Da Grasso szuka lokalizacji

Sieć Da Grasso prowadzi pizzerie w 115 miejscowościach.
Piątek
26.06.2009
Sieć pizzeri Da Grasso planuje dalszy rozwój.
 

Firma poszukuje partnerów w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Da Grasso rozwija się wyłącznie poprzez franchising. W sieci działa już prawie 180 restauracji, ale firma na tym nie poprzestaje i otwiera kolejne. Teraz swoją uwagę skupiła na mniejszych miastach.
- Zgodnie z kryteriami ustalonymi przez spółkę zarządzającą siecią Pizzerii Da Grasso minimalna liczba mieszkańców miast, w których uruchamiane są placówki pod naszym szyldem to 20 tysięcy- mówi Magdalena Piróg, specjalista ds. franczyzy w spółce. - Oczywiście, bierzemy pod uwagę także miejscowości o niższej liczbie mieszkańców, jeśli z posiadanych przez nas informacji wynika, że funkcjonująca tam pizzeria zapewni naszemu franczyzobiorcy sukces finansowy

Kryzys im niestraszny

Od stycznia do czerwca 2009 roku Da Grasso podpisała 17 umów franczyzowych. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zostaną uruchomione nowe pizzerie w Gnieźnie, Sanoku, Chrzanowie i Mikołowie, Opocznie, Jarosławiu oraz w Świnoujściu.
- Na ten rok planujemy jeszcze zawarcie kolejnych 15 umów - informuje Magdalena Piróg.

Franczyzobiorca Da Grasso musi dysponować kwotą 200 tys. zł oraz posiadać lokal o powierzchni minimum 100 m2. Taka inwestycja zwraca się w ciągu roku. Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci nie muszą posiadać doświadczenia w gastronomii. Ważna jest chęć współpracy i realizowanie standardów wyznaczonych przez firmę.

(mak)