posiadamy ponadto własny dział promocji w mediach społecznościowych, który pomaga franczyzobiorcom dotrzeć z ofertą do szerokiego grona klientów.

Obecnie działa 1 punkt własny marki oraz 3 franczyzowe.

– BuBu Bubble Tea wystartowało w maju tego roku, ale warto zaznaczyć, że stoi za nami ponad 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu marek franczyzowych. Jako Multi Ice Group możemy się pochwalić ponad 300 lokalami, które działają pod różnymi szyldami naszych sieci – dodaje Sylwia Ramotowska.

 

WIZYTÓWKA BUBU BUBBLE TEA

Sieć punktów z bubble tea.

  • 1 punkt własny, 3 franczyzowe
  • min. inwestycja 25 tys.
  • opłata miesięczna 1 tys. zł netto

Bąblekowe herbaty / Bubble tea to bąbelkowe herbaty z kulkami tapioki.

POPULARNE NA FORUM

McDonalds opinie o franczyzie

Nowa lokalizacja w Jarosławiu na Podkarpaciu podbija wszelkie standardy. czas oczekiwania na realizację zamówienia przekracza pół godziny jedno zamówienie składa 3a...

2 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2022
MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Jestem zainteresowana dodatkowymi informacjami od osoby o nicku "franczyzobiorca". prosba o kontakt ze mna na lucja.elk@gmail.com Mysle ze mozemy sie wymienic ciekawymi...

6 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2022
Bobby Burger

Zabiorę głos bo mam tą nieprzyjemność znać ich pseudo Biznes Managera od otwarć M. Reczyńskiego... to oszust, który wcześniej pracował w firmie Żabka i stąd...

16 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2022
MEET & Fit slow Food

Tak prawda że tyle lokali się pozamykalo a stawiam że wręcz więcej ponieważ w Poznaniu były dwa lokale i też zniknęły ale to już ostatniego roku

6 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2022
MEET & Fit slow Food

Jeżeli będziecie próbowali otworzyć lokal sieci Meet & Fit Slow Food to bardzo mocno się zastanówcie jeszcze około dwa lata przed pandemią zamknęło się aż 15 lokali...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2022