Kebab z niską inwestycją

Kebab mobilnie / Franczyza AM AM KEBAB opiera się na mobilnych przyczepach.
Piątek
29.09.2023
Franczyzodawca AM AM Kebab zapewnia, że na start w tym biznesie nie potrzeba dużych pieniędzy. A ile można zarobić?
 

Franczyza AM AM KEBAB opiera się na mobilnych przyczepach, z kebabem rzecz jasna.

– Stworzyliśmy nasz koncept z myślą o dwóch podstawach: możliwości zapewnienia ciągłości biznesu przez cały rok i wysokiej jakości dostarczanego jedzenia – podkreśla Michał Kłusek, prezes spółki Dolci Sapori, która jest franczyzodawcą AM AM Kebab. – Dzięki temu pierwszemu aspektowi, zysk generowany jest przez dwanaście miesięcy w roku. To gwarantuje szybki zwrot z inwestycji i pewność stałego zarobku, niezależnie od okoliczności. Z kolei wysoka jakość produktu wynika nie tylko ze starannie wyselekcjonowanych składników, z których przygotowywany jest kebab, ale również z procesu produkcyjnego, który jest prosty, wydajny oraz przejrzysty.

Biznes w przyczepie

AM AM Kebab ma obecnie 44 punktów sprzedaży, a kolejne 11 jest w trakcie przygotowań do otwarcia. Jak zapewnia franczyzodawca, dobrze sprawdzają się miastach 20-tysięcznych, a nawet mniejszych, ale także na większych rynkach. Franczyzobiorcy mogą sami poszukać odpowiedniej lokalizacji, albo skorzystać z pomocy działu komercjalizacji.

– Dzięki wieloletniemu biznesowemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci kontaktów jesteśmy w stanie dotrzeć w pobliże nie tylko największych centrów handlowych, punktów usługowych czy miejsc, które cieszą się ogromną popularnością w poszczególnych punktach miast, włączając miejsca wewnątrz osiedli, parki oraz ośrodki turystyczne i rekreacyjne – wylicza Michał Kłusek.

Franczyzobiorcy otrzymują gotowe do pracy i w pełni wyposażone przyczepy gastronomiczne. Minimalna kwota wejścia w biznes to 10 tys. zł. Reszta inwestycji może zostać sfinansowana leasingiem, w którego uzyskaniu wspiera leasingobiorcę opiekun ze strony franczyzodawcy.

– Wyposażając przyczepy opieraliśmy się na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży street food. Wszystko jest intuicyjne, proste w obsłudze, a każdy element wyposażenia spełnia standardy HACCP – podkreśla Michał Kłusek. – Co istotne, jest to sprzęt wielosezonowy, zrobiony z trwałych materiałów, odpornych na różne warunki atmosferyczne. Oferujemy również możliwość doposażenia strefy obok przyczepy w stoliki.

Kalkulacje zysków

Franczyzobiorcy mogą osobiście sprzedawać w punktach, albo zatrudnić pracowników.

– Dodatkowo oferujemy wyposażenie przyczepy w kamery szerokokątne, dzięki czemu właściciel w każdej chwili może mieć podgląd swojego punktu sprzedaży – informuje Michał Kłusek.

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa to 1 tys. zł netto. Jak twierdzi franczyzodawca, w AM AM Kebab można zarobić nawet 17 tys. zł netto miesięcznie. Kandydaci na franczyzobiorców mogą otrzymać szczegółową kalkulację biznesu na spotkaniu w siedzibie firmy.

– Posiadamy dane sprzedażowe z naszych punktów franczyzowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić symulację kosztów i zysków – zapewnia Michał Kłusek. – 13 października organizujemy dzień otwarty w Ożarowie Mazowieckim, podczas którego będzie można pytać o wszystkie szczegóły oraz porozmawiać z naszymi franczyzobiorcami.

Koncept mocno stawia na marketing marki. Aktualnie ambasadorami AM AM Kebab są Arkadiusz Wrzosek i Kamil Grosicki. Ten ostatni ma nawet w menu autorskiego kebaba, skomponowanego we współpracy z dietetykiem klinicznym i ekspertem zdrowego żywienia.

 

WIZYTÓWKA AM AM KEBAB

Sieć mobilnych kebabowni.

  • 44 punkty
  • inwestycja od 10 tys. zł
  • opłata franczyzowa 1 tys. netto

Ambasadorowie marki / Ambasadorami AM AM Kebab są Arkadiusz Wrzosek i Kamil Grosicki.