Zarabiaj ze smakiem

Spis treści
Spis treści / Sprawdź, o czym m.in. przeczytasz w numerze styczniowym miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Styczniowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży!
 

"Własny Biznes FRANCHISING" to miesięcznik pomysłów na biznes. Piszemy o franczyzie i własnym biznesie. Tego nie przeczytasz w internecie.

Nr 1/2024 (223)

RAPORT SPECJALNY

W które franczyzy inwestują mężczyźni?

Typowi mężczyźni mają smykałkę do sportu, majsterkowania, motoryzacji i alkoholu. Prezentujemy kilka pomysłów na biznes właśnie dla nich.

SUPERTEMAT

Zarabiaj ze smakiem

Prezentujemy 30 pomysłów na burgerownię, restaurację, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię we franczyzie.

Restauracja na licencji

Prowadzenie restauracji to spore wyzwanie – nic dziwnego, że wielu restauratorów szuka wsparcia we franczyzie.

Zapraszamy na kebab

Polacy pokochali kebab prawie równie mocno, jak schabowego i rosół. Jak zarobić na tym trendzie?

Szybka gastronomia

W segmencie fast food można wybierać wśród dużych, międzynarodowych sieci i mniejszych, rodzimych marek.

Biznes na słodko

Kawiarnia, cukiernia, pączkownia – w słodkim segmencie gastronomii jest całkiem sporo specjalizacji.

Franczyza na zimno

Franczyzodawcy konceptów lodowych dbają o to, aby ich licencjobiorcy mieli zapewnioną alternatywę na zimne pory roku.

Delivery rośnie

Od czasów pandemii Polacy przyzwyczaili się do zamawiania jedzenia i zakupów z dostawą do domu. Food delivery jest bardzo perspektywiczną branżą.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zakładamy hodowlę alpak

Hodowla alpak w Polsce przeżywa rozkwit, idąc w dwóch kierunkach: klasycznej hodowli związanej ze sprzedażą zwierząt i wełny oraz alpakoterapii. 

Produkujemy ręcznie robioną biżuterię

Biznes Dominika Gosza kręci się wokół żywicy. Początkowo tworzył z niej ozdobne mewy. Dziś w ofercie ma też m.in. kolczyki, naszyjniki i obrączki. Kto kupuje jego produkty?

E-FIRMA

Biznes ekologicznie opakowany

Znika powstała z frustracji wszechobecnością plastiku. Firma ma w ofercie m.in. koperty z trawy i etykiety z odpadów z winogron. Już niebawem będzie je sprzedawać także za granicą. 

MĘSKI BIZNES

Biznes na drodze, czyli parkowanie na żądanie

Właściciele aut w dużym mieście narzekają na brak dostatecznej liczby miejsc parkingowych. Mieszkańcom przeszkadza natomiast nadmiar samochodów na ulicach. Ratunkiem są mobilne aplikacje, które oferują cyfrowe parkingi. To coraz lepiej rokujący biznes.

TOP FRANCZYZOBIORCA

Od przypadku, do sukcesu

Partnerzy Metrohouse z Bielska szybko zyskali rozgłos w całej sieci. Jaki projekt zapewnił im popularność?

Spełnienie zawodowe

Paulina Krajewska, podejmując pracę w sklepie Stokrotka, nie spodziewała się, że kiedyś zostanie jego franczyzobiorczynią. Przyjęła życiowe wyzwanie. Jak ocenia swoją decyzję?

MÓJ FRANCHISING

Siła determinacji 

Nie mógł zostać partnerem banku bez branżowego doświadczenia, więc zatrudnił się w placówce. Dziś ma własny bank.

W Polsce można rozwinąć z sukcesem własny biznes 

Kiryla Valadkievych pochodzi z Białorusi, a w Polsce mieszka od trzech lat. Pierwszy rok pobytu przepracował w firmie budowlanej, a później kurierskiej. W końcu nadszedł czas na zmianę życia zawodowego i wybór stabilnego zajęcia. 

WŁASNY BIZNES

Hotel na kółkach

Zbudowane zgodnie z ideą „trzy razy zero”, czyli zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew, mobilne mikrohotele marki UKOI Nikodema Rozbickiego i Bartłomieja Kraciuka podbijają turystyczną branżę.

ABC FIRMY

Jak przeprowadzić efektywne zebranie firmowe

Może przynieść nowe pomysły i ulepszyć pracę. Ale wciąż w wielu firmach zarówno szef, jak i podwładni uważają zebrania za nudny obowiązek do odhaczenia. Obie strony mogą to zmienić.

ABC FRANCZYZY

Jaka jest prawda o opłacalności franczyzy?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań na temat franczyzy brzmi: „czy biznes na licencji daje gwarancję zysku”. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

KATALOG FRANCZYZ

300 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl/zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, a także w sklepie Publio.pl.

PRENUMERATA

Zamów roczną prenumeratę miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING” za 59 zł. Zaoszczędź pieniądze i czas. Nowe wydanie wyślemy co miesiąc pocztą na wskazany adres, a przesyłka nic nie będzie Cię kosztować. Zamów teraz -> Franchising.pl/koszyk/prenumerata/


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748