Nie poprzestają na jednej / Franczyzobiorcy Bike Cafe chętnie decydują się na otwieranie kolejnych rowerowych kawiarni.
Czwartek
29.06.2023
Bike Café szuka franczyzobiorców nie tylko w aglomeracjach, ale też w nieco mniejszych miastach. Przy skorzystaniu z subskrypcji próg inwestycji można obniżyć praktycznie do zera.
 

Bike Café ma już 111 mobilnych, rowerowych kawiarni. Stoją w plenerze, w miejscach o dużym przepływie pieszych. Ale mogą też jeździć np. na eventy, co jest świetną okazją po pierwsze do promocji marki, a po drugie oczywiście do zarabiania.

– W porozumieniu z ambasadą Stanów Zjednoczonych obsługiwaliśmy np. wizytę prezydenta Joe Bidena – informuje Marcin Łojewski, CEO Bike Café. – 15 naszych rowerów serwowało kawę podczas spotkania z prezydentem na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zdaniem franczyzodawcy, po martwym pandemicznym okresie rynek eventów na nowo odżywa i się rozwija.

– Dlatego poszerzyliśmy nasz zespół, który poszukuje dla franczyzobiorców możliwości pojawienia się na tego rodzaju imprezach – dodaje Marcin Łojewski.

Gotówka, subskrypcja lub leasing

Rowerową kawiarnię, w pełni wyposażoną m.in. w ekspresy ciśnieniowe oraz systemy zasilające. Dzięki Bike Café Monitoring System franczyzobiorcy mogą zdalnie zarządzać swoim biznesem – np. kontrolować zużycie kawy, czas pracy pracowników, rowery mają też geolokalizację. Cena standardowego roweru to obecnie 64,8 tys. zł netto. Rower elektryczny kosztuje 78,4 tus zł netto. Ale są możliwości obniżenia progu inwestycji. Jedna z nich to subskrypcja. Na czym ona polega?

– Franczyzobiorca podpisuje umowę franczyzową z nami oraz umowę subskrypcyjną z firmą zewnętrzną, specjalizującą się we wprowadzaniu modelu subskrypcyjnego do przedsiębiorstw. Ta firma zapewnia finansowanie sprzętu i jako właściciel rowerów udostępnia je licencjobiorcom na zasadzie subskrypcji – wyjaśnia Marcin Łojewski.

Miesięczna opłata za subskrypcję wynosi od 83 zł. Franczyzobiorca podpisuje umowę franczyzową na 24 lub 36 miesięcy. Zobowiązuje się, że przez cały okres jej trwania będzie miesięcznie kupował od franczyzodawcy określoną ilość kawy. Do jej ceny doliczana jest też tzw. opłata rowerowa. W modelu subskrypcyjnym franczyzobiorca także otrzymuje pełne wsparcie od centrali: szkolenie baristyczne, wsparcie z zakresu wdrożenia biznesu, marketingu i promocji swojej kawiarni. W pakiecie znajduje się również opieka serwisu technicznego, IT. Franczyzobiorca – jeśli zechce – po zakończeniu okresu subskrypcji ma możliwość wykupienia roweru na własność. A po zakończeniu trwania umowy jest mu zwracana kaucja, którą płaci na początku.

Kolejną opcją jest leasing.

– Mamy atrakcyjną ofertę leasingową dla nowootwartych firm – podkreśla Marcin Łojewski. – Dzisiaj uzyskanie kredytu czy leasingu jest coraz trudniejsze, a w naszym przypadku próg wymagań, stawianych przez leasingodawcę, jest naprawdę bardzo przyzwoity.

Otwarci na nowe

Do tej pory Bike Café rozwijało sieć głównie w największych miastach.

– Mamy też jednak kilka kawiarni w mniejszych miastach, jak chociażby Kalisz, i widzimy, że radzą sobie bardzo dobrze – zauważa Marcin Łojewski. – Dlatego chcemy teraz położyć większy nacisk na poszukiwania franczyzobiorców właśnie w takich lokalizacjach. Chętnie widzielibyśmy nasze rowery np. w Opolu, Rzeszowie, Kielcach czy Rybniku.

Franczyzodawca przygotował już pulę konkretnych lokalizacji w różnych miastach i może je udostępnić licencjobiorcom.

– Mamy dział zajmujący się wyszukiwaniem lokalizacji – podkreśla Marcin Łojewski. – To jeden z elementów wsparcia dla naszych franczyzobiorców, które w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęliśmy.

Jak zapewnia franczyzodawca, pomimo trudnej sytuacji ogólnorynkowej sieć Bike Café odnotowuje stałe przyrosty zarówno sieci, jak i sprzedaży.

– Wprawdzie kawa nie jest rzeczą pierwszej potrzeby, ale naprawdę wiele osób lubi ją wypić w plenerze, np. podczas weekendowego spaceru – mówi Marcin Łojewski. – Na pewno w utrzymaniu stałego wzrostu sprzedaży pomaga też nasza aplikacja Bike Café Friends. Do tej pory miała już 25 tys. pobrań.

 

WIZYTÓWKA BIKE CAFE

Sieć mobilnych kawiarni.

  • 111 kawiarni
  • koszt subskrypcji 83 zł miesięcznie
  • koszt roweru od 64,8 tys.

Dobre miejsce / Mobilne kawiarnie dobrze funkcjonują w miejscach popularnych turystycznie.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022