Textilmarket razy 200

Klientami sieci są przede wszystkimi kobiety kupujące odzież dla siebie i całej rodziny, ceniące dobrą relację jakości ubrań do ich ceny.
Czwartek
09.12.2010
Redan otworzył dwusetny sklep dyskontowej sieci Textilmarket.
 

Nowo otwarty jubileuszowy market mieści się w Czersku koło Chojnic. To już 10 sklep sieci w województwie pomorskim. W ofercie placówki, tak jak we wszystkich sklepach tej sieci, znajduje się odzież i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Klientami sieci są przede wszystkimi kobiety kupujące odzież dla siebie i całej rodziny, ceniące dobrą relację jakości ubrań do ceny. Dostawcami Textilmarket są krajowi producenci i dystrybutorzy także znanych i markowych produktów.

- Docelowo widzimy w Polsce miejsce na 500-600 sklepów Textilmarket – mówi Piotr Kulawiński, prezes zarządu Redan, właściciela sieci Textilmarket. - Uzyskujemy dobre wyniki dzięki niskim kosztom i skali działania. Sieć Textilmarket jest naszą lokomotywą wzrostu w grupie Redan.

Redan rozwija sieć dyskontów wykorzystując sprzyjające warunki rynkowe i widząc wiele możliwości lokalizacji kolejnych placówek. W październiku i listopadzie sieć powiększyła się o 10 placówek. W minionych trzech kwartałach 2010 r. sklepy zanotowały 20 proc. wzrost sprzedaży.

Samoobsługowe sklepy sieci Textilmarket lokalizowane są w małych i średnich miejscowościach w Polsce. Średnia powierzchnia handlowa otwieranych placówek wynosi 222,2 m. Obecnie całkowita powierzchnia sklepów dyskontowych to 44 436,3 m2.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz