Pożyczki opłacalne dla franczyzobiorców

Włodzimierz Karkoszka, prezes GF Expert
Poniedziałek
10.05.2010
Expert Agencje Opłat wprowadziły nowy produkt – krótkoterminowe pożyczki.
 

– Pożyczki to nasz nowy produkt. Udzielamy ich na jeden miesiąc. Spłacalność jest bardzo wysoka, wynosi ponad 97 proc. W niektórych naszych placówkach, zarówno własnych jak i franczyzowych, dochody z pożyczek są już porównywalne z dochodami z działalności podstawowej, a ich wartość wciąż rośnie – mówi Włodzimierz Karkoszka, prezes GF Expert. Pożyczek Grupa Finansowa Expert udziela z własnych środków.

Osoba, która chciałaby prowadzić punkt kasowy z logo Expert Agencje Opłat na inwestycję musi przeznaczyć od 2,5 do 7 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera od franczyzobiorcy ani opłaty wstępnej, ani bieżącej. Nie ma również wpłat na fundusz marketingowy.

Przedstawiciele sieci twierdzą, że punkt kasowy zaczyna być rentowny często dopiero po upływie 12 miesięcy od otwarcia, a zwrotu z inwestycji można się spodziewać po 0,5-2,5 roku. Do otwarcia punktu kasowego nie trzeba wynajmować dużego lokalu, wystarczy 4 m2 powierzchni (np. w supermarkecie, galerii handlowej), na której będzie można postawić boks kasowy lub stworzyć stanowisko kasowe. Potencjalny franczyzobiorca Grupy Finansowej Expert musi posiadać aktualne zaświadczenie o niekaralności oraz o nie zaleganiu z płatnościami względem ZUS i US. Powinien być uczciwy i rzetelny. W ramach pakietu franczyzowego biorca licencji ma zapewnione m.in. oznakowanie stanowiska kasowego, 4 tys. ulotek, oprogramowanie komputerowe oraz co najmniej trzydniowe szkolenie wstępne.

Obecnie w sieci działa 5 własnych agencji opłat Expert i 177 franczyzowych. Firma zajmuje się pośrednictwem finansowym, w jej punktach można opłacić rachunki, zrobić przelew zagraniczny, wziąć pożyczkę.

(smoli)