Niedrogie pomysły na biznes

Własny biznes na każdą kieszeń. Przeczytaj o pomysłach na firmę, które nie wymagają dużych inwestycji. Gastronomia wciąż w modzie. Sprawdź swój horoskop biznesowy na 2012 rok. Otwórz kawiarnię, restaurację, pizzerię, sklep z bielizną, biuro tłumaczeń albo lodowisko. Jarosław Kret przepowie Ci pogodę dla bogaczy.
 

W styczniowym numerze 1/2012 (83)

Raport specjalny

Tani biznes sposobem na życie
Franczyza to pomysł na biznes na każdą kieszeń. Również na tę mniej zasobną. Przedstawiamy inwestycje, które kosztują niewiele, a pozwalają zarobić.

Moim zdaniem

Zapal się do firmy
Nowy Rok nastraja nas do snucia planów oraz podsumowania osiągnięć i porażek. Taki już nasz ludzki urok.

W poszukiwaniu finansowej odżywki
Z sukcesem w biznesie mamy do czynienia wtedy, gdy korzyści czerpią obydwie strony. Przedsiębiorcy muszą sami przekonać się, że istnieją stworzone dla nich narzędzia finansowania, które mają pomóc im osiągnąć sukces.

Stało się

Na Nowy Rok przybywa franczyzy na barani skok
American Airlines, Ludwik, Saab, Toys'R'Us, Nasza Klasa.

Fakty Trendy

Z Ameryki do Polski
Kalifornijska marka odzieżowa Time Out wkracza nad Wisłę.

Przedsiębiorca kurierem
X-press Couriers planuje rozwój sieci.

Play stawia na franczyzę
Agenci operatora sieci komórkowej zapowiadają kolejne otwarcia.

Mix electronics po nowemu
W 2012 roku Mix electronics chce otwierać nowe sklepy partnerskie. Wprowadza też nowy system wynagradzania.

Rekrutacja w terenie
Właścicielka Herba Thea zrezygnowała z prowadzenia własnej herbaciarni, by podróżować i promować markę.

Attirance w kolejnych krajach
Firma poszukuje franczyzobiorców w Polsce.

Pod znakiem pięciolinii
Music School wychodzi ze swoim konceptem poza Warszawę.

Auto-Spa wjeżdża do supermarketu
Auto-Spa będzie otwierać myjnie przy supermarketach Polomarket.

Wzrośnie spadnie

Wyprawa po fortunę
Prawdziwy majątek wykuwa się w ogniu twardych negocjacji i polowania na biznesowe okazje. Żeby zbić fortunę, trzeba porzucić ciepłe gniazdko na etacie i stawić czoła przygodzie, której „happy endu” nikt nie obiecuje.

Kapitalizm podczas zawału
Rynki finansowe się chwieją, a strefie euro grozi rozpad. Wojna między starym a nowym ładem ekonomicznym trwa w najlepsze.

Własny Biznes

Pogoda dla bogaczy
– Najbardziej lubię być szefem samego siebie – mówi Jarosław Kret, dziennikarz, prezenter pogody, autor książek podróżniczych.

Supertemat

Gastronomia czeka na EURO
Właściciele zarówno ekskluzywnych restauracji, jak i małych budek z kebabem liczą na to, że w 2012 roku kibice pozwolą im wyjść na prostą.

Świat na talerzu
Polacy chętnie sięgają po egzotyczne przysmaki, dlatego dużą popularnością cieszą się koncepty oferujące potrawy z różnych stron świata.

Przepis na pizzerię
Popularność włoskiego placka nad Wisłą rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że swoim pomysłem na pizzę chce się podzielić wielu przedsiębiorców.

Dobra marka na tacy
W Polsce przybywa przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić biznes pod parasolem znanej marki.

Słodki biznes
Kawa i ciastko to nie tylko sposób na miłe spędzenie popołudnia, ale również pomysł na dochodowy biznes.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

430 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Przegląd marek franczyzowych z branży gastronomicznej: Asia To Go, Baalbek Orient Grill, Carpe Diem, Chińska Patelnia, Czerwone Sombrero, Mr Hamburger, Multifood STP, Piramida, Gruby Benek, Pizza Chata, Biesiadowo, Crazy Piramid Pizza, Da Grasso, McDonald's Sphinx, Wook, Chłopskie Jadło, Subway, Telepizza, Beard Papa's, Belgian Beer Cafe, Mount Blanc i T.Deker Patissier&Chocolatier.

Moja Firma

”Money” do tłumaczenia
W biurze tłumaczeń nie liczy się kosztów inwestycji. Grunt to znaleźć profesjonalnych lingwistów. Bo dobry tłumacz to skarb.

Kasa na lodzie
Prywatne lodowiska są w Polsce rzadkością. Potencjalnych inwestorów odstraszają wysokie koszty inwestycji i sezonowość biznesu.

Jest sprawa

Pizza niezgody
Mylne wyobrażenie dotyczące wysokości kosztów inwestycji we franczyzę może być początkiem konfliktu, który w finale kończy się sprawą sądową. Tak było w przypadku dawcy i biorcy licencji Pizzerii Gaga Tratoria.

Biznes Style

Firmowe dynastie
Historie biznesów rodzinnych, w których stykają się ze sobą władza, pieniądze i pokrewieństwo bywają pełne pasji albo wielkich dramatów.

Znana Marka

Tissot: wskazówki dla biznesu
Rosyjskiemu carowi Mikołajowi II tak spodobały się kieszonkowe zegarki Tissot przygotowane dla armii rosyjskiej, że nagrodził szwajcarską firmę państwowym orderem.

Mój Franchising

Marka ma znaczenie
Właścicielki sklepu Atlantic w Elblągu odkryły, że napis na metce robi różnicę. Nawet jeśli ukryty jest pod grubą warstwą ubrań.

Poszliśmy na kawę
Jacek Piechowski i Magdalena Trzyna od dawna przymierzali się do własnego lokalu gastronomicznego. Swoje plany realizują jako franczyzobiorcy sieci kawiarni Cafe Club.

Języki na dojazd
Tomasz Gawlak kiedyś próbował już swoich sił w biznesie, ale dopiero współpraca ze szkołą językową mobile English okazała się strzałem w dziesiątkę.

Od klienta do franczyzobiorcy
Sylwester Gadomski był stałym klientem firmy Ostatniemiejsca.pl. Potem postanowił spróbować sił jako przedsiębiorca i franczyzobiorca.

Steki menedżera

Biznes pełną miską
Tom Eliasson, właściciel firmy Husse, producenta karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, trenował w młodości skoki przez przeszkody. Sport nauczył go, jak radzić sobie z konkurencją.

Na Prawo Patrz

Franczyza czy agencja?
Franczyza, agencja, partnerstwo – to pojęcia, z którymi na pewno spotkamy się podczas budowy sieci.

ABC Firmy

Zanim przejdziesz na swoje
Zakładając własną firmę nie warto zdawać się na przypadek. Powinniśmy więc wcześniej przeanalizować rynek, oferty franczyzodawców i własne możliwości. W końcu nikt nie zapłaci za nasze błędy.

2012 rok pod znakiem dotacji
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła plany konkursowe na projekty, które będą dofinansowane w tym roku. Na dotację mogą liczyć specjaliści od zasobów ludzkich.

Gdzie oni są, ci moi przyjaciele?
Jak znaleźć swoich klientów, gdy zakłada się firmę? Trzeba myśleć o nich jak o przyjaciołach.

Pięta Biznesmęta

Horrorskop 2012
Czyli opowieści z dreszczykiem.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748