Szybka rentowność / Przyjęty plan biznesowy zakłada osiągnięcie rentowności klubu już w pierwszych miesiącach po otwarciu.
Sobota
30.12.2023
Ponad 50 nowych franczyzobiorców, sześć otwarć w jednym miesiącu – sieć Xtreme Fitness Gyms może być zadowolona z mijającego roku. A w przyszłym planuje jeszcze podkręcić tempo.
 

Xtreme Fitness Gyms zrzesza dziś 53 placówek w całej Polsce, które prowadzi w sumie kilkudziesięciu franczyzobiorców. Rekordowym miesiącem był dla sieci grudzień – otwartych zostało sześć nowych obiektów: w Nysie, Mielcu, Ostródzie, Tarnowie oraz w Przasnyszu. Ale te liczby szybko urosną.

– W całym 2023 roku do grona franczyzobiorców Xtreme Fitness Gyms dołączyło ponad 50 przedsiębiorców, którzy w niedalekiej przyszłości otworzą swój pierwszy klub. W sumie sieć tworzy już około setka właścicieli klubów – mówi Łukasz Dojka, założyciel i CEO Xtreme Fitness Gyms.

Ambitne plany

Według zapowiedzi sieci intensywny grudzień to jedynie rozgrzewka przed nowym rokiem. W planach na 2024 rok jest poszerzenie bazy franczyzobiorców o kolejną setkę oraz otwarcie ponad 30 nowych klubów. W samym pierwszym kwartale przybędzie ich ok. 10, m.in.: w Bytowie, Dzierżoniowie, Świdniku, Sandomierzu, Tarnobrzegu i Poznaniu. Ostatnia lokalizacja będzie stanowić dla Xtreme Fitness pewien przełom – choć sieć skupia się na miastach już od 15 tys. mieszkańców, planuje również wejście do największych polskich aglomeracji. Poznań z topową lokalizacją w Starym Browarze będzie ku temu pierwszym krokiem.

– Cały czas idziemy naprzód. Nie zatrzymujemy się ani na mniejszych miejscowościach, ani na dużych miastach, ani nawet na granicach naszego kraju. W nowym roku zaczynamy przygotowania do ekspansji zagranicznej – zdradza Łukasz Dojka. Z kolei plany długoterminowe sieci zakładają, że w 2025, 2026 i 2027 roku powstanie kolejno 40, 50 i 60 nowych lokalizacji. Cel to 227 klubów do końca 2027 roku.

Franczyzodawca zapewnia bogaty system szkoleniowy, dostęp do eksperckiego know-how i wszelkich niezbędnych narzędzi. Przyjęty plan biznesowy zakłada osiągnięcie rentowności klubu już w pierwszych miesiącach po jego otwarciu.

– Wszystkie placówki, otwarte w 2023 roku zaczynały działalność z już licznie zapisanymi klubowiczami – podkreśla Łukasz Dojka.

 

WIZYTÓWKA XTREME FITNESS GYMS

Sieć klubów fitnes.

  • 53 placówki
  • kwota inwestycji od 300 tys. netto
  • opłata wstepna 160 tys. netto

Łukasz Dojka, założyciel i CEO Xtreme Fitness Gyms / "Nie zatrzymujemy się ani na mniejszych miejscowościach, ani na dużych miastach, ani nawet na granicach naszego kraju".

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019