Trzon oferty firmy Sferis stanowią notebooki, netbooki oraz komputery PC wraz z towarzyszącymi im produktami uzupełniającymi i usługami.
Poniedziałek
19.04.2010
200 placówek do końca roku – takie plany snuje zarząd Sferis. Na razie firma jest w połowie drogi do sukcesu, bo w sieci działa obecnie ponad 100 placówek.
 

Sieć sklepów komputerowych Sferis powstała w 1992 roku. Od tego czasu firma sukcesywnie buduje sieć swoich punktów sprzedaży, która dziś liczy 115 jednostek. Są to zarówno salony własne oraz partnerskie, jak i wyspy handlowe.
- Nasza firma ciągle rozbudowuje swoją sieć sprzedaży. Jeszcze rok temu działało w niej 56 placówek, dziś jest ich ponad dwa razy więcej – mówi Michał Iwanciw, prezes zarządu Sferis. - Zamierzamy też w dalszym ciągu poszerzać naszą sieć. Chcemy, by do końca roku było w niej 200 placówek. Mamy nadzieję, że istotną część będą stanowiły salony partnerskie.

Osoby, które posiadają już sklepy komputerowe i chciałyby przyłączyć się do sieci Sferis, powinny liczyć się z wydatkiem rzędu 2 tys. zł. W przypadku nowo-otwieranych salonów mieszczących się w centrach handlowych koszty uruchomienia placówki kształtują się na poziomie 100 tys. zł. Sferis nie pobiera opłaty wstępnej, zaś opłata licencyjna jest indywidualnie negocjowana z każdym partnerem. Optymalna powierzchnia salonu Sferis powinna wynosi od 50 do 120 m2. Preferowane lokalizacje, to centra handlowe, główne ulice miast i ciągi handlowe. W przypadku lokalizacji poza centrami handlowymi lokal powinien posiadać witrynę i parking dla klientów.

(mak)