Franczyzodawcą z własną linią kosmetyków

Dopasowana do potrzeb / Kremy kofeinowe i peelingi zostały opracowane na bazie ziaren robusty, gatunku kawy charakteryzującego się najwyższą zawartością kofeiny.
Piątek
03.05.2024
Palarnia Zdrowych Kaw oraz linia kosmetyków i peelingów kofeinowych dr Martyny Buchalskiej to nowość w salonach masażu Orient Massage i Thai Organic.
 

Największą ich zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do olejów, nie pozostawiają efektu tłustej skóry. Ten efekt, nazwany „Skinny Skin”, sprawia, że skóra pozostaje gładka i matowa, co jest szczególnie istotne dla osób o skórze tłustej.

– Formuła kosmetyków kofeinowych została opracowana według autorskiej receptury dr Martyny Buchalskiej. Kofeina to aktywny składnik o wielu korzystnych właściwościach dla skóry. Stymuluje mikrokrążenie, pomaga w redukcji cellulitu i poprawie jędrności skóry. Dodatkowo kofeina ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, co jest pomocne w zwalczaniu zmian skórnych i opóźnianiu procesów starzenia – podkreśla Piotr Buchalski, który wraz z dr Martyną Buchalską jest właścicielem salonów Orient Massage i Thai Organic.

Kosmetyki na bazie kofeiny

Kremy kofeinowe i peelingi zostały opracowane na bazie ziaren robusty, gatunku kawy charakteryzującego się najwyższą zawartością kofeiny. Jednakże warto zauważyć, że arabika jest uznawana za bardziej szlachetną odmianę kawy, m.in. dlatego kawy serwowane w salonach Orient Massage i Thai Organic są wyłącznie z arabiką, natomiast robusta lepiej sprawdza się jako składnik kosmetyków na bazie kofeiny.

– Także od niedawna w salonach Orient Massage i Thai Organic można raczyć się najwyższej jakości kawą z właściwościami prozdrowotnymi. Wszystkie serwowane tam kawy zostały przygotowane zgodnie ze światowymi standardami – zapewnia Piotr Buchalski. Jak mówi, dwa kluczowe czynniki decydujące o prozdrowotnych właściwościach kawy to jej mikrośrodowisko, tzw. terroir, czyli warunki uprawy, jakość gleby, temperatura, zacienienie, opady, środki ochrony roślin, pestycydy itd. Drugim istotnym czynnikiem jest sposób wypalania ziaren. Palarnia Zdrowych Kaw stosuje niskie temperatury, aby zachować maksymalną ilość prozdrowotnych składników.

– Poszukujemy kaw o konkretnej zawartości polifenoli oraz kwasu chlorogenowego, przywiązując przy tym ogromną wagę do sposobu wypalania ziaren, co też wpływa na zachowanie prozdrowotnych składników. Każda partia kawy ma zindywidualizowany profil wypalania. Aby zachować właściwości prozdrowotne, konieczne jest wypalanie kaw w niskich temperaturach. Wraz ze specjalistami opracowaliśmy własny, indywidualny sposób palenia kawy. Proces trwał kilka miesięcy, ale wszystko po to, by zachować najwyższą wartość wewnętrzną naszych kaw – podkreśla Piotr Buchalski.

Kawy z wyselekcjonowanych brazylijskich plantacji

Kawy należące do Palarni Zdrowych Kaw, jak zapewnia franczyzodawca, pochodzą z Brazylii z wyselekcjonowanych lokalnych plantacji ocenionych najwyżej według światowej klasyfikacji. Kawa dojrzewa tam w naturalnym mikrośrodowisku bez stosowania sztucznej ochrony roślin. W kolekcji salonów Orient Massage i Thai Organic jest Yellow Burbon z grupy kaw specialty. – Z kawą jest trochę jak z winem. Są gatunki win z tych samych regionów, ale różnej jakości. Tak samo jest z kawą. Jest konkretny rodzaj kawy, który różnie wypalany i różnie uprawiany może finalnie inaczej smakować i zawierać inne natężenie składników. Nasze kawy pochodzą z Brazylii i mają 100 proc. arabiki – mówi Piotr Buchalski.

Franczyzowe salony masażu

Salony Orient Massage i Thai Organic czerpią z idei Dalekiego Wschodu i sztuki masażu wyspecjalizowanych masażystek z Bali, które – jak twierdzi Piotr Buchalski – uchodzą za najlepsze na świecie. Ich doświadczenie i wiedza z zakresu anatomii człowieka pozwalaj dopasować technikę masażu do indywidualnych potrzeb klientów. Personel salonów składa się z masażystek wyłącznie z udokumentowaną wiedzą, certyfikatami i świadectwem ukończenia szkół masażu na Bali i w Tajlandii. W ofercie salonów do wyboru są także klasyczne masaże i zabiegi anti-agingowe, regenerujące i relaksujące oraz bardziej zaawansowane zabiegi z elementami pasywnej jogi i rozciągania, a także rytualnymi kąpielami.

Otwarcie salonu poprzedza szkolenie wstępne i bieżące, które obejmuje zarządzanie biznesem oraz personelem, a także z zakresu wiedzy o produktach, czyli kosmetykach oraz ziołach. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia działalności, partnerzy mają bieżące wsparcie menedżerów sieci.

Według danych firmy miesięczny przychód pojedynczego salonu Orient Massage i Thai Organic wynosi od 30 tys. zł do 100 tys. zł. Koszt inwestycji opiewa na 250-450 tys. zł – jej wysokość zależy głównie od powierzchni i stanu lokalu.

 

WIZYTÓWKA MARKI ORIENT MASSAGE & THAI ORGANIC

Orient Massage i Thai Organic to sieć salonów masażu oraz biowitalnych spa, czerpiących z medycyny wschodu. Masaże oraz rytuały w salonach Orient Massage i Thai Organic wykonywane są przez certyfikowane terapeutki z wyspy Bali,

  • Koszt inwestycji: 250-450 tys. zł
  • Miesięczny przychód: od 30 tys. zł do 100 tys. zł.

Kofeina w kosmetykach / Formuła kosmetyków kofeinowych została opracowana według autorskiej receptury dr Martyny Buchalskiej (na zdjęciu). Kofeina to aktywny składnik o wielu korzystnych właściwościach dla skóry.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019