Niska bariera wejścia / Współpraca z marką AgencjaTlumaczen.pl nie wiąże się z wysoką inwestycją. Na start wystarczy 800 zł.
Środa
10.04.2024
Biuro finansowo-ubezpieczeniowe, które dodatkowo oferuje tłumaczenia może być dobrym pomysłem na biznes. Przekonał się o tym Enis Akova.
 

Enis Akova od 2012 roku działa w branży handlowej. W 2015 roku zdecydował się na otwarcie biura finansowo-ubezpieczeniowego w Dębnie. Ponieważ zależało mu na kompleksowej ofercie dla klientów, szukał usług, o które mógłby poszerzyć swoją działalność.

Szeroka oferta

W poszukiwaniu inspiracji przeglądał katalog franczyz dostępnych w Polsce. Jego uwagę przykuła AgencjaTlumaczen.pl

– Mieszkam blisko Kostrzyna nad Odrą. To przygraniczna miejscowość, w której nie brakuje niemieckich tłumaczy, ale nie ma takich, którzy mogliby zaoferować tłumaczenia z innych języków. W przypadku podobnych zleceń mieszkańcy muszą się udać do większego miasta – mówi Enis Akova.

Natomiast AgencjaTlumaczen.pl zapewnia tłumaczenia w stu językach całego świata. Obsługuje osoby indywidualne oraz przedsiębiorstwa ze wszystkich gałęzi przemysłu. Ponadto pomaga w rozliczeniach podatkowych krajów Unii Europejskiej. Do tego zajmuje się tłumaczeniami różnego typu, od prostych dowodów księgowych po rozbudowane plany, umowy, a kończąc na dokumentacjach medycznych.

– Dużym plusem było dla mnie to, że Agencja zapewnia też tłumaczenia techniczne i medyczne. Nie każdy tłumacz podejmuje się takich tematów – mówi Enis Akova.

Docenia on również fakt, że nie musi zatrudniać tłumaczy. Jego zadaniem jest tylko pozyskiwanie i kierowanie zleceń do centrali AgencjaTlumaczen.pl. Za taką usługę dostaje prowizję, a jego klienci też są zadowoleni – mogą liczyć na tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentów w niemal wszystkich językach.

Do tego współpraca z AgencjaTlumaczen.pl nie wiąże się z wysoką inwestycją. Na start wystarczy 800 zł. Partnerzy inwestują też w reklamę zewnętrzną. Franczyzodawca organizuje szkolenia, na których licencjobiorcy dowiadują się m. in. jak pozyskiwać klientów, wyceniać dokumenty do tłumaczenia oraz w jaki sposób przyjmować papiery do rozliczenia podatków. 

– Dzięki temu, że nie mamy stałych opłat związanych ze współpracą, jest ona bardzo swobodna. Jak pracujemy dużo, to zarabiamy dużo. A jak nie dostajemy zleceń, to nie zarabiamy, ale i nie ponosimy kosztów – tłumaczy Enis Akova.

Bez przestojów

Jego zdaniem współpraca z AgencjaTlumaczen.pl sprawdza się doskonale jako dodatek do prowadzonego już biznesu.

– Jest to dla mnie opłacalne i odkąd współpracujemy z agencją, nie było miesiąca, żeby był przestój jeśli chodzi o pozyskiwanie zleceń – mówi Enis Akova.

Dodaje, że możliwe jest też utrzymywanie się tylko z AgencjaTlumaczen.pl, ale wymagałoby to większego zaangażowania i podjęcia współpracy z dużymi firmami.

– Nawet do nas trafiają czasem tacy klienci. Ostatnio tłumaczyliśmy instrukcję nowej linii produkcyjnej dla jednej z fabryk – opowiada Enis Akova.

Zleceń mu stale przybywa, bo zapotrzebowanie na tłumaczenia jest coraz większe. Wzrost zainteresowania takimi usługami jest widoczny od mniej więcej 2-3 lat. Szczególnie przyspieszył jednak po wybuchu wojny w Ukrainie.

– Od tamtego czasu mamy mnóstwo zleceń w języku ukraińskim. Ale nie tylko. Zapotrzebowanie na tłumaczenia rośnie też dlatego, że Polscy coraz częściej pracują za granicą i wysyłają tam do szkoły dzieci. Tłumaczymy akty urodzenia i małżeńskie, a także dokumenty związane ze ślubami rozwodami czy też pozyskiwaniem finansowań i ubezpieczeń. Coraz więcej mamy tłumaczeń medycznych – mówi Enis Akova.

Uważa, że branża ma duży potencjał i nie zmienią tego żadne internetowe narzędzia do tłumaczeń. Tym bardziej że wiele dokumentów wymaga tłumaczenia uwierzytelnionego. Planuje on rozwijać współpracą z AgencjaTlumaczen.pl w ramach swojego biura.

WIZYTÓWKA AGENCJATLUMACZEN.PL

Sieć biur tłumaczeń.

  • około 60 placówek
  • opłata wstępna 800 zł

Enis Akova, franczyzobiorca marki AgencjaTlumaczen.pl / "Zapotrzebowanie na tłumaczenia rośnie i będzie rosło".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

Planujesz założenie firmy w Polsce? Zdecydowanie polecam usługi Kancelarii Semper Paratus. Ich pomoc w procesie rejestracji była nieoceniona. Dowiedz się więcej na:...

36 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020