Inwestycja w nieruchomości

Pieniądze na biuro / Inwestycja w biuro nieruchomości to wydatek minimum 30 tys. zł.
Środa
26.10.2022
Park Home do końca roku planuje uruchomić dwie pierwsze placówki franczyzowe. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Park Home, sieć biur nieruchomości, w ostatnim czasie obserwuje spadek liczby transakcji na rynku nieruchomości o ok. 30 proc. Najbardziej odczuwają go deweloperzy. Stagnacja odbija się także na agencjach nieruchomości. Te, które były nastawione na sprzedaż z rynku pierwotnego najgorzej przechodzą zmianę rynkową. Z dużymi problemami spotykają się również agencje z małym stażem zawodowym, które ze sprzedażowo łatwego okresu bardzo szybko zderzyły się z trudnym rynkiem bardziej wymagającego klienta.

Nie oznacza to jednak, że nie warto dzisiaj otwierać agencji nieruchomości.

– Wręcz przeciwnie. Zawsze należy inwestować w dołku. Odpowiedni plan działania, solidne przygotowanie się do panującego rynku dają nam możliwość funkcjonowania nawet w okresie stagnacji. Znając trudny rynek będzie dużo łatwiej dostosować się do łatwego, niż na odwrót – mówi Piotr Bezler, prezes zarządu Park Home.

Nie spodziewa się on jednak szybkiego wzrostu popytu na rynku nieruchomości. Ograniczeniem może być wysoki koszt finansowania.

– Stabilizacja rynku potrwa rok albo dwa lata i utrzyma się przez kolejne trzy, cztery. Jest to standardowy cykl koniunkturalny – mówi Piotr Bezler.

Nie ma co liczyć przy tym na większe spadki cen.

– Myślę, że w niedługim czasie, pewnie pod koniec przyszłego roku, możemy spotkać się z kolejnymi ich wzrostami, ze względu na wysoką inflację – mówi Piotr Bezler.

Ocenia też, że Park Home dobrze wszedł w zmiany rynkowe.

– Dużym atutem było odpowiednie przygotowanie się na ten moment oraz oparcie biznesu na większym asortymencie usług. Jako agencja oferujemy nie tylko obsługę w zakresie sprzedaży i zakupu nieruchomości, ale również zarządzanie nieruchomościami, finansowanie oraz ubezpieczenia – mówi Piotr Bezler.

Nowy gracz

Park Home z ofertą franczyzową ruszył w tym roku. W sieci działa 11 placówek własnych. Dwie z nich otworzyły się w październiku tego roku. Do końca roku firma ma w planach uruchomienie dwóch placówek franczyzowych.

– Nasze warunki są całkowicie inne niż rynkowe, ponieważ oferta jest również inna. W naszym modelu biznesowym praktycznie całkowicie odciążamy franczyzobiorcę z pracy administracyjnej – tej, która bardzo często doskwiera właścicielom a skutecznie uniemożliwia skupienie sią na biznesie – mówi Piotr Bezler.

Kwota inwestycji zależy od wielkości biznesu, jaki potencjalny franczyzobiorca chce uruchomić. Widełki w tym zakresie są dość spore, ponieważ można rozpocząć od małej placówki inwestując około 30 tys. zł, ale można też ruszyć z pełnowymiarowym biznesem, który będzie wymagał inwestycji w kwocie około 100 tys. zł. Przeliczając każdą wielkość biznesu, okres zwrotu z inwestycji przy bezpiecznym założeniu zamyka się w pierwszym roku funkcjonowania placówki.

Franczyzobiorcy są zobowiązani do stałej opłaty franczyzowej, która jest liczona od przychodu biura nieruchomości i ustalana indywidualnie z przyszłym franczyzobiorcom.

– Przy założeniu bezpiecznych kalkulacji, w kieszeni franczyzobiorcy pozostaje około 20-30 proc. wygenerowanego przychodu oddziału – mówi Piotr Bezler.

Park Home jest otwarty na każde miejsce w Polsce, choć uwaga firmy jest głównie skupiona na terenach do 200-300 km od naszych placówek.

– Głównie ze względu prostsze wsparcie franczyzobiorcy w początkowym okresie biznesu – mówi Piotr Bezler.

 

WIZYTÓWKA SIECI PARK HOME

Sieć agencji nieruchomości

  • Liczba oddziałów: 11
  • Kwota inwestycji: minimum 30 tys. zł

Piotr Bezler, prezes zarządu Park Home / "W naszym modelu biznesowym praktycznie całkowicie odciążamy franczyzobiorcę z pracy administracyjnej".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018