Handel pod franczyzą

Czwartek
09.09.2004
Rozmowa z dyrektorem generalnym Derri Anettą Pszczołowską
 

"TWMF": Franchising. Na tej zasadzie wkrótce zamierzacie otworzyć kolejnych 10-15 sklepów Derri w Polsce. Dlaczego decydujecie się właśnie na taką formę współpracy z odbiorcą waszych produktów?

Anetta Pszczołowska: Franczyza jest jedną z najbezpieczniejszych i najefektywniejszych form prowadzenia interesu ze względu na to, że wcześniejszy sukces dawcy licencji w dużym stopniu minimalizuje ryzyko biorcy licencji. Marka Derri jest obecna na rynku polskim od 2000 roku i śmiało można powiedzieć, iż odniosła sukces. Wypełniła niszę na rynku odzieży skórzanej.

Który z istniejących obecnie punktów sprzedaży produktów marki Derri najlepiej sobie radzi na polskim rynku?

Będąc na początku drogi budowania sieci franczyzowej, trudno jest nam jeszcze przeprowadzić ranking naszych salonów. Każdy z naszych punktów radzi sobie dobrze na swój sposób

Ile wynoszą Państwa roczne obroty w Polsce?

W Polsce roczne obroty wynoszą kilkadziesiąt milionów złotych. Natomiast wielkość eksportu skórzanego DSD, właściciela marki Derri, wyniosła w 2003 roku 185 milionów dolarów (przy 116 milionach dolarów w 2002).

Prognozują Państwo aż 50-proc. wzrost sprzedaży w roku 2004. Proszę powiedzieć nieco więcej na temat optymistycznych przesłanek warunkujących tak duży wzrost.

Optymistyczne przesłanki to rynek, który nadal kocha wyroby skórzane. To wielcy światowi kreatorzy, którzy lansują modę na skórę. To dynamiczny rozwój sieci sprzedaży. To olbrzymi potencjał konsorcjum DSD. Na bazie wieloletnich doświadczeń każdego z udziałowców został zbudowany potencjał w postaci własnych garbarni, nowoczesnych maszyn, zaawansowanych technologii, najlepszych kreatorów, który pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby rynku. Na nadchodzący sezon wprowadza autorską kolekcję Derri Designer's Collection pokazywaną obecnie w kanale Fashion TV. Istnieją więc uzasadnone przesłanki, by prognozować tak znaczący wzrost sprzedaży.

Więcej: "Moda forum" nr 5, 2004r.


PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020