Kierunek zachód / Oddziały Aspect Nieruchomości działają w południowej oraz części środkowej i wschodniej Polski. Firma chce wzmocnić działalność na ścianie zachodniej, szczególnie w Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu.
Środa
04.10.2023
– W naszej branży wysokość miesięcznych dochodów jest trudna do przewidzenia. Dzięki nowym usługom chcemy zapewnić partnerom stabilny przychód – mówi Tomasz Barski z Aspect Nieruchomości.
 

Jakie nowe usługi oferuje Aspect Nieruchomości?

Od niedawna oprócz podstawowej działalności, którą jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, rozwijamy też zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi oraz najmem mieszkań prywatnych. To są dodatkowe usługi, które mogą oferować nasi franczyzobiorcy.

Ponadto w ostatnim czasie do naszego portfolio dołączyły też usługi projektowania wnętrz. Dzięki temu nabywcy nieruchomości mogą od razu zaplanować sobie wymarzoną przestrzeń. Rozwijamy też dział szkoleń, nie tylko dla partnerów, ale i osób z zewnątrz, zainteresowanych rynkiem nieruchomości.

Dlaczego zdecydowaliście się dodatkowe usługi? Co one dają franczyzobiorcom?

Przede wszystkim w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami trudno o stabilny przychód. To praca, która polega na ciągłym zabieganiu o klienta. Wysokość miesięcznych dochodów jest zatem trudna do przewidzenia.

Natomiast zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi i najmem gwarantuje stabilizację. Klienci, których pozyskujemy w zakresie takich usług, zostają z nami na lata i generują comiesięczny, stabilny dochód.

Klienci też są zadowoleni, bo dzięki temu w jednej firmie mogą załatwić wiele spraw. Często zdarzało nam się, że osoby ze wspólnot mieszkaniowych zlecały nam sprzedaż swoich nieruchomości albo inwestorzy kupujący nieruchomość w budynkach, w którymi zarządzamy, prosili o zajęcie się najmem lokali.

Jakiego rzędu dodatkowy dochód generuje zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi? Czy trudno pozyskać takich klientów?

Przychód z tego typu działalności może sięgać 20-30 proc. całego przychodu biura. Ale pozyskanie wspólnoty do obsługi nie jest tak proste, jak pozyskanie oferty mieszkania na sprzedaż. Konkurencja na rynku zarządzania wspólnotami jest spora. Przeważnie przejmuje się działające wspólnoty, ale można też pozyskać nową, od dewelopera. Proces pozyskiwania wspólnoty od dewelopera jest jednak złożony i skomplikowany. Pozyskanie takiej, która już działa i funkcjonuje, też nie należy do najłatwiejszych. Trzeba dotrzeć do odpowiednich osób, które będą mogły podjąć decyzje w tym zakresie. Wymaga to też podjęcia uchwał i zmiany zarządcy.

My wiemy, jak to robić, mamy wypracowane odpowiednie procedury i know-how. W początkowej fazie tego procesu pomagamy franczyzobiorcom, a późniejsza obsługa pozyskanej już wspólnoty nie wymaga doświadczenia ani wiedzy. Jesteśmy w stanie tego nauczyć.

Czy zarządzanie wspólnotami to częsta usługa wśród agencji nieruchomości? Dlaczego z perspektywy wspólnoty warto wybrać Państwa markę?

Mamy wykwalifikowaną kadrę, która od kilkunastu lat działa na rynku. Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć wspólnoty, od kwestii technicznych, przez formalnoprawne, po księgowe. Prowadzimy pełną administrację. Naszą przewagą jest to, że jesteśmy sieciowi i jesteśmy namacalni – mamy biuro, do którego można zawsze zajrzeć i załatwić na bieżąco swoje sprawy. Dla wielu klientów to ma znaczenie. Dzięki temu komunikacja jest łatwiejsza. Ponadto fakt, że działamy też w innych obszarach sprawia, że możemy naszych klientów obsługiwać kompleksowo. Dodatkowo mogą oni też korzystać z naszych innych usług na preferencyjnych warunkach.

Ilu partnerów dołączyło do sieci Aspect Nieruchomości w ostatnim czasie?

Nasza sieć nie zmieniła się ostatnio. Nadal mamy 16 franczyzobiorców i jeden oddział własny. Niedawno otworzyliśmy placówkę w Bielsko-Białej. Natomiast we wrześniu ruszyła druga placówka jednego z naszych długoletnich franczyzobiorców. Pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, że franczyzobiorca chce się rozwijać w naszej sieci.

Nasze oddziały działają w południowej oraz części środkowej i wschodniej Polski. Najbardziej chcielibyśmy wzmocnić naszą działalność na ścianie zachodniej, szczególnie w Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu.

Czy rynek sprzyja działalności agencji nieruchomości?

Sytuacja na rynku jest dynamiczna. Preferencyjny kredyt spowodował duże ożywienie. Sama informacja o tym, że wejdzie w życie sprawiła, że klienci ruszyli po mieszkania a sprzedający zaczęli podnosić ceny. Trudno jednak prognozować, co będzie dalej. Ceny raczej będą rosły, bo materiały są drogie, podobnie jak usługi wykończenia i budowy.

Rozmawiała Dominika Pronarska

 

WIZYTÓWKA SIECI ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Sieć agencji nieruchomości

  • 1 biuro własne i 16 franczyzowych
  • Kwota inwestycji – od 30 tys. zł do 50 tys. zł

Tomasz Barski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Aspect Nieruchomości / "Od niedawna oprócz podstawowej działalności, którą jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, rozwijamy też zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi oraz najmem mieszkań prywatnych".

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018