Od nauczyciela dzieci wymaga się wielu umiejętności pozajęzykowych.
Joanna Zarańska, założycielka szkoły Early Stage
Poniedziałek
26.03.2012
Sukces szkoły językowej tkwi w programie nauczania i doborze nauczycieli - mówi Joanna Zarańska, założycielka szkoły Early Stage.
 

Co decyduje o powodzeniu inwestycji w szkołę językową?
W ostatnich latach pojawiło się wiele szkół językowych, które reklamują się jako specjalizujące się w nauczaniu dzieci. Według mnie, aby móc osiągnąć sukces w tej dziedzinie niezbędne jest stworzenie własnego programu nauczania. Tak zwana podstawa programowa, która jest bazą przy pisaniu wszelkich podręczników dla szkół jest niezwykle uboga. Najlepszą weryfikacją stworzonej metody i jakości nauczania są oczywiście sami klienci, którzy polecają sobie wzajemnie dobre szkoły, ale także nauczyciele. Dobrzy pedagodzy będą chcieli się związywać na długoletnią współpracę tylko ze szkołami, które dysponują bogatym know-how metodycznym.

Łatwiej prowadzi się szkołę języków obcych dla dorosłych czy dla dzieci?
Opierając się jednak na doświadczeniu w nauczaniu dzieci i młodzieży w rożnym wieku mogę stwierdzić, że największym wyzwaniem jest nauczanie tych najmłodszych. Od nauczyciela dzieci wymaga się wielu umiejętności pozajęzykowych. Zajęcia dla maluchów muszą być dokładnie zaplanowane, a przy tym atrakcyjne, dynamiczne i mieć zróżnicowany charakter. Dodatkowo, nauczyciel je prowadzący powinien być osobą muzykalną, posiadać zdolności aktorskie i mieć poczucie humoru, a nie każdy jest w stanie sprostać takim wymaganiom.

Czy jedynym dobrym miesiącem do otwarcia szkoły językowej jest wrzesień?
Tak, gdyż wtedy rodzice podejmują decyzję o wysłaniu dziecka na zajęcia pozaszkolne. W innych terminach nie interesują się tak bardzo, jak we wrześniu, propozycjami szkół językowych, chyba, że są niezadowoleni ze szkoły do której aktualnie chodzi dziecko i szukają innej. To są jednak sytuacje wyjątkowe, dlatego uważam, że zdecydowanie nie warto promować swojej szkoły w okresie innym niż początek roku szkolnego. By spokojnie zaplanować otwarcie placówki we wrześniu franczyzobiorcy mogą zgłaszać się do nas już teraz.

rozmawiał (boa)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018