Biznes również dla małych miast / Placówkę Canal+ można otworzyć nawet w miasteczku do 10 tys. mieszkańców.
Środa
29.07.2020
Platforma płatnej telewizji premium Canal+ szuka partnerów do współpracy. Główne wymagania to dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba dysponować dużą gotówką.
 

- To typowa współpraca agencyjna. Rozliczamy się z partnerami za pomocą prowizji. Minimalna kwota, która umożliwi rozpoczęcie współpracy to koszt telewizora, czyli 3-4 tys. zł i jakieś pieniądze na rozreklamowanie się na starcie - mówi Marcin Sobczak, starszy kierownik sprzedaży Canal+.

Sprzedaż prowizyjna

Canal+ to platforma płatnej telewizji premium. Można z niej korzystać przez internet za pośrednictwem aplikacji Canal+ na telefony, tablety, telewizory Android TV czy Apple TV oraz nowoczesne dekodery w ramach oferty satelitarnej. Oferuje ona oglądanie wydarzeń sportowych, hitów filmowych, seriali oraz autorskich serii dokumentalnych.

Współpraca z platformą polega na sprzedaży produktów Canal+ w ofercie abonamentowej albo prepaid. Za sprzedaż oferty abonamentowej partnerowi przysługuje wynagrodzenie prowizyjne oraz bonusy związane z realizacją planów sprzedażowych. Z kolei za sprzedaż produktów prepaid partner jest wynagradzany z tytułu różnicy pomiędzy ceną ich sprzedaży a zakupu. Można też liczyć na premię za działania marketingowe związane z produktem prepaid.

- Prowizja zależy od tego, co się sprzedaje, ale średnio za sprzedaną nową umowę telewizyjną wynosi ona 200-250 zł netto. Dzisiaj uzyskanie takiej marży z jednego produktu to rzadkość - mówi Marcin Sobczak.

Jakiś czas temu firma zajęła się też sprzedażą fotowoltaiki. Na tym też mogą zarabiać partnerzy.

- Jeżeli nasz partner poleci fotowoltaikę i cała instalacja dojdzie do skutku, to będzie miał z tego prowizję - mówi Marcin Sobczak.

Przede wszystkim jednak Canal+ skupia się na produktach i usługach, które są blisko telewizji, internetu i telefonu.

- Nie mamy w planach sprzedawania na przykład AGD, co testowała już nasza konkurencja. Nasze produkty muszą być silnie skorelowane z core biznesem, czyli sprzedażą telewizji w wersji satelitarnej albo przez internet - mówi Marcin Sobczak.

Salony niekoniecznie w galerii

Przy tym partnerzy, którzy zdecydują się na współpracę, oprócz telewizora muszą też dysponować lokalem - własnym albo wynajętym. Do tej pory firma szczególnie preferowała lokale w galeriach handlowych, gdzie są one najdroższe. Dla partnerów ulgą był jednak program dofinansowania do czynszu w galerii, który funkcjonuje do dzisiaj.

Jednak pandemia zmieniła preferencje Canal+ odnośnie lokalizacji punktów oraz ich rodzaju. Obecnie firma stawia na placówki multibrandowe.

- Po tym, jak nas zweryfikował rynek galerii handlowych, zdecydowanie bliżej nam do punktów multibrandowych, w których nasze usługi są jednym z towarów. Zwykle są to sklepy przy ulicach a nie w galeriach handlowych. Główny powód to zdecydowanie niższe koszty, poza tym w efekcie pandemii ruch się przeniósł z galerii handlowych na ulicę i prędko do galerii handlowych nie wróci - mówi Marcin Sobczak.

Takie punkty to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają np. sklep z akcesoriami do telefonów i chcą dorobić oferując także produkty Canal+.

- Wystarczy wygospodarować dla nas 4 mkw., żeby wstawić swój telewizor i można działać - mówi Marcin Sobczak.

Przy tym takie punkty mogą być otwierane nawet w małych miasteczkach do 10 tys. mieszkańców.

Teraz wszystkich działających placówek sprzedaży Canal+ ma ok. 500.

- Trudno powiedzieć do jakiej skali chcemy dojść. Patrzymy na to przez pryzmat białych plam na mapie, czyli miejsc w których nas nie ma, albo które jeszcze mają potencjał - mówi Marcin Sobczak.

Plany sprzedażowe

Umowy partnerskie  z Canal+ są zawierane na czas nieokreślony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia przez każdą ze stron.

- Jeśli ktoś nie jest zadowolony ze współpracy, to w każdej chwili, bez podania przyczyny, można ją zakończyć. Tych trzech miesięcy wypowiedzenia potrzebujemy na rozliczenie się - mówi Marcin Sobczak.

Dodaje, że Canal+ może wypowiedzieć partnerowi umowę, jeżeli ten nie wypełnia założonych planów sprzedażowych.

- Działamy na planach sprzedaży i każdy punkt ma określone miesięcznie cele w tym zakresie. Przez pryzmat ich realizacji patrzymy na potencjalną opłacalność współpracy z partnerem z naszej strony. Jeśli cele sprzedażowe nie są realizowane, możemy wypowiedzieć umowę. Oczywiście na początku dajemy trochę czasu, żeby mógł się rozkręcić. Zazwyczaj trwa to rok - mówi Marcin Sobczak.

WIZYTÓWKA MARKI CANAL+

Platforma oferująca usługi płatnej telewizji premium.

  • miesięczna opłata franczyzowa: 0 zł netto,
  • nie ma opłaty licencyjnej,
  • partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedanych usług - średnio 200-250 zł za nową umowę telewizyjną.

Marcin Sobczak, starszy kierownik sprzedaży CANAL+ / "Rozliczamy się z partnerami prowizyjnie. Minimalna kwota, która umożliwi rozpoczęcie współpracy to koszt telewizora, czyli 3-4 tys. zł i jakieś pieniądze na rozreklamowanie się na starcie".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes na małym rynku

dzieki za ostrzezenie to wazne by przestrzegac ludzi przed oszustami. Trzeba robic wszystko by emilinowac takich ludzi i takie firmy

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Biznes na małym rynku

NIE POLECAM współpracy z firmą i4-mobile w Białymstoku w jakiejkolwiek formie (salon Play, Shop in Shop, doradca biznesowy B2B). Swoją opinię wyrażam NIESTETY na...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2020
Zarabiać przez telefon

To prawda. Sama pracowałam w call center. Praca mocno stresująca, są tacy, którzy są bardzo mili, ale niektórzy...brak słów

2 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Play się opłaca?

Zgadzam się z poprzedniczką. Dziś większość salonów oferuje bardzo zbliżone pakiety.

3 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Pomysł jest - brak wiedzy o firmie..

Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?

moim zdaniem nie, sprzedaż komputerów przeniosła się do sieci i raczej tam szukać należy inspiracji

7 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018