Monnari z nowym inwestorem?

Monnari jest producentem eleganckiej odzieży dla kobiet
Środa
20.05.2009
Łódzka spółka Monnari Trade może uciec przed widmem upadłości.
 

Na rynku pojawiły się spekulacje, że producent eleganckiej odzieży dla kobiet może uzyskać finansowe wsparcie od Sylwestra Cacka. Wiadomość o możliwości zainwestowania w spółkę przez łódzkiego inwestora spowodowała wczoraj (19 maja) wzrost kursu akcji spółki o 34,9 proc., z poziomu 1,32 zł do 1,78 zł. Cacek przyczynił się w ostatnim czasie do pozostania na rynku spółki Sfinks, zapowiada też udzielenie pomocy Redanowi.

Monnari boryka się z fatalną sytuacją finansową. Na początku mają spółka złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Łódzka sieć odzieżowa liczyła na pomoc banków oraz dobrą wolę centów handlowych. Jednak Raiffeisen Bank wypowiedział spółce umowy kredytowe opiewające na łączną kwotę 37 mln zł, a inne banki odmówiły finansowego wsparcia. Wzrastające ceny wynajmu powierzchni w luksusowych centrach handlowych oraz słabnący złoty dopełniły dzieła zniszczenia w rachunku wyników Monnari Trade. Zarząd firmy prowadzi intensywne negocjacje w sprawie restrukturyzacji zadłużenia i stara się pozyskać nowych inwestorów.

Monnari Trade prowadzi sprzedaż poprzez własną sieć detaliczną. Do połowy 2008 powstało w Polsce ponad 250 salonów trzech marek grupy - Monnari, Pabia oraz Roy.

(gum)