Cztery studia w tym roku / Od początku roku ruszyły dwie nowe placówki pod szyldem EMS FitFactory. W planach są jeszcze cztery.
Środa
22.11.2023
Trening wykorzystujący elektrostymulację mięśni w Polsce dopiero się rozkręca. Jak zainwestować w klub oferujący taką usługę?
 

W Polsce coraz większą popularność zdobywa trening EMS, wykorzystujący technologię elektrostymulacji mięśni. W celu jego wykonania zakłada się kamizelkę podłączoną pod maszynę stymulującą mięśnie impulsem elektrycznym i stojąc wykonuje ćwiczenia, które zleci trener personalny. Taki trening trwa około 30 minut i należy go wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Prekusorzy EMS

EMS FitFactory to pierwsza sieć treningu EMS, która pojawiła się w Polsce. Działa od 2014 roku. Obecnie ma cztery placówki własne oraz siedem franczyzowych.

– Od początku tego roku otworzyliśmy już dwie placówki franczyzowe. Naszym celem jest otwarcie jeszcze czterech do końca roku – mówi Bartłomiej Garbicz, właściciel sieci EMS FitFactory.
Przyznaje, że przełom minionego i bieżącego roku to był trudny okres. Wojna w Ukrainie i galopująca inflacja powodowały duży niepokój klientów.

– Jednak już w drugim kwartale widać poprawę nastrojów, a dobre zarządzanie w firmie kosztami i przychodami ustabilizowały niepokój prowadzenia firmy w czasie tak wysokiej inflacji.
Patrząc też na ciągły rozwój i nowo powstałe studia EMS na rynku widzę, że wciąż jest to sektor, który w naszym kraju dopiero się rozwija – mówi Bartłomiej Garbicz.

Mniejsze ryzyko

Dodaje, że mimo wszystko prowadzenie biznesu w tak niepewnych czasach wiąże się z większym ryzykiem.

– Dlatego podejmując decyzje o nowym biznesie warto rozważyć i skorzystać z doświadczenia i know-how franczyzodawcy, który pomoże znacznie zminimalizować ryzyko biznesowe.
Patrząc na wypełnione kalendarze naszych trenerów, zdecydowanie można powiedzieć, że radzimy sobie bardzo dobrze. Natomiast oczywiście wszechobecne podwyżki mocno przekładają się na koszty prowadzenia firmy. Dlatego tak ważne jest dzisiaj mądre zarządzenie kosztami. Warto też dobrze dostosować ofertę usługi do rynku, aby część przychodowa pokryła wysokie koszty biznesu i wypracowała oczekiwany zysk – podkreśla Bartłomiej Garbicz.

Budżet jakim trzeba dysponować, aby otworzyć własne studio pod szyldem EMS FitFactory to około 100-120 tys. zł w zależności od lokalizacji.

– Jeśli wszystkie założenia biznesplanu się sprawdzają, to powinno zarabiać na siebie po czterech miesiącach od momentu otwarcia drzwi dla klientów – zapewnia Bartłomiej Garbicz.

Wstępna opłata franczyzowa wynosi 12 tys. zł netto a miesięczna w pierwszym roku to tylko 1 tys. zł.

WIZYTÓWKA EMS FITFACTORY

  • Kwota inwestycji: 100-120 tys. zł
  • liczba placówek: 4 własne i 7 franczyzowych
  • opłaty: 1 tys. zł miesięcznie w pierwszym roku

Bartłomiej Garbicz, właściciel sieci EMS FitFactory / "Jeśli wszystkie założenia biznesplanu się sprawdzają, to studio powinno zarabiać na siebie po czterech miesiącach od momentu otwarcia drzwi dla klientów".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019