Schodami do Niemiec i Francji

Firma nie prowadzi placówek własnych, a wszystkie istniejące sklepy funkcjonują na podstawie umów franczyzowych. Na chwilę obecną działa ich blisko 20, zaś docelowo sieć ma zrzeszać 30 punktów.
Niedziala
24.06.2012
Stairs Center, dystrybutor i producent schodów, zapowiada wejście na rynki zagraniczne.
 

Firma Stairs Center prowadzi sprzedaż schodów zarówno produkcji własnej, jak i innych polskich producentów. Importuje je także z Włoch oraz Czech. Klienci indywidualni i komercyjni mogą zamówić zarówno schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne, wykonane z drewna, stali, kamienia czy szkła. Zakres cenowy sprzedawanych wyrobów waha się od 2 do 200 tys. zł.
Inwestycja, jaką trzeba ponieść, uruchamiając sklep Stairs Center, jest związana z powierzchnią adaptowaną na salon sprzedaży. Prowadząc już działalność gospodarczą i podejmując współpracę na zasadzie partnerskiej, inwestycja może wynieść od 5 do 10 tys. zł. Przy uruchamianiu punktu autoryzowanego pod szyldem sieci koszt jego uruchomienia może wahać się od 6 do 20 tys. zł.

Lokalizacja salonu w tej branży nie jest najistotniejsza. Większość spotkań z klientem odbywa się na miejscu budowy. Placówka powinna mieć 30-60 m2 i nie musi stanowić własności franczyzobiorcy. Franczyzodawca zapewnia regularne szkolenia oraz wsparcie techniczne w każdym okresie działalności. Na pomoc można liczyć także na etapie budowy ekspozycji towarowych, aranżacji salonów sprzedaży oraz podczas projektowania i kalkulacji nietypowych realizacji.

- Dużo zapytań dotyczących współpracy trafia do nas z Niemiec – mówi Marcin Pieczonka, dyrektor zarządzający Stairs Center. – Mam nadzieję, że uda nam się w tym roku wystartować z pierwszymi sklepami za granicą, gdzie obserwujemy dość duże zainteresowanie naszym konceptem. Myślę, że uruchomienie punktu w Niemczech i we Francji jest już tylko kwestią czasu.

Najbliższe otwarcia salonów w naszym kraju będą miały miejsce m.in. w Cieszynie, Częstochowie oraz Płocku. Firma dalej poszukuje dystrybutorów, szczególnie z województwa lubelskiego i podlaskiego.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz