Nowe przepisy mogą ożywić rynek
Jak upłynął miniony rok KNC Nieruchomości? Jakie macie plany na 2012 rok?
W ubiegłym roku otworzyliśmy 25 placówek, w tym chcemy uruchomić kolejne 40. Zapowiedzią realizacji planu będzie 10 nowych biur licencyjnych otwartych do końca marca. Rok do roku podwajamy liczbę punktów. Chcemy podtrzymać ten trend i dokonać tego samego w 2012 roku. Rozwój franczyzowy pozytywnie wpływa na wyniki finansowe KNC. Placówki uruchomione w 2011 roku przyczyniły się do wzrostu obrotów sieci o ok. 20 proc. Ten rok może być jeszcze lepszy. Liczymy na 30 proc. większą sprzedaż.
Czy kryzys wciąż determinuje sytuację na rynku nieruchomości, czy też branża przyzwyczaiła się do surowych warunków?
Spowolnienie gospodarcze trwa już od kilku lat. Zmiany, które zachodzą na rynku mogą wyłącznie pozytywnie wpływać na rozwój KNC. Najtrudniej było na początku kryzysu, gdy skończyły się "cieplarniane" warunki. Szybko jednak dopasowaliśmy się do bardziej wymagającego rynku. Obecnie pozycja KNC w branży jest mocna i odporna na wszelkie zawirowania. Potwierdza to szybki rozwój sieci w ostatnich latach. Obecnie mamy ponad 50 biur w Polsce i 11 za granicą – USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Francji i na Litwie.
Ten rok również zapowiada się ciekawie. Wejdą nowe przepisy regulujące obrót nieruchomościami. Wprowadzenie rekomendacji S oraz tzw. ustawy deweloperskiej z jednej strony będzie pewnym ograniczeniem, ale z drugiej strony klienci będą potrzebować pomocy w uzyskiwaniu kredytów i profesjonalnej obsługi. Ograniczenie inwestycji budowlanych może spowodować nadwyżkę popytu nad podażą, efektem czego byłoby ożywienie koniunktury w branży. Chcemy z tego maksymalnie skorzystać i elastycznie reagować na potrzeby rynku. W związku z tym nasze biura oferują usługi uzupełniające sprzedaż nieruchomości. Wśród nich jest m.in. pośrednictwo kredytowe i ubezpieczeniowe.
Ograniczenie inwestycji budowlanych może spowodować nadwyżkę popytu nad podażą, efektem czego byłoby ożywienie koniunktury w branży. |
Jakie są warunki współpracy z siecią KNC Nieruchomości?
Minimalna kwota inwestycji w biuro KNC wynosi 20 tys. zł. Placówki otwierane są w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. Wnikliwie podchodzimy do każdej lokalizacji. Zanim otworzymy biuro dokładnie weryfikujemy potencjał lokalnego rynku. Bierzemy pod uwagę liczbę agencji działających w okolicy oraz liczbę nieruchomości zgłoszonych do sprzedaży. Franczyzobiorcy KNC otrzymują kompletne oprogramowanie do obsługi biura, własną stronę internetową z indywidualną wyszukiwarką ofert nieruchomości i odrębną prezentacją. Ponadto mają dostęp do centralnej bazy zawierającej ponad 15 tys. ofert. Działalność biur wykracza poza lokalne rynki. Partnerzy KNC współpracują ze sobą przy sprzedaży, zamianie lub wynajmie nieruchomości. Mogą również polecać oferty w innych miastach i zagranicą.
Rozmawiała (mk)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
Sylwia Żynda porzuciła korporację dla franczyzy Freedom Nieruchomości. Jak rozkręciła swój biznes?
– Osiągniemy bardzo dobry wynik pomimo konkurencji i chaosu związanego z niepewnością co do wejścia w życie rządowego programu dopłat do kredytów – mówi Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.
Sieć agencji nieruchomości Express House pozyskuje nowych franczyzobiorców i współorganizuje studia dla osób, które chcą pracować w obrocie nieruchomościami.
Sieć biur nieruchomości co miesiąc wybiera dwóch nowych partnerów, ale w ostatnim czasie dołączyło do niej aż dziewięć osób.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Greathouse gwarancją wsparcia biznesowego i sukcesu
Jeśli ktoś chce porozmawiać o założeniu biura pod naszym brandem to zapraszam na spotkanie lub kontakt mailowy/tel mail: mariusz@greathouse.pl tel: 690 550 273 Na forum...
WGN selekcjonuje partnerów
Nieruchomości zawsze były w obrocie, pośrednictwo to dobry fach na przyszłość.
Od agenta do właściciela
Z WGN współpracuje od lat, wiele nieruchomości powierzyłem w ręce agentów. Polecam każdemu.
WGN idzie na rekord
Gratulacje! To zaskakujący wynik. WGN jest znaną marką i przyciąga klientów.
Od agenta do właściciela
Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku! WGN ma znakomitych i profesjonalnych partnerów
WGN idzie na rekord
Bardzo ciekawy artykuł. Warto przyjrzeć się Grupie WGN jako pomysł na biznes.
Od agenta do właściciela
Brawo Panie Tomaszu! Widać, że nieruchomości to Pana pasja. Ciekawa franczyza, może sama zainteresuje się tematem.
Nowa franczyza w nieruchomościach
Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof