Franczyzobiorca ma powody do zadowolenia

Nie ustawać w biegu / Choć opolski klub Xtreme dopiero wystartował, jego właściciel już wie, że nie chce zatrzymać się na jednym lokalu.
Piątek
07.07.2023
Start opolskiego Xtreme Fitness Gyms był bardzo udany, ponieważ padł rekord w przedsprzedaży karnetów. Jakie plany ma franczyzobiorca klubu?
 

Otwarcie własnego klubu fitness to spore wyzwanie finansowe. W sieci Xtreme Fitness Gyms inwestycja sięga 1 mln zł. Od 300 tys. zł do 350 tys. zł musi pochodzić z własnych środków.

– Reszta to finansowanie, które oferujemy franczyzobiorcom. Jest ono udzielane na preferencyjnych warunkach, z niskim wkładem własnym, na pięć lat – mówi Łukasz Dojka, właściciel sieci Xtreme Fitness Gyms.

Od sympatii do biznesu

Mateusz Rzemiński, trzydziestolatek wcześniej pracujący w branży budowlanej, konceptowi Xtreme Fitness Gyms przyglądał się już od kilku lat, a dodatkowo jego sympatię wzbudził jego pomysłodawca, Łukasza Dojka.

– Zawsze interesowałem się rozwojem osobistym, finansami i biznesem. Przypadkiem natknąłem się na kanał na YouTube prowadzony przez Łukasza Dojkę. Znalazłem w nim wszystko, czego potrzebowałem – wspomina Mateusz Rzemiński.

Docenia on Łukasza Dojkę jako sportowca, biznesmena i po prostu człowieka.

– Podoba mi się, że nie osiadł na laurach. Ma już pięćdziesiąt klubów i nadal się prężnie rozwija, realizując wytrwale cele, które kiedyś sobie założył. Stawia na rozwój osobisty i nie tworzy wokół siebie otoczki szefa, który jest niedostępny dla nikogo – mówi Mateusz Rzemiński.

Od tamtej pory chciał robić biznes z Łukaszem Dojką, ale brakowało mu odpowiednich funduszy.

– Kwota nawiązania współpracy z Xtreme była dla mnie problemem. Kiedy jednak pojawiła się możliwość finansowania, postanowiłem zrealizować swoje marzenie – mówi Mateusz Rzemiński.

Obiecujący start

Swój klub otworzył razem z dziewczyną w Opolu w marcu tego roku. Początek był bardzo udany, ponieważ pobili rekord przedsprzedaży karnetów.

– Na razie zainteresowanie jest bardzo duże. Włożyliśmy mnóstwo pracy w powstanie tego klubu i wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej – mówi Mateusz Rzemiński.

Klub ma powierzchnię 1 tys. m2. Zarządza nim razem ze swoją dziewczyną. Oprócz tego zatrudniają jednego instruktora oraz ośmiu prowadzących zajęcia fitness w różnych specjalizacjach, na kilka godzin tygodniowo. Na recepcji pracują trzy osoby.

Choć opolski klub niedawno wystartował, jego właściciel już wie, że nie chce zatrzymać się na jednym lokalu.

– Dobrze nam idzie i nie będziemy zamykać się na jednej lokalizacji. Myślimy o kolejnych – mówi Mateusz Rzemiński.

We współpracy z Xtreme chwali on sobie możliwość bazowania na wypracowanych schematach, procesach i procedurach.

– Oczywiście trzeba też włożyć sporo swojej pracy, nikt nie zrobi tego za nas. Ale jeśli się odpowiednio zaangażuje, to w połączeniu z wielokierunkowym wsparciem z centrali, można odnieść sukces – mówi Mateusz Rzemiński.

Duża pomoc pochodzi od regionalnego menedżera, czuwającego nad rozwojem klubów, które ma pod opieką. Podpowiada na czym się skupić i co poprawić.

– Ma on duże doświadczenie i wie, co i na jakim etapie powinno się pojawić. To duże wsparcie, dzięki któremu czujemy się bezpiecznie – mówi Mateusz Rzemiński.

Obecnie w sieci Xtreme Fitness Gyms działają 52 jednostki. W przyszłym roku Xtreme Fitness Gyms chce otwierać średnio dwa kluby franczyzowe w miesiącu.

 

WIZYTÓWKA XTREME FITNESS GYMS

  • kwota inwestycji: od 300 tys. zł
  • liczba placówek: 52
  • opłaty: 3 proc. od obrotu i 3 zł od 1 m2 powierzchni klubu

Mateusz Rzemiński, franczyzobiorca Xtreme Fitness Gyms / „Kwota nawiązania współpracy z Xtreme była dla mnie problemem. Kiedy jednak pojawiła się możliwość finansowania, postanowiłem zrealizować swoje marzenie”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019