PKO Bank Polski ma blisko 2 tys. agencji

Na początku roku działały 3834 licencyjne punkty sprzedaży usług bankowych - 246 mniej niż rok wcześniej. Największy spadek zanotował PKO Bank Polski (minus 233), który tłumaczy to procesem przebudowy sieci.
Środa
06.07.2011
Właściciel najstarszego bankowego systemu agencyjnego uruchamia kilkanaście punktów miesięcznie.
 

Pierwsza placówka agencyjna banku rozpoczęła działalność w 1952 roku. Obecnie w sieci działa 1127 punktów własnych i 1875 placówek agencyjnych. Do końca kwietnia br. powstało 12 agencji.
- Agencje PKO Banku Polskiego powstają zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach, w których bank nie posiada jeszcze własnych placówek - mówi Tomasz Rajfura z Departamentu Sieci PKO Banku Polskiego. - O atrakcyjności lokalizacji decyduje przede wszystkim jej położenie, w tym: natężenie ruchu pieszego, sąsiedztwo innych placówek handlowych, usługowych i urzędów, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz otoczenie konkurencji.

Kandydaci na Agentów PKO Banku Polskiego nie muszą mieć doświadczenia w handlu. Bank preferuje jednak te osoby, które interesują się tematyką finansową oraz mają zdolności sprzedażowe. Ważne jest, żeby kandydaci na Agentów potrafili łatwo nawiązywać i utrzymywać kontakty z klientami. Równocześnie pożądaną cechą jest dokładność i rzetelność w wykonywaniu zadań. Koszt uruchomienia agencji zamyka się w granicach: 30-50 tys. zł. System agencyjny jest wolny od opłat wstępnych i licencyjnych.

Bank przekazuje agentowi bezpłatnie oznakowanie zewnętrzne i wewnętrzne, materiały reklamowe, druki niezbędne do prowadzenia sprzedaży oraz aplikację informatyczną umożliwiająca obsługę klientów. Agenci otrzymują również bezpłatny pakiet wstępnych szkoleń produktowych oraz systemowych. Wymagana przez Bank powierzchnia lokalu agencyjnego to 30 m2.

Na początku roku działały 3834 licencyjne punkty sprzedaży usług bankowych - 246 mniej niż rok wcześniej. Największy spadek zanotował PKO Bank Polski (minus 233), który tłumaczy to procesem przebudowy sieci.

(dw)


/5/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Franczyza bez dużej inwestycji

Witam, jaką sprawdzoną franczyzę lecz bez dużej inwestycji polecacie?

1 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2019
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?

A ja polecam zapoznać się z działalnością sieci aniołów biznesu, np. Fast Business Angels. Można otrzymać spore kwoty od inwestorów na założenie i rozwój nowej firmy.

26 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2019
Leasing Experts

Tu zapytaj. Oni tam jakieś egzotyczne leasingi analizują. Typu Weź Leasing, czy Carsmiel, to może i tego znają.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2019
Chwilówki, pożyczki bez BIK, pożyczki na oświadczenie

Wybór pożyczki to twardy orzech do zgryzienia. Podczas przebijania się przez morze ofert, pamiętajcie, by korzystać jedynie z tych udostępnionych przez zaufe podmiotów....

23 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Firma pożyczkowa

Ja swój fakt faktem nieduży kredyt załatwiłem właśnie w takiej firmie. Nie mogę iść do banku a tu nie miałem problemów. Firma Provema jest sprawdzona i na pewno...

26 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Biuro rachunkowe

Poszukuję sprawdzonego księgowego. Mam małą firmę zatrudniającą 6 osób. Zastanawiam się czy biuro rachunkowe jest w tym przypadku dobrą opcją? Póki co mam wsparcie...

15 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Biuro rachunkowe

Od dawna korzystam z tax care. To biuro rachunkowe online, więc nie jestem uwiązana do jednego biura, bo wszystko załatwię telefonicznie i mailowo. Nie płacę za to dużo,...

15 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

5 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019