Mniejsza dostępność, wyższa opłata

Ostatnie lokalizacje / Obecnie w sieci Studio Figura działa 420 gabinetów w Polsce. Firma chce otworzyć jeszcze 150-200 nowych. Największe zagęszczenie Studiów Figura jest na Śląsku.
Czwartek
10.08.2023
Gabinetów Studia Figura jest już w Polsce ponad 420. Zaczyna powoli brakować wolnych lokalizacji na kolejne placówki, dlatego franczyzodawca planuje podnieść wysokość opłaty wstępnej.
 

– Zainteresowanie klientów naszymi usługami wzrosło o 35 proc. w porównaniu z minionym rokiem. Mamy problem ze znalezieniem terminów dla wszystkich chętnych – mówi Natalia Janiak, menedżer działu PR w Studiu Figura.

W 2022 roku do sieci dołączyło 100 nowych salonów. Natomiast w tym roku już pojawiło się 50 kolejnych otwarć.

– Widzimy, że coraz więcej osób chce inwestować w biznes w tej branży. To coraz częściej inwestorzy, którzy nigdy nie korzystali z naszych usług, ale przekalkulowali sobie ten koncept i zdecydowali się na współpracę z nami – mówi Natalia Janiak.

Oczywiście w związku z wysoką inflacją pojawiły się pewne utrudnienia, ale jak ktoś chce prowadzić Studio Figura, to marka pomaga w zdobyciu pieniędzy na inwestycję.

– Dostępne są dotacje i dofinansowania oraz mikropożyczki, które są dobrym wsparciem dla początkujących biznesów. Mamy zatrudnionych analityków, którzy pomagają skorzystać z takich dofinansowań. Dzięki temu partner, który nie ma gotówki, też może z nami współpracować – zapewnia Natalia Janiak.

Cała inwestycja w otwarcie Studio Figura mieści się w kwocie 150-170 zł. Jednorazowa opłata wstępna wynosi 35 tys. zł netto.

– Obowiązuje ona do końca roku, potem chcemy ją podnieść do 45 tys. zł. Podwyżka wynika z tego, że powoli zaczyna nam brakować wolnych lokalizacji na otwarcie naszych studiów – mówi Natalia Janiak.

Obecnie w sieci działa ponad 420 gabinetów w Polsce. Firma chce otworzyć jeszcze 150-200 nowych. Największe zagęszczenie Studiów Figura jest na Śląsku, dobrze rozwija się też Rzeszów. Obecnie firma stawia na północną część Polski – Trójmiasto i wybrzeże. Jest co robić także na wschodniej i zachodniej ścianie Polski. Chętni mają szanse na swój gabinet także na Mazurach i Podlasiu.

– Miasta wojewódzkie są mocno obstawione, ale nasz biznes sprawdza się także w mniejszych miejscowościach z liczbą mieszkańców 10-15 tys. – zapewnia Natalia Janiak.

Miesięczne zyski gabinetów przy średnim obłożeniu urządzeń wynoszą od 30 tys. zł do 80 tys. zł.

Najlepszy moment

Zdaniem ekspertki Studia Figura, nie ma lepszego momentu na wejście w biznes w branży beauty niż teraz.

– Co najmniej od kilku lat widzimy rosnący trend dbania o siebie. Ludzie mają coraz większą świadomość zdrowotną i dietetyczną. Chętniej robią też zabiegi, korzystając z dobroci kosmetologii estetycznej, tym bardziej, że możliwości jest coraz więcej – można wypłycać zmarszczki i opóźniać proces starzenia, bez użycia skalpela. Kobiety częściej wybierają dzisiaj opcję bezinwazyjną – mówi Natalia Janiak.

Ponadto ceny zabiegów są przystępniejsze. Minęły już czasy, kiedy były one poza zasięgiem wielu kobiet.

 

WIZYTÓWKA STUDIO FIGURA

Gabinety specjalizujące się w modelowania sylwetki.

  • Kwota inwestycji: 150-170 tys. zł
  • Opłata wstępna: 35 tys. zł
  • Liczba gabinetów: ponad 420

 


Natalia Janiak, menedżer działu PR w Studiu Figura / "Miasta wojewódzkie są mocno obstawione, ale nasz biznes sprawdza się także w mniejszych miejscowościach, z liczbą mieszkańców 10-15 tys.".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019