Czwartek
31.01.2002
Spółka ITM Polska wypracowała w ubiegłym roku 1,5 mln zł zysku netto
 

Jak podaje „Handel”, spółka ITM Polska, zaopatrująca sieci supermarketów Intermarche i Bricomarche, wypracowała w ubiegłym roku 1,5 mln zysk netto. Tym samym po raz pierwszy od rozpoczęcia działalności w Polsce w 1996 r. spółka wypracowała zysk.

W minionym roku Muszkieterowie otworzyli pod swoim szyldem sklep dyskontowy – CDM, stacje benzynowe oraz uruchomili zupełnie nowy projekt – sklepy Intermarche o powierzchni sprzedaży 600 mkw.

Zbigniew Kuś, członek zarządu ITM Polska szacuje, że w 2001 r. obroty sieci przekroczyły miliard złotych, a w bieżącym wzrosną do 1,7 mld. Do ok. 4 mln zł powinien wzrosnąć zysk netto spółki. W najbliższych miesiącach ITM Polska ma zamiar zainwestować 60 mln zł w budowę swojego drugiego (po poznańskim) centrum zaopatrzniowo-logistycznego. Nowe centrum powstanie w Częstochowie. Grupa planuje, że w przyszłości zbuduje też swoje centra zaopatrzeniowe w okolicach Warszawy i Olsztyna.

Dzisiaj w Polsce działa 70 sklepów francuskiej grupy – 55 Intermarche i Bricomarche. Zatrudnienie w tych placówkach znalazło 4 tys. pracowników. Plany zakładają, iż w 2002 r. liczba sklepów zwiększy się o ok. 50 placówek.

Do końca 2004 r. liczba sklepów Intermarche ma się powiększyć trzykrotnie – do 165 placówek. W wypadku sklepów budowlanych Bricomarche zapowiadany jest sześciokrotny wzrost z 15 do 95 placówek.

Więcej: Handel, 31 styczeń 2002


PROFIT system