Bar, restauracja, kawiarnia, sushi - co otworzyć?

Prezentujemy 20 pomysłów na firmę w branży gastronomicznej. Zakładamy również agencję PR, portal, warsztat mechaniczny i przydomową produkcję sera. Sprawdzamy, jak kobiety radzą sobie w biznesie i która z płci wiedzie prym w interesach. Radzimy, jak tanio i skutecznie zareklamować firmę. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego pracownika i nie podpaść urzędowi skarbowemu. Sprawdzamy jak żyją najbogatsi Polacy. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 365 pomysłów na biznes!
 

W styczniowym numerze 1/2010 (59)

Temat numeru

W gastronomii modny jest smak nadziei
W Polsce wzrosła liczba bezrobotnych, a konsumenci zaczęli oszczędzać. W końcu odczuła to branża gastronomiczna, choć zarządzający sieciami restauracji nie tracą nadziei.

Przegląd firm z branży gastronomicznej: McDonald's, Sfinks, Telepizza, Mount Blanc, Green Way, Dom Sushi, Presto, Fornetti, Naleśniki jak Smok, American Chinese Food, Pizza Dominium, Hana Sushi, Gruby Benek, Payda, Sheesha, Greco, Pierogarnia Stary Młyn, Dziki Ryż.

Raport specjalny

Kobiety czy mężczyźni – kto rządzi w biznesie?
Kobiety to słabsza płeć? Nie w biznesie. Coraz więcej pań otwiera własne firmy i staje na czele zarządów dużych spółek.

Moim zdaniem

I żebyś obcym ludziom płacił
Rodzice coraz częściej chcą, aby ich dziecko zostało biznesmenem.

Chcesz emeryturę – załóż firmę
Ministrowie łakomym wzrokiem łypnęli na pieniądze emerytów zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE). Dlatego warto mieć własny pomysł na bezpieczną przyszłość naszych portfeli.

Fakty trendy

W banku jak w kalejdoskopie
W ostatnim czasie wiele banków musiało znacząco ograniczyć rozwój sieci detalicznych. Małe firmy, prowadzące placówki partnerskie bardzo odczuły nowe zasady współpracy z bankami. Czasem prowadziło to do poważnych nieporozumień.

Doradzą w małych miejscowościach
Star Finance to nowa marka sieci doradztwa finansowego Gold Finance.

Żniwa w styczniu
Może się wydawać, że początek roku to w biznesie czas stagnacji i wyciszenia. Ludzie wydali już mnóstwo pieniędzy na świąteczne prezenty, więc nie w głowie im kolejne wielkie wydatki. Tymczasem początek roku to okres finansowych żniw dla wielu firm, które mają pomóc nam w realizacji noworocznych postanowień.

Wzrośnie spadnie

Wesołe jest życie rentiera
Choć pieniądze szczęścia nie dają, to każdy chce to sprawdzić osobiście. Bohaterowie tego artykułu, biznesmeni z rankingu najbogatszych Polaków, mieli taką okazję.

Portfel 2010 szuka zysku
Na czym zarobimy w 2010 roku, czy czeka nas druga fala kryzysu, czy może czas już wrócić do inwestowania w akcje i nieruchomości? Przed wyjęciem pieniędzy z portfela warto sprawdzić, co radzą fachowcy.

Znana marka

Hotel bez Hiltonów
Czarujący i pewny siebie według jednych, dla innych – bezwzględny hipokryta. Dzięki stworzeniu luksusowych hoteli dla bogaczy Conrad Hilton sam stał się milionerem. Potem te miliony rozdał. Dzieci nie dostały nic.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

349 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Europa da się lubić, a Polska naprawić
– Polski biznesmen ma braki w znajomości języka angielskiego i stosunkowo niskie wykształcenie. Brakuje absolwentów MBA i osób z praktycznym doświadczeniem – mówi Monika Richardson, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Moja firma

Firma pełna PRawdy
PR-owiec to nie demon oszustwa, a public relations nie służy tylko do promocji szczepionek na świńską grypę. O tym, że PR jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, wie coraz więcej firm. Popyt powoduje, że powstaje coraz więcej agencji PR. Jakość ich usług jest bardzo zróżnicowana.

Pieniądze na kanale
Czasy, kiedy samochody naprawiało się młotkiem w domowym garażu, mijają bezpowrotnie. Usunięcie usterki we współczesnym aucie wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Dla jednych wiąże się to z bolesnym wydatkiem, dla innych z szansą na zysk. W tym fachu roboty nie brakuje.

Od realu do wirtualu
Wirtualna Grupa e-budownictwo.pl jest dzieckiem całkiem realnej hurtowni materiałów budowlanych. Ten kierunek rozwoju – od realu do wirtualu – prawie zawsze gwarantuje sukces w e-biznesie.

Biznes Regionalny

Ser nie dla skner
Polacy coraz częściej włączają do swojego jadłospisu sery. Producenci zyskali perspektywę rosnących zarobków.

Na prawo patrz

Zanim zostaniesz prezesem, sprawdź, za co odpowiadasz
Funkcja członka zarządu spółki wielu kojarzy się ze świetnie opłacanym stanowiskiem i prestiżem. Można by pomyśleć, że z faktu bycia prezesem wynikają same korzyści. Postanowiliśmy to sprawdzić, bo mamy przeczucie, że życie zawodowe prezesa nie jest wyłącznie usłane różami.

Dobre rady

Łowcy skarbów
Szukanie pracownika jest podobne do wyboru partnera życiowego. Sukces zależy od rynku dostępnych kandydatów i od trafnego określenia, kogo tak naprawdę szukamy. Rola przypadku też nie jest mała.

Reklama za małe pieniądze
Klienta trzeba zachęcać, kusić, a nawet trochę ponękać, aby jednak kupił. Klient zadowolony i dobrze obsłużony, będzie wierny i przywiązany.

Biznes style

Horoskop biznesowy :-)
W rozmowach z przedsiębiorcami wielokrotnie słyszałem, że ktoś otworzył biznes, bo miał sen, albo zawarł kontrakt zaraz po tym, gdy otrzymał znak od losu. Biznesmeni są tak samo podatni na myślenie irracjonalne jak zwykła bazarowa baba handlująca chabaniną. Ja też miałem sen – przyśnił mi się horoskop biznesowy.

ABC firmy

Jak nie podpaść urzędowi skarbowemu
Na każdym przedsiębiorcy ciążą obowiązki fiskalne. Jeśli spóźni się on z przesłaniem deklaracji podatkowej lub przelewu choćby o dzień, skutki mogą okazać się bardzo dotkliwe. Są jednak sposoby na wyjście z opresji obronną ręką.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748