Czy zniknie marka Coffeheaven?

Costa Coffee działa w 25 państwach, zaś Coffeeheaven oprócz Polski obecne jest także w Czechach, Bułgarii, na Węgrzech i Słowacji.
Piątek
03.02.2012
Kawiarnia Coffeeheaven, która do tej pory działała w warszawskiej galerii Wola Park zmieniła logo na Costa Coffee. Czy to początek większych zmian?
 

Drogi Costa Coffee i Coffeeheaven zeszły się w 2009 roku, kiedy Whitbread, właściciel pierwszej z marek, wykupił pochodzące z polski Coffeeheaven. Costa Coffee zarządza międzynarodową siecią liczącą ok. 1,7 tys. kawiarni na całym świecie, w tym dwunastoma w Polsce. Pod logo Coffeeheaven działa natomiast 80 punktów i dzięki temu ma większą rozpoznawalność od innych kawiarnianych marek. Właśnie rozpoznawalność była przyczyną, dla której międzynarodowy gigant nie zdecydował się na rebranding Coffeeheaven. Przynajmniej na razie, bo jedna z kawiarni właśnie zmieniła logo. Do tej pory klienci warszawskiego centrum handlowego Wola Park pili kawę w kubku z nadrukiem Coffeeheaven, ale od 29 stycznia już z Costa Coffee.

Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska SA, operatora marki Coffeeheaven, wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że niebieskie logo kawiarni nie zniknie.

- Nie planujemy rebrandingu marki Coffeeheaven. Obie marki będą jednocześnie rozwijane z tą samą pasją i zaangażowaniem. Z sukcesem od ponad 12 lat rozwijamy sieć kawiarni Coffeeheaven na polskim rynku i nadal zamierzamy prowadzić tę markę. Przez te wszystkie lata obserwowaliśmy rynek oraz preferencje klientów i uznaliśmy, że teraz nadszedł dobry moment, aby połączyć nasze doświadczenie i umiejętności z ponad 40 letnim doświadczeniem Costa Limited na brytyjskim i międzynarodowych rynkach. W ramach tego samego koncernu będziemy rozwijać dwie marki na polskim rynku: Coffeeheaven i Costa Coffee. To wyzwanie, ale polski rynek ma duży potencjał, a my mamy ambitne plany na dziś i na przyszłość – komentuje Paweł Wasiljew.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee powstała w 2006 roku w Rzeszowie, w 2008 roku było ich już 13 i szumne zapowiedzi uruchomienia stu placówek do 2012 roku. Plany te jednak spełzły na niczym, bo punktów sprzedaży jest obecnie 12. Być może firma chciała zbudować swoją pozycję przejmując innych rynkowych graczy. Okazało się, że siła międzynarodowej marki nie była wystarczająca do wycofania z rynku Coffeheaven. Rebranding placówki w galerii Wola Park niektórzy traktują jako test.

Kawiarnie Costa Coffee w przeciwieństwie do Coffeeheaven prowadzone są przez franczyzobiorców. Operatorem sieci jest spółka eCoffee. Należy ona do notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych funduszu Krezus, z portfela Romana Karkosika, biznesmena i inwestora giełdowego.

(dw)


ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Browar Pinta
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chilli Mili
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Crema Caffe
Cukiernia Fit Cake
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Fornetti
Fresh Gelato
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niezłe Bydło
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Contenta
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Sbarro
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tel Aviv
Telepizza
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia