Zarobki ze sprzedaży telewizji satelitarnej

Dwa w jednym / Bartosz Wierzbicki połączył w jednym salonie franczyzę Canal+ i i4Mobile.
Poniedziałek
24.07.2023
Inwestycja w otwarcie punktu sprzedaży Canal + to kwota rzędu kilku tys. zł. Ale czy w zderzeniu z konkurencją licznych platform streamingowych to może być opłacalny biznes?
 

Firma Global Neovision otwiera salony sprzedaży satelitarnej platformy cyfrowej i telewizji internetowej Canal +, własne, ale przede wszystkim franczyzowe. Kto może zostać franczyzobiorcą konceptu?

– Nie wymagamy doświadczenia w branży ani w prowadzeniu działalności gospodarczej czy sprzedażowej – zaznacza Paweł Pęczek, prezes Global Neovision. – Firma Canal+ oferuje stałe wsparcie i pakiet szkoleń na każdym etapie współpracy, zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po otwarciu lokalu. Istnieje możliwość skorzystania z wiedzy teoretycznej oraz praktycznych szkoleń z zakresu sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i zarządzania biznesem.

Wygoda dla klientów

Głównym zadaniem franczyzobiorców jest sprzedaż usług telewizyjnych i multimedialnych oferowanych przez Canal+. Powinni aktywnie promować ofertę, przyciągać klientów i finalizować transakcje.

– Są też odpowiedzialni za codzienne zarządzanie swoim punktem sprzedaży – dodaje Paweł Pęczek. – Chodzi o monitorowanie stanu zapasów, utrzymanie atrakcyjnej prezentacji towarów, zarządzanie personelem, dbanie o czystość i porządek w sklepie oraz kontrolowanie finansów. Mogą także, co rekomendujemy i wspieramy, być odpowiedzialni za lokalne kampanie reklamowe, udział w targach i wydarzeniach, organizację promocji sprzedażowych itp.

Franczyzodawca skupia się na rozbudowie sieci sprzedaży w miejscowościach od 10 do 20 tys. mieszkańców (choć ma punkty także w dużych miastach).

– Klienci z mniejszych miasteczek często preferują skorzystanie z usług dostępnych w ich najbliższym otoczeniu i nie chcą podróżować daleko, aby załatwić swoje sprawy – wyjaśnia Paweł Pęczek. – Dlatego nasza sieć jest rozmieszczana w sposób zapewniający bliskość punktów obsługi, aby klienci mieli wygodną możliwość załatwienia swoich spraw.

Na otwarcie salonu potrzebny jest lokal o minimalnej powierzchni 20 m2. Centrala pomaga w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, często też ma gotowe propozycje lokalowe.

– Dostarczamy gotowe projekty i wytyczne dotyczące aranżacji wnętrza, wyposażenia, brandingu i wystroju salonu. Możemy także zalecić określone standardy dotyczące wyglądu salonu, aby zapewnić spójność marki w multibrandach – dodaje Paweł Pęczek.

Franczyzę Canal + można bowiem łączyć z innymi, np. i4Mobile, która też jest w pakiecie ofert franczyzowych Global Neovision.

Można wygrać ze streamingiem

Taki właśnie multibrandowy salon prowadzi w Mońkach Bartosz Wierzbicki. W ofercie ma także akcesoria telefoniczne.

– Zainwestowałem na starcie 5 tys. zł. Lokal wystarczyło pomalować, co zrobiłem sam w jeden dzień. Kolejnego dnia mogłem już otwierać biznes – opowiada Bartosz Wierzbicki.

Jak zapewnia franczyzodawca, inwestycja w salon wyłącznie z ofert Canal + może się zamknąć już w kwocie 2-3 tys. zł.

Centrala dostarcza franczyzobiorcom bazę leadów i klientów, na której mogą pracować. Baza jest stale aktualizowana. 

– Jednocześnie zachęcamy franczyzobiorców do samodzielnego angażowania się w zdobywanie klientów i budowania własnych relacji biznesowych – podkreśla Paweł Pęczek.

Franczyzobiorcy zarabiają głównie na prowizji od zawartych umów. Bartosz Wierzbicki, który swój punkt prowadzi od roku mówi, że sprzedając ofertę samego Canal+ można liczyć na miesięczne przychody rzędu 10-20 tys. zł.

– Do tego dochodzą dofinansowania do biznesu za realizację celów sprzedażowych czy program „Sprzedawaj-zarabiaj” dla konsultantów, nagradzający za osiągane wyniki – dodaje franczyzobiorca.

Czy jednak łatwo wybić się z ofertą w zderzeniu z konkurencją licznych platform streamingowych, coraz popularniejszych wśród Polaków?

– Nie wszędzie jest dobry dostęp do internetu – zauważa Paweł Bartek Wierzbicki. – Wtedy platforma satelitarna jest wybawieniem. Także starsi klienci nie odnajdują się w streamingu.

Centrala marki stawia przy tym mocno na marketing produktu, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

– Oferujemy nasze wsparcie i doradztwo w zakresie marketingu oraz strategii sprzedażowych, które pozwolą franczyzobiorcom przyciągnąć i utrzymać klientów, a także dysponujemy wspólnym budżetem na działalność marketingową – zapewnia Paweł Pęczek. – Jesteśmy świadomi, że rynek streamingowy jest dynamiczny i konkurencyjny, dlatego stale monitorujemy trendy i dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb klientów.

 

WIZYTÓWKA CANAL +

Sieć punktów sprzedających telewizję satelitarną.

  • ponad 30 punktów
  • kwota inwestycji 2-3 tys. zł

Paweł Pęczek, prezes Global Neovision / "Jesteśmy świadomi, że rynek streamingowy jest dynamiczny i konkurencyjny, dlatego stale monitorujemy trendy i dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb klientów".